Комісія із розслідування діяльності Флоренка і Кузнєцова саморозпустилася

Депутатська комісія, створена в червні задля розслідування діяльності начальника УЖКГ Олександра Флоренка та директора КП «Міський Водоканал» Сергія Кузнєцова, від учора припинила своє існування. За відповідне рішення, ініційоване її керівником Олексієм Слюсарем, міські обранці проголосували на черговій сесії міської ради (за винятком «винуватців» подій, які не голосували через конфлікт інтересів). Підстава доволі банальна – за майже тримісячну роботу комісії, відбулося лише два повноцінних її засідання. Решта часу супроводжувалась традиційною відсутністю кворуму. За цей період жодних доказів, які б підтверджували весняні закиди щодо скоєння злочинів, зібрано не було. Більше того, комісія навіть не змогла оформити належний висновок.

Відповідне питання піднялося вже наприкінці засідання, коли виключити себе з лав комісії попросила Вікторія Остроглазова. Мотивувала депутат своє прохання нездатністю надалі справно відвідувати зібрання, а також скаргами на постійні неявки представників ініціативної групи.

За словами Слюсаря, зібралися дослідники діяльності повноцінно лише двічі – в сесійній залі, за участю представників громадськості, а також безпосередньо на місці реконструкції колектора водовідведення. Для себе ж і обранці, і активісти зробили чимало висновків, а також закрили багато незрозумілих до того моменту питань. Підтвердив ці слова і міський голова Віталій Войцехівський, зауваживши, що бачить і позитивні моменти в попередній діяльності комісії.

– Об’єкти, які забезпечують життєдіяльність міста, нарешті ретельно відвідали люди, що активно цікавились їхньої роботою. Були там в присутності фахівців. Після того дійсно всі побачили, що безліч питань вичерпалися. Золотонісці ж впевнились наочно та визнали, що жодних підстав для гучних політичних заяв просто немає, – зазначив посадовець.

Риторика ініціаторів розслідування дещо змінилася, адже після голосних попередніх заяв, тепер лунають лише деякі зауваження щодо фірм-підрядників, а також приймання сміття на полігон твердих побутових відходів.

Войцехівський нагадав присутнім, що КП «Міський Водоканал» – госпрозрахункове підприємство, котре здійснює свою діяльність згідно із затвердженим на сесії міської ради статутом. Воно має право приймати, і приймає сміття не лише із Золотоноші, але й з навколишніх сіл, що не відносяться до Золотоноші. Надали свого часу руку допомоги й Переяславу, місту-побратиму, що опинилося в скрутному становищі через тимчасове припинення роботи приймачів їхнього сміття. Надали не безкоштовно, отримавши на баланс цілком ринкові суми.

Щодо багатьом незрозумілого походження фірми-підрядника, яка перемогла на конкурсі з реконструкції полігону, посадовець порадив звертатися до системи ПроЗорро.

– Комунальне підприємство не має права відмовлятися від послуг компанії, яка перемогла на відкритому тендері в цій системі. Навіть тримаючи сотні підозр в душі. Про кримінальні провадження у переможця конкурсу судити не можу, знаю лише детально історії порушення справ по золотоніським об’єктам і виконавцям, знаю ініціаторів, – прокоментував зауваження міський голова.

Ряд депутатів закликали свого колегу Олексія Слюсара або надати бодай якісь докази незаконних дій Флоренка і Кузнєцова, або ж привселюдно вибачитись перед колегами. Про це наголосили Володимир Мірошниченко, Ігор Нелін та Оксана Міхновська.

– Питання ще під час весняних тих подій стояло яке? Про недовіру начальнику УЖКГ та «Міського Водоканалу» у зв’язку зі злочинною діяльністю. Якщо не буде підтвердження цим словам, порядна людина має визнати свою неправоту і вибачитися. Я ще тоді підтримав створення цієї комісії. Надалі – ні. Адже бачив, як вона працює. Тобто нічого не робить. Це просто піар-розкрутка та завезені під конкретний виступ телекамери (оператор Expo-TV, який пов’язують із помічниками народного депутата Владислава Голуба, – прим. ред.). Тим часом вже п’ять разів комісія просто не може зібратися, – наголосив Нелін.

