Ветаптеки продовжують збирати кошти на допомогу в стерилізації безпритульних тварин

У Золотоноші з 2016 року діє Програма регулювання кількості безпритульних тварин гуманними методами. Розрахована вона на чотири роки і в її рамках раніше підписано угоду з фахівцями міжнародної зоозахисної організації “Чотири лапи”. Як відомо, спеціалізовані волонтери на початку 2017 року працювали в місті, здійснювалося це за кошт організації FOUR PAWS Ukraine.

Головна мета організації – гуманне відловлювання, стерилізація котів і собак, повернення їх на попереднє місце проживання. Продовжили справу й місцеві небайдужі жителі: торік у вересні підприємці міста, власники ветеринарних аптек, вирішили також не стояти осторонь. У своїх закладах вони встановили контейнери для добровільного збору коштів на стерилізацію тварин у місті. Вчора черговий транш в розмірі 1968 гривень був переданий відомому в Золотоноші ветеринару Олександрові Трояну.

Як зазначає лікар, відловлюють нині собак за проханнями містян. На стерилізацію однієї витрачають від 300 до 500 гривень, в залежності від ваги та статі собаки. Процес не займає багато часу – ін’єкція снодійного зі спецпістолету, наркоз та операція тривають не більше 30 хвилин. Потім – певний період реабілітації. Наостанок кожен пес отримує дрібну блакитну бірку у вухо. Виконана вона у вигляді сережки та містить порядковий номер. Його використовуватимуть для єдиної бази даних, куди заноситимуть регіон реєстрації, дату оперування та дату виходу на волю. Після виконаних робіт ветеринар обіцяє надати читачам нашого сайту детальний фотозвіт.

За словами Трояна, чудово б було долучити до збору коштів усіх небайдужих громадян та зоозахисників. Адже нашим меншим друзям ми повинні і зможемо допомогти лише у згуртованій та дружній співпраці.

Тим часом про місця перебування безпритульних собак золотонісці можуть щоденно повідомляти за телефонами 5-26-47 (КП “Міський Водоканал”) та 5-30-77 (відділ благоустрою УЖКГ).

Читайте також: Волонтери передали бірки для безпритульних собак, придбані за допомогою золотоніських дітей