Конфлікт із ромами: прокуратура ініціювала досудове розслідування, міськвиконком створив спецкомісію

Золотоніською місцевою прокуратурою ініційовано проведення досудового розслідування за фактом нанесення тілесних ушкоджень співробітникам Золотоніського відділу поліції. Подія, нагадаємо, трапилась 7 січня під час їхнього виїзду за викликом громадянина.

Згідно з повідомленням прокуратури, за вказаним фактом внесеного відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 345 КК України: умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу чи його близьким родичам побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків.

Досудове розслідування триває, наразі проводяться першочергові слідчі (розшукові) дії з метою встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення.

Тим часом контролювати ситуацію обіцяють і у місцевій владі. Як прокоментував подію міський голова Віталій Войцехівський, ситуація з ромами в Золотоноші традиційно непроста, адже всі ще пам‘ятають двох збитих дітей та інші менш резонансні випадки.

– Міська влада тримає ці випадки під постійним контролем. Не завжди, щоправда, суд приймає виважені та справедливі рішення. Хоча й таки додам свою думку, що злочини не мають національності, – розповідає посадовець. – Сьогодні ж, окрім слідчих дій, що здійснюють правоохоронці, створена й комісія міськвиконкому. Вона разом з юристами та громадськістю проведе своє розслідування. Про результати буде повідомлено не пізніше наступної сесії, яка відбудеться у січні.