Жертв Голодоморів вшанували у Золотоноші [ФОТО]

Сьогодні, в останню суботу листопада, в Україні згадують жертв голодоморів. Міські керманичі хвилиною мовчання та квітами вшанували пам’ять усіх невинно загиблих. Штучно організований і зумисне підтримуваний тоталітарним комуністичним режимом голод 1932-1933 років в Україні (а також в окремих регіонах Росії і Казахстану) з метою придушення антирадянських настроїв та виступів проти колективізації на селі призвів до величезних втрат та відчутних наслідків для наступних поколінь.

Внаслідок того голоду 1932—1933 років близько 3,9 мільйона людей померли (90% із них були етнічними українцями), а 0,6 мільйона через це просто не народилися. Визнання Голодомору 1932—1933 років геноцидом українського народу закріплено Законом України, ухваленим Верховною Радою у 2006 році. А постановою Апеляційного суду Києва 13 січня 2010 року Сталіна, Молотова, Кагановича, Постишева, Косіора, Чубаря і Хатаєвича визнано винуватими в організації Голодомору.

ООН, ЮНЕСКО та ОБСЄ ухвалили документи, в яких вшановано пам’ять жертв Голодомору. Подібні документи ухвалили законодавчі органи семи держав: Аргентини, Іспанії, Чилі, Чехії, Словаччини, Мексики та Росії (щоправда, в Росії замість слова «Голодомор» вживають фразу «голод 30-х років»), а також двох адміністративно-територіальних одиниць Аргентини. Ми вважаємо, що Голодомор 1932—1933 років якісно відрізнявся від голоду, який панував в Україні у 1921—1923 і 1947—1948 роках, що про ту трагедію українського народу треба говорити, як говорять про Голокост, не перекладаючи назви і пишучи з великої літери. Саме так зафіксовано поняття Голодомору в англійській мові й сприймається на міжнародному рівні.

Читайте також: