Любов Денисюк » Хмарні технології: самоосвіта для вчителів, нові задачі для адміністрації

Шановні колеги та батьки гімназистів! Світ змінюється шаленими темпами, кидаючи виклик нам, дорослим: не зупиняйтеся ні на мить! Інакше втратите мову спілкування з вашими дітьми.

Мені поталанило взяти участь в обласному семінарі директорів  гімназій, ліцеїв, колегіумів, темою якого стала надактуальна проблема «Використання хмарних технологій в управлінні сучасним закладом освіти», на якому сумлінно навчалися ми, директори. Щиро вдячна колективу Городищенського економічного ліцею та його керманичу, Надії Жуган, за можливість долучитися до вельми цікавої царини управлінської діяльності!

І керівник, і члени адміністрації, і педагоги та ліцеїсти щедро поділилися цікавими надбаннями в оволодінні секретами застосування хмарних технологій в освітньому процесі.

Медіатека запропонованих для вивчення сервісів була більш ніж широкою: Prezi, Thinglink, OR-КОД, дошка «Padlet», Lino, GoCongr, Kvizlet lel,Tagul, Kahoot, Mindomo, Slidely, Learning Apps. Попри те, що педагоги гімназії віддають переваги платформам Google, було цікаво ознайомитися з можливостями Oficce 365, хмарними сервісами якого інтенсивно та успішно користуються городищенські ліцеїсти та їхні педагоги:  «Microsoft  Outlook», One Drive, Share Point, One Note, Class Notebook, Luns, Teams, Forms, Swey.

Що це означає для гімназійних педагогів? – запитаєте ви. Відповідаю: «Інтенсивна самоосвіта – для вчителів, нові задачі – для адміністрації,  нові теми для внутрішньошкільного контролю – у плани на наступний рік!

Ті, хто беруться звершувати непросту, але почесну місію – навчати дітей, мусять бути в авангарді, інакше життя змусить  не просто зашпортатися в рутинних бур’янах на узбіччі, але й  загрузнути в болоті 3-х «Д»- дилетанства, демагогії та дурості. Перепрошую, але під останнім варто розуміти нудні, нікому вже не потрібні лекції: наші учні здатні відшукати будь-яку інформацію швидше за «вчителя», який своє месіанство вбачає у переказуванні матеріалу підручника.

Отже, єдиний вихід – у постійній наполегливій роботі над собою! Бажаю успіхів усім! І собі – теж.

Любов Денисюк

Любов Денисюк,
директор Золотоніської гімназії