Опісля таки відсутності будь-яких вибачень, проте пропозиції Слюсара щодо голосування та позитивного рішення про розпуск комісії, деякі крапки над нагальними питаннями розставив і Віталій Войцехівський. За словами посадовця, Золотоноша таки перебувала в реєстрі державного фінансування реконструкції колектора на 2017 рік. Проте після виступу у Верховній Раді народного обранця від 197 виборчого округу та звинувачень в завищеній ціні піску, кошти, що й логічно, виділятися наразі не будуть. Незважаючи ж на ці моменти, робота таки ведеться, адже спинятися, оглядаючись на політику, ніхто не збирається.

Разом з тим, минулої п’ятниці народний депутат Віктор Вовк під час пленарного засідання зачитав звернення і заяву від золотонісців, після чого місто надіслало відповідні листи до голови ОДА, а також до міністра екології. Долучається до цього і сам Вовк. Саме тому, на думку міського голови, інформація від Владислава Голуба, що Золотоноші можуть виділити якісь 200 тисяч гривень на освіту, коли вже втрачено декілька десятків мільйонів, виглядає як мінімум несерйозною.

Щодо інших питань порядку денного, варто відзначити виступ керівника Золотоніської міської прокуратури Валентина Танцюри стосовно набридлої вже всім проблеми закинутої п’ятиповерхової будівлі в центрі міста. Силовик мусив зауважити, що наразі це питання вирішити навряд чи можливо. Споруда в цілому прокуратурі не потрібна і коштів для її відновлення немає, проте законодавство нині забороняє ГПУ передавати чи здавати в оренду подібні об’єкти. Шляхи виходу із ситуації шукатимуть і надалі, проте міський голова вже запропонував депутатам хоча б за кошти міста забити вщент вікна й залишки дверей, аби точка надалі не ставала об’єктом «розваг» серед молоді.

Затвердили депутати звіт про Програму соціального-економічного розвитку міста за перше півріччя, про виконання міського бюджету за цей же період, а також зміни до міського бюджету. Це, раніше буденне голосування, цього разу стало причиною ще однієї дискусії. По кожному з питань фракція ВО «Свобода» не голосувала в повному складі. При чому мова йде не про «За», «Проти» чи «Утримався». Зауважень до звітів не висловили, а свої дії пояснили єдиною фразою: це – позиція партії.

Окрім здивування щодо відмови від участі в голосуванні з питань фінансування життєдіяльності міста, Віталій Войцехівський нагадав свободівцям нещодавній протест міського голови Конотопа Артема Семенихіна. Тамтешній посадовець одноосібно пікетував Адміністрацію Президента через те, що депутати міської ради масово відмовляються голосувати за фінансові рішення в місті через подібні ж «позиції».

Також обранці затвердили програму запобігання виникнення захворювань домашніх свиней африканською чумою та утворення резервного фонду матеріально-технічних засобів на випадок подібних спалахів в Золотоноша (діятиме вона протягом трьох років), передали на баланс ОСББ «Шевченка 211» житловий будинок за тією ж адресою.

Надійшло і ряд звернень від депутатів. Віктор Душка наголосив на транспортній проблемі вулиці Богунського, яка нині використовується як об’їзна. Головні претензії – масове недотримання швидкості руху автомобілістами, через що утворюється велике навантаження на житлові будинки, а також виникає велика небезпека для пішоходів. Закликав він звернутися до поліції задля частішого патрулювання цієї ділянки.

Сергій Мозговий запропонував в майбутньому подумати про придбання спецтехніки, призначеної виключно для косіння всіх прибережних зон міста, які часто страждають від шкідників та, особливо, амброзії. Олексій Слюсар нагадав про постійні порушення правил дорожнього руху з боку місцевих водіїв таксі. Деякі з них, за словами депутата, зовсім не реагують на зауваження. Ігнорують їх і правоохоронці.