До Золотоноші завітали письменниця Дара Корній та поетеса Любов Долик [ФОТО]

Літературна зустріч із письменницею Дарою Корній та потесою Любов’ю Долик відбулася у ЗОШ №3 в рамках Черкаського книжкового фестивалю за підтримки місцевого осередку Аграрної партії України. Зустріч відбулась у дружній атмосфері, яка змусила всіх присутніх поринути у чарівну атмосферу книг та романтичних віршів для дітей і молоді. Про це інформують у Золотоніській міській раді.

Дара Корній ознайомила  присутніх зі своєю творчістю. Вона є авторкою багатьох романів у стилі міського фентезі: «Гонихмарник», «Тому, що ти є», «Зворотний бік світла», «Зірка для тебе», «Зворотний бік темряви», «Зозулята зими», «Щоденник мавки»,  «Крила кольору хмар» (у співавторстві із Талою Владмировою), «Петрусь-химородник», «Зворотний бік сутіні» ,«Зворотний бік світів»,«Місячне насіння» збірка оповідань, «Чарівні істоти українського міфу Духи природи. Учасники зустрічі поцікавилися,  чому  при такому милозвучному прізвищі  – Мирослава Замойська  -вона обрала псевдонім Дара Корній?

Письменниця розповіла про його походження. Одного разу її донька Дарина читала книгу «Сутінки». Мамі твір не сподобався, тому дівчина запропонувала написати щось нове та цікаве самій. Мирослава  виконала прохання доньки. Так з’явився роман «Гонихмарник». Коли  авторка віднесла його до видавництва, її запитали: «Як будем писати  автора?» Недовго думаючи, Мирослава вирішила: «Дара Корній». Дариною звуть доньку, а Корній – дівоче прізвище матері.

Багато цікавого Дара розповіла про роботу письменника, який не сидить десь на хмаринці та пише книги, а важко працює, аби створити ліки для душі. Однією з вражаючих книг є «Чарівні істоти українського міфу Духи природи». Це така собі енциклопедія, класифікація істот, які населяють природу за віруванням праукраїнців. Духи лісу, води, землі, повітряного простору, а також духи пір року, куди ж без них. Про кожного духа можна дізнатись його місце проживання, походження, чарівний предмет, магічні здібності, вдачу, чим задобрювати, як себе вберегти. Після кожного опису  йде  казка  та соковиті  ілюстрації  до них. Матеріали, за словами письменниці, вона збирала дев`ять місяців. Рекомендувала читати розділи та описи духів послідовно, бо всі вони так чи інакше пов’язані. Пропустивши когось з них, історія буде вже не такою повною.

Коли Корній писала роман «Зірка для тебе» їй конче потрібні були вірші. На допомогу  прийшла її подруга, поетеса Любов Долик.

Друга гостя на зустрічі читала власні вірші, поділилася історією народження своєї першої поезії — «Переспіви Мавки». Цього вірша Любов Долик написала навесні 1980 року, під впливом почутого на уроці літератури твору «Лісова пісня» Лесі Українки. На її думку, вірші писати та римувати багато хто вміє, але лише коли приходить справжнє натхнення, починаєш по-іншому розуміти світ та життя. Лише тоді стаєш поетом.

Любов Долик – автор кількох поетичних збірок: «Недозволена розкіш» , «Біла квітка. Чорне коло» , «Перша заповідь трави», «…І прирікаю тобі любов» та оповідань: «Грядочка», «Медохронал», «День матері», «Перлинове щастя», «Бузинове безумство», «Танцювальний гурток», «Їхати чи не їхати», «Катруся» та інші.

В міській раді дякують Дмитру Кузьмінському, організатору зустрічі, та адміністрації ЗОШ № 3 за можливість долучитися до світу Слова.