Жителі ОСББ на Обухова власноруч створили дитячий майданчик

Об’єднання співвласників багатоповерхового будинку, що у Золотоноші, на Обухова, 30 – ще зовсім молоде, адже створене у червні минулого року. Міцним та дружним колективом його мешканці пережили липневий буревій 2017-го і вже наступного після стихії дня повністю прибрали її наслідки на своєму подвір’ї: очистили від звалених дерев, вирубали порослі кущі, причепурили прилеглу до будинку територію, пофарбували гойдалки, лавочки, поштові скриньки.

Громадсько-політична газета Златокрай розповідає, що після толоки тут започаткували добру традицію: приготування каші та юшки на багатті і смакування її з усіма сусідами. А на недавніх зборах вирішили влаштувати генеральний суботник та створити для своїх діток дитячий майданчик. Сказано – зроблено. І вже 21 квітня цього року все почалося.

У вказаний день на подвір’я вийшло 85% мешканців будинку, які відразу приступили до роботи: хтось замітав тротуари, хтось загрібав зелену зону, інший взявся за пилку та розчищав дерева. Дівчата білили, фарбували двері, лавки, столики, труби, чоловіки нарешті відремонтували поштовик, який давним-давно лишився без даху.

Також навели лад на клумбах, які давно чекали, щоб їх перекопали та засіяли різнобарвними, ароматними квітами. Найменші та «найцінніші» члени колективу заповзятливо брали участь у роботах, самостійно висаджуючи вишні, сливи та яблуню, пообіцявши за ними доглядати. А найголовніше, що в цьому році здійснилася мрія діток: нарешті для них зробили чарівний дитячий майданчик! І хоча він створений з підручних матеріалів, зате такий дорогий та довгоочікуваний для них. 

Отже, спершу розчистили територію під майбутній майданчик. Встановили для старших діток баскетбольне кільце. Баскетбольну сітку, футбольні, волейбольні та баскетбольні м’ячі подарувала Наталія Зеленська. Збудували два мопеди з використаних резинових покришок і закопали ті ж покришки в землю: вийшла весела гусінь, маленькі бджілка та сонечко. З величезного колеса зробили пісочницю. Усе це розфарбували різними кольорами.

Як виявилося, у цьому будинку проживає надзвичайно талановита людина – Сергій Лобода, який люб’язно погодився прикрасити мультяшними героями бетонний паркан. Саме його робота стала родзинкою дитячого майданчика. На ньому назавжди прописалися герої популярних мультфільмів: «Маша та ведмідь», «Смішарики», «Троє з Простоквашино» та «Бембі». Заключним етапом будівництва став плетений з лози тин, який зачиняється чотирма хвірточками. А ще, майстер і за сумісництвом голова ОСББ «Обухова №30» Василь Дахно, ініціатор та безпосередній виконавець цієї шаленої задумки, знову ж таки з лози створив дві величезні корзини, які в майбутньому стануть клумбами та окрасою нашого двору.


У цю справу вкладено дуже багато праці та любові. Тому мешканці Обухова, 30 вирішили взяти участь у щорічному огляді-конкурсі на кращий двір серед багатоповерхівок, щоб на майданчику встановити ще й сертифікований, безпечний, яскравий ігровий комплекс, що відповідатиме європейським стандартам. У їхніх планах – ще дуже багато цікавих та корисних задумок, наприклад, збудувати водну свердловину, відремонтувати пороги під під’їздами, зробити ямковий ремонт на проїжджій частині та стоянці двору, встановити домофони, капітально відремонтувати дах, адже він знаходиться в аварійному стані. Але все це потребує значних витрат, тому все це обов’язково робитиметься, але з часом.