Як минають весняні будні “Міського Водоканалу” [РЕПОРТАЖ]

Після сходження снігу на вулицях міста дедалі частіше можна побачити працівників КП “Міський водоканал”. Вони постачають воду в оселі містян, підтримують благоустрій вулиць, садять квіти, вивозять побутові відходи та рослинні рештки. Цей список можна продовжувати. Як проходить робочий день водоканалівців, розповідає прес-центру Золотоніської міської ради директор комунального підприємства Сергій Кузнєцов. З такої нагоди він запропонував провести декілька годин разом із працівниками КП.

Вирушаємо оглядати роботу на кладовищах, адже скоро поминальні дні і містяни масово підуть на цвинтарі, щоб вшанувати пам’ять рідних. Поки рухаємося на Нове кладовище, мобільний директора “Водоканалу” не замовкає. Як пояснює після телефонних розмов, доповідають, що роботи на усіх цвинтарях міста виконані, залишилося лише одне. Міні-трактори “Авант” та портальні сміттєвози переведено на двозмінний режим роботи.

– Сьогодні працюватимемо до сутінків, завтра теж вийдемо на повний робочий день, – резюмує Сергій Кузнєцов.

Під’їжджаємо на  кладовище, а там дійсно кипить робота. Від колишніх смітників на початку цвинтаря залишилися тільки сліди від Аванту, який все чистенько прибрав. На іншому кінці кладовища – розкидані штучні квіти, пакети, побутове сміття… Бригада, яка працює тут доповідає, що до завтра всього цього не буде, працюватимуть допоки не завершать.

Дорогою з кладовища директор КП “Міський водоканал” пару разів зупиняється, щоб поспілкуватися з містянами, які знову винесли гілки. “Шановні, ми ж учора тут все вивезли, навіщо ви знову накопичуєте сміття”. Жінка ховається, а Сергій Володимирович, телефонує бригаді благоустрою, аби забрали і ці гілки дорогою з цвинтаря. Їдучи, заспокоює сам себе

“Мине час і люди звикнуть, що за собою треба прибрати, хоч і 12 гривень за вивезення ТПВ ти віддаєш підприємству “

Вулиця 23 вересня – чистота і порядок.

– Нас просили встановити тут додатковий контейнер, ми так і зробили, тепер чисто- додає Кузнєцов.

Вісім додаткових контейнерів на портальний сміттєвоз водоканалівці теж замовили, мають прийти за пару тижнів. А от на Баха 90 ситуація не покращується. Шість сміттєвих баків та контейнер…а за декілька метрів від нього – купа гілля, не донесли.

Переглянути чи вивезені баки на цвинтарі, що по вулиці Колгоспній, теж заїхали. Обидва баки розташовані по два боки від кладовища, як і прохали люди під час зустрічей з міським головою на цьому кварталі. Завбачивши директора водоканалу, незнайома жінка щиро дякує йому за виконану обіцянку, а він – їй, за те, що прибирає траву, яку хтось лишив біля контейнера.

Спиняємося у центральній частині міста, бригада працює біля напірного колектору, засипають. Коли ж зникнуть дві ями, що ведуть до колектора самоплинного?

– Маємо надію, що з наступного тижня, якщо не завадить погода, почнуться і тут роботи, – резюмує посадовець.

Прямуючи на вулицю Щорса бачимо машини, що активно вивозять сміття. Сергій Кузнєцов зазначає, що на ряді вулиць сміття вивозять декілька разів на день, так значно продуктивніше. На Щорса працюють декілька бригад. Одні прибирають гілля, яке нанесли “вдячні” містяни під баки, інші, у будинку неподалік, віднайшли місце самовільного підключення громадянки К до водопостачання. За це жінці загрожує штраф.

Неприємну та відверто неєвропейську ситуацію побачили і на хуторі Згарь. Мешканці домоволодіння, що поблизу дороги, накопичили усі гілки на вулиці, викинувши їх ледь не на проїжджу частину.

Так теж буває, до порядку та Європи маємо привчити кожен себе. Дорогою Сергій Кузнєцов відправляє машину до небайдужої мешканки міста Наталі Бонь. Пані вирішила подарувати золотоніським квітникаркам чимало квітів, які нещодавно росли на її подвір’ї, а тепер прикрашатимуть Золотоношу.

Спілкуючись з директором КП “Міський водоканал” неподалік білого містка, побачили пару білих лебедів. Як відомо, вони прилітають у затишні, спокійні та з особливою атмосферою місця. Хочеться вірити, що Золотоноша залишиться містом, де хочеться жити, радіти життю та насолоджуватися спілкуванням з щирими, добрими і відвертими містянами.