Етно-проекти та уроки на свіжому повітрі: телеканал “Рось” про будні Золотоніської гімназії [ВІДЕО]

Петриківський розпис на стінах, етно-їдальня і уроки на свіжому повітрі. В гімназії імені Семена Скляренка вчителі та батьки, спільно із Золотоніським лісовим господарством перетворюють звичайні шкільні класи на етнографічні. Облаштовувати їх розпочали три роки тому, нині завершили будівництво літньої аудиторії, розповідає в сюжеті телеканал “Рось”.

– От уявіть собі що ви приходите в школу 21 століття зроблену в стилі хайтек. А потім відчиняєте двері і діти, батьки, гості, потрапляють у 16 століття. Тут дітки помиють ручки досить так цивілізовано і естетично. І тут потрапляють в шкільну їдальню, яка має такий дуже гарний вигляд гарного ресторану, – розповідає директор гімназії Любов Денисюк, показуючи шкільну їдальню

Усе це самостійно зробили батьки та учні гімназії. Збирали сухостій, обробляли деревину, розмальовували стіни.

– Одразу з їдальні ми переходимо в казковий коридор. Чому казковий? Тому що гра світла створює елемент казковості, – продовжує Денисюк.

Далі шлях пролягає до етнографічної майстерні та кухню для дівчат. Тут замість стендів з виробами – “дерево плодів”, а на стінах старовинні вишивані рушники. Три роки тому проект з перевтілення школи розпочався саме з цієї кімнати. Дизайн етно-комплексу колектив школи розробив самостійно, а деревиною допомогло Золотоніське лісове господарство.

– Ми розуміємо що дитина не може так сидіти з 8 до 14 години і в абсолютній тиші засвоювати якнайкраще  матеріал. Це помилка, тому ми  змінюємо ці стереотипи, та відкриваєм нові середовища, – пояснює педагог.

Підходи нової української школи, яка має запрацювати з 1 вересня у цій гімназії, вчителі втілюють кілька останніх років. Аби зробити навчання і дозвілля учнів у шкільному таборі комфортнішим, батьки збудували літню аудиторію, та висадили квіти.

 

-Це їхнє здоров’я, свіже повітря, де вони можуть відволіктися від квадратної кімнати і побачити щось нове. На прикладі можуть побачити, що таке жива, а що таке не жива природа. Ось листочок – це нежива природа, а тут біжить мурашка – це жива природа. Насправді це неважко, кожен потроху, і ми можемо зробити життя більш цікавішим, веселішим і кращим для наших дітей в школі, – ділиться враженнями мама учениці Наталія Пліс.

Альтанку батьки другокласників створювали власними силами.

– В когось з батьків виходило приїзжати до школи, в когось ні. Інколи було по 5-7 чоловік, а інколи закінчували роботу в двох, оскільки всі працюють, а роботи проводились посеред тижня. Робили приблизно тиждень, вечорами години по дві, – розповідає історію будівництва батько другокласника Артем Лазарєв.

Яким має бути подвір’я, запропонували самі учні. Софія Лазарєва показує макет школи своєї мрії – альпійську гірку і літній клас. Завдання придумати вигляд аудиторії, учні отримали у межах одного з уроків. 2-В клас навчається за методикою збереження здоров’я педагога Базарного. Школярів навчають висаджувати рослини та берегти живу природу.

– Десь на 20 хвилині уроку дітям уже нудно, вони не можуть всидіти. Через це за методикою Базарного ми поставили стоячі парти. Діти змінюють своє положення. Зважаючи на те, що крім стоячих парт більше нічого не зробиш, бажання і можливості вивели нас на вулицю. Тут уже більше можливостей, більший простір, – говорить класний керівник Оксана Стець.

Учитель ділиться першими результати такого навчання: “Lіти краще засвоюють матеріал зникає бар’єр між учнями і вчителями.” З нового навчального року у школі планують продовжити проект. Як саме, поки що не розповідають.