Комунальники розпочали нічне прибирання Золотоноші [ВІДЕО]

Серед Інтернет-спільноти ширяться світлини великогабаритних помаранчевих сміттєвих баків, які стоять обабіч проїжджої частини на вулиці Шевченка. Різнопланові коментарі підігрівають жваву публіку, і розмова лине у найрізноманітніших напрямках. «Для чого виставляють сміттєві баки посеред міста?» – саме через це питання ведеться дискусія серед золотонісців. Воно не залишило байдужими й журналістів громадсько-політичної газети “Златокрай”, тому вони вирішили здійснити нічну «вилазку» на вулиці міста, щоб на власні очі побачити, чим займаються комунальники під покровом ночі.


Третя година, місто спить, не видно жодної машини. Літня прохолода відразу перебиває думки про сон. Нічну тишу на вулиці Шевченка порушив гул мотору багатофункціонального міні-трактора «Авант». Ось уже п’яту добу з 24-ї до 7-ї години працівники КП «Міський водоканал» очищають і зволожують центральну магістраль, щоб містянам зручно було ходити тротуарами та вільно дихалося зранку. Зелений тракрорець, оповитий сірим серпанком, рухається заданим маршрутом: від центральної площі до перехрестя з вулицею Черкаська.

– Наша головна задача – прибрати каміння і верхній шар сміття з дорожнього покриття. У сміттєві великогабаритні баки трактор «Авант» викидає щебінь і пилюгу, яку збирає протягом ночі біля тротуарів та на проїжджій частині. Контейнери встановлюють на вулиці ближче до вечора, щоб не заважати машинам, які стоять вдень на автостоянці. Наступного дня до обіду їх забирають і розвозять на інші майданчики, ввечері – знову виставляють для нічної зміни. – вносить ясність за те що відбувається,  майстер з благоустрою Юрій Марченко.

При русі маленький тракторець створює стійкий стовп пилюки, який клубочиться, огортаючи і сам транспортний засіб, та осідає лише за деякий час. З 1 червня Юрій Харченко і водій «зеленого тракторця» Віктор Соловей працюють вночі, щоби вдень не заважати руху транспорту та не змушувати перехожих дихати пилом. Через свої невеликі розміри «Аванту» доводиться двічі, а то й тричі проходити одним шляхом, тож велику територію за виділений час він охопити не може. О п’ятій ранку до двох чоловіків приєднується водій поливальної машини Віталій Федорович, яка зрошує ділянки під бордюрами, залишаючи по собі свіжість у повітрі.

Зараз комунальники прибирають біля Торгового центру, вздовж алеї троянд та в Меморіальному парку. До цього промили вулицю Черкаську до лікеро-горілчаного заводу та обидві сторони вулиці Шевченка: з одного боку – до машинобудівного заводу, з іншого – до Нової Дмитрівки.

Насправді роботу нічних трударів мимохідь помітити тяжко. Здається, чим вони там займаються всю ніч? Проте результати їхніх безсонних ночей кожен може побачити на контрасті чистих вимитих бордюрів без каміння й гірок пилу на вулиці Шевченка, де зручно процокати підборами, в порівнянні з околицею. А зранку, по дорозі на роботу, звернемо увагу на свіже повітря та доглянуті бордюри під ногами.