«Державні лотереї» у Золотоноші – кому це вигідно?

Попри заборону, в Україні процвітає ігровий бізнес. Кому вигідно те, що усі міста заполонили так звані «Державні лотереї», під якими нерідко маскуються гральні автомати. Доволі невтішна статистика щодо відкриття таких закладів не лише у мегаполісах, а й невеличких провінційних містечках.

Нещодавно до міського голови Віталія Войцехівського звернулася жінка, син якої програв у так званих лотереях усе, що міг. Однак мерія не може вплинути на заклади подібного типу. Міський голова дав ропорядження зібрати власників “Лотерей” та жоден з них не з’явилися на зібрання.До того ж, було дане розпорядження поліції та прокуратурі провести перевірку та легальність таких закладів, адже вони навіть не погодили режим роботи з мерією. Як же зарадити такій проблемі містян? Міська влада не уповноважена давати дозволи на будь-який вид бізнесу.

Підтвердження знаходимо і в Законі України «Про державні лотереї в Україні». У документі зазначено, що організація державних лотерей здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику, політику у сфері випуску і проведення лотерей, здійснюється шляхом видачі ліцензії на випуск і проведення лотерей у порядку, визначеному законодавством про ліцензування. Розмір плати за видачу ліцензії встановлює Кабінет Міністрів України.

Контролює такий бізнес сама держава. Як зазначає закон «Уповноваженим органом державного нагляду (контролю) за проведенням лотерей в Україні є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику, політику у сфері випуску і проведення лотерей». «Державні лотереї» сплачують податки лише до Державного бюджету, а тому місту від них немає жодного зиску.

Хто ж має інтереси у відкритті таких лотерей? Переглянувши журналістське розслідування програми «Гроші» стає цілком очевидно, що такий бізнес задовольняє народних обранців. Саме тому нардепи і не ініціюють зміни у чинному законі «Про державні лотереї».