Воїн-афганець презентував власну поетичну збірку [ФОТО]

Відбулася презентація поетичної збірки місцевого поета, воїна-інтернаціоналіста Івана Нерівного «Пил Баграма». Як говорить сам автор, збірка творилася протягом 20 років. Там є і вірші російською мовою, які були написані ще в Афганістані, і українською, які були написані після війни.

Щиру подяку Іван Нерівний висловив своїм бойовим побратимам Миколі Добрелі, Анатолію Скрипнику, отцю Ярославу – за моральну і духовну підтримку, друзям, побратимам і родині, які були присутні у залі БДЮТ.

Аби збірка побачила світ фінансову допомогу надали директор підприємства «Еліт-транс» м. Черкаси Володимир Шевченко, колективи товариств мисливців і рибалок Золотоніського і Драбівського районів.

Привітала із виходом збірки поезій «Пил Баграма» і заступник міського голови Світлана Суддя. З її автором вона знайома більше 20 років. І саме їй пощастило одній із перших отримати цю збірку.

– Перечитала збірку поезій, як кажуть, від і до. У цій збірці все життя: тут і жах страшної війни в Афганістані, і біль втрат, і героїзм, і мужність, і звичайно, любов, і туга за рідною землею. Це вагомий внесок в історію нашого міста, Черкащини, України. Це неоціненний вклад особливо для молодого підростаючого покоління, – зазначила Світлана Суддя.

Голова міськрайонної спілки воїнів-інтернаціоналістів Микола Добреля, у своєму виступі розповів, що у 1986 році прапорщик Іван Нерівний проходив службу у 22-й зенітно-ракетній двічі орденоносній бригаді у місті Золотоноша. Старшиною підрозділу опинився в Афганістані і побачив на власні очі, що таке пил Баграма. Талант поета ріс і загартовувася в умовах війни. Щоденно виконував роботу по перевезенню пального. За кожне проходження колони через Саланг водії на дверцятах кабіни малювали зірочку, як перемогу. Старшиною роти писав вірші про інших, також присвячував вірші мамі і дружині. Після повернення з Афганістану Іван Нерівний працював на різних посадах, переймався справами Золотоніської спілки ветеранів Афганістану, виступав із своїми віршами перед побратимами і учнями у школах, співав у церковному хорі та писав нові рядки.

Із теплотою розповідали про своє знайомство та дружні взаємини з Іваном Нерівним настоятель Свято-Успенського собору отець Ярослав, директор краєзнавчого музею Віта Ямборська, земляк Олександр Кирко, начальник відділу культури міста Станіслав Щербатюк, воїни-афганці Анатолій Скрипник і Микола Литвиненко.

Декламували вірші місцевого поета і учні шкіл, і запрошені гості.

Наприкінці презентації Іван Нерівний подарував примірники збірки «Пил Баграма» своїм побратимам, друзям, а також читачам шкіл.

Читайте також: