У міській раді провели розширений діалог із чорнобильцями

У міській раді напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відбулась зустріч керівництва Золотоноші із членами міської громадської організації «Союз Чорнобиль» та вдовами чорнобильців. Як зазначив очільник організації Віктор Харін, такі зустрічі вже стали традиційними, адже на них обговорюються питання, які турбують ліквідаторів аварії. Допомагають їх вирішувати міський голова Віталій Войцехівський, його заступники, депутати обласної ради Віктор Полозов, Владислав Кулініч та Вадим Гайович.

Зазвичай на таких зустрічах відбувається інформування чорнобильців про зміни в українському законодавстві та різноманітних сферах, які цікавлять чорнобильців. Про новини у пенсійному забезпечені розповіла присутнім начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Золотоніського пенсійного фонду Тетяна Казка.

Особливу увагу було приділено соціальному захисту чорнобильців. Спеціаліст із чорнобильських питань управління праці та соціального захисту населення Олена Строкань розповіла про те, що зараз на обліку в управлінні перебуває 420 осіб постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. У 2017 році 28 ліквідаторів було забезпечено санаторно-курортним лікуванням. Назвала Олена Строкань і актуальні питання, які перебувають на контролі в управлінні – забезпечення ліками, оздоровлення в ЦРЛ, пільгове зубопротезування, повернення коштів за пільговий проїзд.

Головний лікар міського центру первинної медико-санітарної допомоги Віра Антонова надала роз’яснення щодо медикаментозного забезпечення чорнобильців. Також вона нагадала про необхідність кожному обрати собі сімейного лікаря. Найкраще це зробити, за її словами, із нового року, адже зараз змінюється форма декларації, яку мають підписати сімейний лікар і пацієнт. Обрати собі сімейного лікаря можна із будь-якої амбулаторії не залежно від місця проживання. Невдовзі в амбулаторії №2, що на Благовіщенській, запрацює ще й лабораторія. Туди наразі закуповують аналізатор крові і сечі. Завершується уже ремонт цієї амбулаторії.

Подякувала за тісну співпрацю із чорнобильцями заступник міського голови Світлана Суддя. А також запросила усіх долучитися до новорічно-різдвяних свят, які відбуватимуться в місті.

На завершення зустрічі міський голова Віталій Войцехівський розповів про обсяги робіт, які зараз проводяться в Золотоноші.

– Сьогодні на площі встановлюється головна міська ялинка, яка буде крутитися. Цікавішою на Новий рік буде і центральна площа. Кошти на обладнання, яке встановлюється в амбулаторії №2, а це 200 тисяч гривень, допоміг виділити народний депутат Кривенко. Народний депутат Ляшко допоміг із грошима для освіти. І зараз замінюються вікна та двері у першій школі і третій. Народний депутат Рудик для школи №5 дає спортивний майданчик. Продовжуються роботи у парку «Надія» та на стадіоні, – розповів Віталій Войцехівський і подякував чорнобильцям за небайдужість до міських проблем, які вони допомагають вирішувати.

Читайте також: