Міський басейн: чи дочекаються золотонісці спорудження об’єкту?

Досить довгий час перші позиції в інфраструктурних очікуваннях громади Золотоноші впевнено посідає будівництво міського басейну. Дійсно, такого соціального об’єкту місто зачекалося, адже сусідні Черкаси та Чорнобай свої місця для занять плаванням мають давно, задовольняючи потреби усіх вікових категорій населення, розповідає у свіжому номері на своїх шпальтах тижневик “Златокрай”.

Будівництво такої споруди – справа не проста. Для якісної реалізації як мінімум треба знайти місце зведення, котре б влаштовувало всіх (і сподівання золотонісців, і безліч технічних чи санітарних норм), та створити якісний проект на спорудження.

Перші два кроки міська влада методично втілювала протягом попередніх років шляхом численних дискусій, узгодивши точну локацію майбутнього комплексу – гімназія імені С.Д. Скляренка на вулиці Черкаській. Слідом готовим вже був і пакет проектної документації. Зелене ж світло будівництву цієї споруди дали два роки тому, у травні, на засіданні регіональної комісії з відбору інвестиційних проектів. Його реалізація планувалася за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, з яких на Черкащину тоді виділили 69,8 млн. грн.

Проект був готовий ще до відповідного рішення, тому відразу ж, після затвердження, процес активно розпочався. Попри оптимістичні сподівання посадовців та місцевих жителів завершити спорудження до кінця року справа, на жаль, затягнулася не на жарт. Хоча більшість технологічно найскладніших робіт вже виконано, але об’єкт досі перебуває у статусі недобудованого.

Причини різні. Від політичних, коли місто буквально накрила хвиля цілеспрямовано ініційованих кримінальних справ по всіх будівельних об’єктах, і аж до людського фактора. На ньому і варто зупинитися, адже в багатьох моментах саме дії виконавця призвели до часткового замороження спорудження.

На сьогодні у засобах масової інформації лунають скарги на те, що підрядник після початку робіт виявив багато розбіжностей у паперах. Саме це й викликає подив, адже, вигравши тендер на будівництво критого басейну на території Золотоніської гімназії, київська будівельна компанія «СЕМАТ», як досвідчена структура, яка неодноразово вигравала подібні конкурси, не могла не вивчити проектну документацію. І це логічно, бо всі технічні моменти та ціни на матеріали мають бути цілком зрозумілими виконавцем перед заявкою на такі масштабні роботи.

Насправді ж бажання перемогти на такому «жирному» тендері було настільки великим, що довелося всупереч будь-якій логіці запропонувати найнижчу ціну. Цілком можливо (звісно, теоретично), розраховували на те, що якимось чином домовляться із замовником. Усі сподівання розтанули, коли фахівці технічного нагляду, замовленого золотоніським відділом освіти, виявили чисельні порушення під час будівництва.

– Проект має велике соціальне значення для нашого міста. Прекрасно розуміємо, що на басейн чекають усі золотонісці. Робимо все для максимального прискорення процесу. Проте й варто розуміти: якщо на будівництві є порушення, ми не маємо права закривати на це очі. На кону – життя та здоров’я дітей. Очікуємо на більш розширені висновки технагляду, – коментувала тоді ситуацію начальник відділу освіти Ольга Строкань.

Після отримання вимоги про негайне усунення порушень підрядник трохи більше відкрив своє справжнє обличчя. Розуміючи, що на басейн, в першу чергу, чекають жителі міста (а це, звісно, політичні рейтинги), розпочався, на думку місцевих посадовців, звичайний саботаж та шантаж. Справа доволі звична для вітчизняних реалій, але коли й після цього замовник не пішов на поступки (що передбачали би порушення законів), стартував трохи інший етап – погроз та залякувань. На щастя, й однодумець знайшовся. Той, що буде дружити з усіма, аби проти міської влади Золотоноші. Пройдена і давно відома процедура.

ЗМІ ж, які традиційно вихваляють чомусь саме народного депутата Владислава Голуба, активно публікуючи матеріали про місцевих злочинців-посадовців, відразу ж продукували новий матеріал. Про замовників-корупціонерів та ледь не святого підрядника, що потерпає від свавілля чиновників.

Однак той факт, що ТОВ «Будівельна компанія «СЕМАТ» наразі йде традиційним шляхом судових розглядів, нічого нового не розповідає. Дійсно, історія судових спорів у підрядника доволі багата. Інформація з реєстрів знаходиться у відкритому доступі, тому, вивчивши її, складається враження, що основний вид діяльності товариства – не будівництво об’єктів, а підготовка до судових розглядів у господарських судах всіх рівнів.

Передостанній скандал – численні позови до виконавчого комітету Канівської міської ради, що тривають вже не перший рік. Але чомусь цю локальну судову війну не використовують у власних інтересах ні політики, ні «аналітики», котрі дуже вже співчувають їм. Єдина відмінність суперечок у Каневі із золотоніською справою полягає в тому, що тут підряднику ситуативно допомагає той, хто готується до наступних парламентських виборів. Фактично втративши прихильників у місті, тепер політик своїми діями, щоразу дедалі безглуздішими, працює по факту не на благо, а проти місцевих жителів.

Що це? Амбіції, як основна рушійна сила української політики? Тим часом підрядник, незважаючи на інформаційну кампанію, почав активно завозити будівельні матеріали на Черкаську, 54. Це, судячи з усього, означає одне – зведення басейну буде відновлене!