Золотоноша відкрила фестивальний вік-енд [ФОТО]

Сьогодні в місті стартував дводенний марафон всеукраїнських заходів. Мова йде про вже традиційний Фестиваль чорнобривців та Всеукраїснький фестиваль патріотичної пісні “Героям слава” серед юнаків та дівчат. Обидва заходи проводяться далеко не вперше і цього разу зберуть чимало гостей з різних країн.

Розпочався день із реєстрації вокалістів, які сьогодні брали участь у відбірковому пісенному етапі. Всього на фест заявилися 58 учасників з різних регіонів країни, котрі разом із золотоніськими талантами змагатимуться за першість. Також місто зустріло й дві іноземні делегації, які відвідали Золотоношу спеціально для участі в святковому вік-енді. 

Передусім із дружнім візитом у відповідь до нас приїхали очільники словацького міста Лученец – тамтешній мер Олександра Півкова та її заступник Міхаела Грнчарова. Саме там зовсім нещодавно перебували із творчим туром золотоніські митці із ансамблю “Золоті Ворота”, котрі були запрошені на святкування 770-ї річниці згаданого населеного пункту. Ще в далекому 2007 році між містами Золотоноша і Лученець було підписано Договір про співпрацю. Після тривалої перерви цей зв’язок поновився. Обидві гості мають надію на подальшу співпрацю у сфері культури та соціальної політики.

Також познайомитись з українською культурою не минули і представники західної Європи. Іспанські інвестори із компанії “Макро Солюшинс” Фернандос Солюдес та Франциско Гонсалес, які раніше задекларували наміри побудувати в нас сонячну електростанцію, вирішили додатково відвідати Золотоношу з нагоди проведення двох культурних фестивалів. Усі закордонні гості першу половину дня провели в екскурсіях містом та його інфраструктурними об’єктакми. Завтра до гурту долучаться американські волонтери із подружжя Маркус, що мають наміри надалі розбудовувати табір “Maximum” на Степовій.

Головна ж подія п’ятниці – відбірковий етап Фестивалю патріотичної пісні. Шість десятків юних гостей зі всієї країни приймав традиційно парк Шевченка, гостинно підготувавши літню сцену та загальний дозвільний антураж. Відкрив захід заслужений артист України Юрій Васильківський піснею “Слава героям”.

Свої здібності показали 58 учасників. Це – артисти розмовного жанру, вокалісти, гурти та ансамблі. Для того, щоб журі могло якнайліпше оцінити здібності учасників, вони виконували по дві пісні.

Визначатимуть кращих із кращих серед молоді будуть заслужені артисти України Ніна Мирвода, Юрій Васильківський та Астрая, заслужений діяч культури України, художній керівник Ансамблю пісні і танцю Державної прикордонної служби України Геннадій Синьоок, письменник та драматург Богдан Гнатюк. Очолив журі народний артист України Анатолій Гнатюк.

Гала-концерт переможців Фестивалю патріотичної пісні за участі членів зіркового журі відбудеться завтра. Цього ж дня золотонісців запрошують на марш вишиванок та парад патріотичних дитячих колясок, котрий стартує об 11:00 від пам’ятного знаку “Танк”.

Сергій Марченко, Ольга Климченко

Читайте також: