Освітяни підбили підсумки минулого навчального року [ФОТО]

В міському будинку культури цього вівторка провели традиційну серпневу педагогічну конференцію, під час якої освітяни міста зазвичай підбивають підсумки минулого навчального року, аналізують свою роботу, а також окреслюють перспективи на наступний. Цього року захід, який зібрав 255 педагогів міста, відвідали ще й голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко та заступник голови Черкаської обласної ради Вадим Гайович. Саме вони в компанії з міським головою Віталієм Войцехівським висловлювали свою позитивну оцінку діяльності золотоніських вчителів. Візит гостей з обласного центру зовсім не випадковий, адже наше місто – єдине на Черкащині, де одразу дві школи беруть участь в пілотному проекті щодо впровадження цілковито нових стандартів початкової освіти. Мова йде про гімназію та СШІТ №2.

Почали педагоги із сумної згадки. