Літаюча плитка: як привести до ладу позабалансові багатоповерхівки

У святкові дні, коли більшість людей відпочивали та чекали весну, жителька міста Аліна, схопивши дитину та стікаючи кров’ю, намагалася втекти від плитки, що падала їй на голову з будинку на Шевченка 63. Злощасний будинок знаходиться поза балансом міської ради, але перебуває на обслуговуванні ПРаТ «Янтар».

За словами голови правління Володимира Гончара, товариство надає населенню лише ті послуги з утримання багатоповерхових будинків, споруд та прибудинкових територій, які встановлені і затверджені. Серед них: технічне обслуговування та енергопостачання ліфтів, освітлення місць загального користування та підвалів, прибирання прибудинкової території, обслуговування вентиляційних каналів, поточний ремонт під’їздів та покрівлі, технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем водопостачання, водовідведення, зливової каналізації та централізованого опалення, дератизація, прибирання механізованим способом, посипання частини прибудинкової території, призначеної для проходу та проїзду, протиожеледною сумішшю.

Виконання ж облицювальних робіт багатоповерхівок у перелік не входить. Однак на кожному під’їзді будинку були розміщені попереджувальні таблиці про те, щоб люди не ходили попід дахом. Саме місце, де падала плитка, було огородженим. Містяни ж часто надіються лише на себе, тому прибрали обгороджувальну стрічку: «Ну щоб швидше…».

Як подолати таку проблему, на власному прикладі з нами поділилася голова ОСББ «Незалежність» Тетяна Орленко. Побачивши, що будинок обслуговується не так, як хотілося б, активні мешканці вирішили відмовитися від послуг т.з. ЖЕКу і взяти на себе зобов’язання з утримання своїх помешкань. Спочатку було не просто, не вся дворова громада сприйняла ідею. Та й документальне оформлення ОСББ вимагало кропіткої роботи. Але потихеньку все стало на місця. Створили, відмовилися від послуг інших комунальних підприємств, та й оплата цих послуг стала для дешевшою.

– За півтора роки ми багато зробили. Звісно, нас підтримувала мерія і небайдужі підприємці. На сьогодні встановлено сучасний майданчик дитячий, замінено частину даху, поставлено кодовані двері у під’їзди, розчищено паркову біля будинку. Тому я закликаю усіх мешканців старих будівель, а їх у місті чимало, не зволікати та створювати ОСББ, – розповідає депутат міської ради Тетяна Орленко.

Слідом мешканцями вулиці Незалежності своє ОСББ «Добробут» створили жителі будинку на Шевченка 68, яке очолив ще один народний обранець Валерій Федорець. За перший рік свого існування тут відремонтували дах, замінили освітлення та щитки.

– 49 років існує наш будинок і таких колосальних робіт він ще не бачив, – коротко резюмує Федорець.

Щодо прикрої ситуації із молодою мамою Аліною, то її сусіди звернулися на гарячу лінію міського голови і попросили допомогти дівчині. Посадовці відреагували, надали посильну допомогу. Наразі потерпіла проходить лікування у амбулаторії №1.

Читайте також: