Кабмін виділив 800 тисяч на золотоніську освіту

808 тисяч гривень додатково отримають навчальні заклади Золотоноші із державного бюджету. Про це йдеться у розпорядженні Уряду №640-р від 30 серпня цього року. Кабінет Міністрів України вніс зміни до своїх розпоряджень щодо питання розподілу у 2017 році субвенції з державної казни. Мова йде про фінансування місцевих бюджетів на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.

Згідно з текстом документа, попереднє розпорядження доповнено модернізацією та оновленням Золотоніської спеціалізованої школи №1. Передбачається тут придбання віконних та дверних блоків, меблів, предметів довгострокового користування, комп’ютерної техніки та іншого обладнання. Сюди Уряд направить 404 тисячі гривень субвенції. Таку ж суму отримають всі навчальні заклади міста в цілому.

Наразі фінансове управління очікує надходження офіційних документів зі столиці, а сам процес виділення коштів коментує міський голова Віталій Войцехівський. На думку посадовця, жодної сенсації робити із новини не варто, адже це – результат буденної роботи виконавчої влади всіх рівнів. Ще більше закликає не користуватись цими здобутками в політичних цілях.

– Нічого неординарного, хоча й дійсно приємно. Рутинна робота наших фінансових фахівців, котрі готували подання, готовність до допомоги з боку Голови ОДА Юрія Ткаченка, який, власне, й озвучував потреби нашої області в Києві, а також допомога небайдужих людей. До цієї справи активно, проте без притаманного деяким політикам піару, долучились наш обласний депутат Вадим Гайович та його колега із Верховної Ради Віктор Вовк, – розповідає Войцехівський.

Про подальшу політичну складову у справі виділення цих коштів посадовець згадує невипадково, адже зовсім нещодавно місто отримало пропозицію від помічника народного депутата Владислава Голуба про написання листа-прохання щодо виділення коштів. Парламентар, мовляв, має змогу сприяти наданню 250 тисяч гривень на потреби золотоніської освіти. Міський голова тоді подякував обранцю за подібне переймання місцевими проблемами, проте й попросив того повідомити, з яких саме фондів буде виділятися зазначена сума. Міська ж влада, за його словами, готова була звернутися до відповідних державних структур за затвердженою процедурою виділення коштів у встановленому законом порядку.

Подібна відповідь викликала інформаційну бурю у підконтрольних політикові виданнях, котрі звинувачували золотоніську владу в небажанні отримати кошти через політичні інтереси. Як виявилось, бажання таки і присутнє, і підкріплюється конкретними кроками. Та й сума на виході фігурує втричі більша.

Інша річ, чому саме освітні питання раптово виникли у народного обранця декілька тижнів тому? В кулуарах вже подейкують, що парламентар, цілком ймовірно, міг мати деяку інсайдерську інформацію щодо майбутніх надходжень, тому не минув спробувати додати й собі деяких політичних балів.

Хоча й не все так погано для політика, адже буде привід у нього отримати подяки хоча б від жителів Канева, які, згідно з розпорядженням Кабміну, також отримали кошти на модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів і на капітальний ремонт приміщення однієї зі шкіл.