З нагоди Дня Збройних сил України у Золотоноші нагородили військових, учасників АТО та волонтерів [ФОТО]

Щорічно, 6 грудня в Україні відзначається День Збройних сил. Саме у цей день у 1991 році Верховна Рада затвердила закон «Про збройні сили України». А вже через два роки, після затвердження Верховною Радою відповідної постанови, в українських військових з’явилось власне професійне свято – День Збройних сил України.

Тож, у день свята в міському будинку культури відбулися урочистості. На адресу мужніх і відважних захисників держави звучало багато привітань. Одним із перших до професійних військових звернувся заступник голови обласної ради Вадим Гайович.

 – Мабуть немає більш високого покликання в житті, як захищати Україну. Новоявлений ворог прийшов на нашу землю, однак, згуртувавшись, всі разом ми даємо гідну відсіч агресору. І як армія з народом, так само й народ із армією. Всі ми повинні долучатися до розбудови сучасної, боєздатної, технічно забезпеченої армії, яка забезпечить мир на Україні. Наша мета – це перемога і ми впевнено до неї наближаємось. Українська армія – це патріотизм, любов і честь, – наголосив Вадим Гайович і також привітав із святом волонтерів, усіх небайдужих людей, які долучилися до допомоги нашій армії.

Відзнаки Президента України за гуманітарну участь в антитерористичній операції заступник голови облради вручив Олесі Семиліт, Тетяні Мірошнік, Володимиру Мірошніку, Наталії Грєшніковій, Володимиру Магайському, Віталію Степаненку, Тетяні Нестеренко. Відзнаками «Холодний Яр» було нагороджено Сергія Опалінського, Анатолія Вовка, Петра Скитибу, Сергія Скляра.

З Днем української армії привітав присутніх у залі військових міський голова Віталій Войцехівський.

– Я хочу подякувати за те, що сьогодні, в такий важкий час, ви знаходитесь на перших рубежах захисту нашої незалежності. Кілька років тому нам здавалося, що все буде легко і просто, але ми бачимо, що за останні роки процес становлення нашої армії проходить не так швидко, як би нам хотілося. Я впевнений, що ми переборемо будь-які перешкоди і ми здолаємо будь-якого ворога. Особливо хотілося б відзначити волонтерів, які спільно з українською армією і добровольцями роблять все для того, щоб перемога була якомога швидше, – зазначив очільник Зололотоноші.

Грамотами міського голови та цінними подарунками, з нагоди Дня Збройних Сил України, нагороджено військовослужбовців частини А1402: полковника, заступника командира полку з озброєння – начальника технічної частини Івана Величка, майорів, інженерів служби РАО технічної частини Олександра Міняйла і Євгенія Шеламагіна, майора, начальника штабу – заступника командира Артема Носулю та сержанта, начальника радіостанції Сергія Гриба окремого зенітного ракетного дивізіону.

Також на урочистостях грамотами міського голови було відзначено волонтерів, учасників АТО: Геннадія Костюка, Станіслава Міхоношина, Ігора Козіка, Олександра Гончара, Сергія Чубіна, Ігора Грєшнікова, Світлану Шарапу.

За вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху та з нагоди Дня Волонтера нагороджено Ірину Костюк (голова квартального комітету №7), Ганну Юр’єву (голова ветеранської організації заводу ім. Лепсе), Михайла Плаксія (голова кварткому №18), Валерія Голуба (голова первинної ветеранської організації заводу «Златогор»). За вагомий особистий внесок у вирішення соціальних питань учасників АТО відзначено Лесю Шкурко – голову ГО «Золотоніська спілка учасників АТО».

З нагоди 26-ї річниці Збройних Сил України грамотами командира військової частини нагороджено когорту військовиків.

Подякою від особового складу військової частини нагороджено і міського голову міста Золотоноша Віталія Войцехівського за значний особистий внесок у справу розвитку та забезпечення діяльності збройних сил України.

Приємну місію виконав гетьман центрального козацького округу, генерал отаман українського козацтва Олександр Туз, який вручив козацькі грамоти та нагороди «Учасник бойових дій в зоні АТО» військовим.

Від імені волонтерів шостої школи поздоровила зі святом усіх учасників АТО та бійців Збройних Сил місцевої військової частини Тетяна Нестеренко та передала їм святковий торт.

Теплі вітання на адресу українських захисників та волонтерів звучали і від голови ветеранської міської організації Раїси Мотрич, голови спілки учасників АТО Лесі Шкурко, яка передала міському голові стенд із фотографіями загиблих учасників АТО. Віталій Войцехівський пообіцяв, що його обов’язково розмістять на першому поверсі міської ради.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять захисників, які віддали своє життя, виконуючи конституційний обов’язок перед українським народом, а також поклали квіти до пам’ятника Героям Небесної сотні.

Після урочистої частини відбувся святковий концерт за участю солістів і колективів міського будинку культури.