Рятувальники та комунальники намагались звільнити лебедя із крижаного полону

На гарячу лінію міського голови сьогодні надійшло чимало дзвінків про те, що на річці Золотоношка замерзає лебідь. Від самого ранку представники УЖКГ намагалися порятувати пташину. До рятувальної операції долучилися й бійці ДСНС. Однак лебідь виявився дуже полохливим та прудким, постійно втікаючи від рятувальників крихким льодом.

За словами начальника управління житлово-комунального господарства Олександра Флоренка, загін ДСНС намагався дістатися до пташини на човні, але лід завадив це зробити. Були й спроби добратися до лебедя по льодяній кірці, та крига ламалася під ногами, а сам герой рятувальної операції втік на так зване острівце, обмеживши доступ до себе. А для того, щоб загнати пташку на воду і в подальшому зловити її, використовуючи човен, навіть застосували дрон. Проте лебідь виявився не тільки прутким, а ще й сміливим, зовсім не реагуючи на компанію безпілотника.

Рятувальники прийняли рішення продовжити операцію у понеділок, коли крига стане більш стійкою. До операції обіцяють долучитися черкаські журналісти та золотоніські школярі. Наразі лебедю залишили їжу, сильних морозів на найближчі три дні не прогнозують. Усіх небайдужих містян просять також підгодовувати пташину та інформувати про межі її пересування.