Сильну громаду надзвичайні ситуації лише згуртовують, – Войцехівський

Місто Чорнобривців, Золоте місто, маленька й хороша – усе це про  Золотоношу – невеличке, комфортне, зі своїм колоритом місто у центрі Черкащини. Сказати, що проблем у місті немає – не можна. Вони є, але їх намагаються оперативно вирішувати, дослухаються до думки мешканців, розвивають місто у силу всіх своїх можливостей. Сьогодні про те, що зроблено та те, що планується зробити, журналіст інтернет-видання ПроВсе говорив із міським головою Золотоноші Віталієм Войцехівським.

– Віталію Олександровичу, одне й з найбільш наболілих питань для Золотоноші сьогодні – це ремонт колектора. На якому етапі роботи зараз?

– На сьогодні колектор працює у штатному режимі. До кінця дня буде відкрито одну смугу вулиці Шевченка для руху транспорту.

– Наскільки роботи зараз впливають на життєдіяльність міста?

– Звичайно впливають сильно, адже перекрита головна транспортна артерія міста. А це – велика незручність і для громадського, і для приватного транспорту. Починається новий навчальний рік, а ремонтні роботи тривають поблизу двох навчальних закладів. Заручниками ситуації став і весь бізнес, який знаходиться у тій частини міста.

Водночас складні ситуації завжди є своєрідним фільтром для міста. І поки одні вмикають паніку, інші намагаються допомогти. Не може не тішити те, що люди старшого віку, бачачи, як працюють робітники на колекторі, часто їх підгодовують, приносять охолоджуючі напої, проявляють співчуття. Загалом, сильну, дружну громаду, а наше місто саме таке, надзвичайні ситуації лише зближують, згуртовують.

– У місті активно ремонтуються дороги. Скільки вже відремонтовано, скільки планується, та яким чином визначається черговість такого ремонту?

– У Золотоноші продовжується реалізація програми «Місто власними руками». У її межах золотонісці спільно із владою ремонтують та освітлюють вулиці на умовах спів фінансування. Коштом мешканців вулиць робиться проектно-кошторисна документація, а сам ремонт доріг – це вже зона відповідальності влади. Проектно-кошторисна документація проходить експертизу. Дата експертизи і визначає по черговість ремонту доріг. Зараз маємо вже близько 30 проектів на 2018 рік. За останній рік відремонтовано та покладено нові дороги на сорока вулицях міста.

– Віталію Олександровичу, незабаром у Золотоноші пройде вже традиційний Фестиваль чорнобривців. Які сюрпризи очікують на гостей цього року? 

– Всеукраїнський Фестиваль чорнобривців відбудеться цьогоріч у два етапи: перший – 8 вересня і охопить відбірко вий етап Всеукраїнського фестивалю патріотичної пісні «Героям слава». Другий – 9 вересня, розпочнеться виставкою майстрів декоративного мистецтва та освітніх закладів міста у парку дозвілля ім. Т. Шевченка, шаховим турніром та виступом муніципального оркестру. У цей же час пройде традиційний марш вишиванок. Окрасою колони стануть молоді матусі із дітками, візочки немовлят пропонуємо прикрасити молодим родинам чорнобривцями, національною символікою. У парку працюватимуть ініційовані молоддю міста цікаві фотозони. Відбудуться концерти за участю провідних колективів міста, області, України та відзначення переможців конкурсів Фестивалю чорнобривців: краща ікебана, найсмачніший пиріг, найвишуканіший український одяг, найкращий поетичний та прозовий твори про чорнобривці, найоригінальніша прибудинкова територія.

Традиційно Фестиваль патріотичної пісні завершується концертом членів зіркового журі, серед яких  – Народний артист України Анатолій Гнатюк, Заслужені артисти України: Юрій Васильківський, Ніна Мирвода, Астрая, Заслужений діяч мистецтв Геннадій Синьоок та драматург Богдан Гнатюк.

Учасники фестивалю будуть відзначені цінними сувенірами, грошовими преміями, грамотами. Тож  п’ятий фестиваль обіцяє бути креативним та насиченим.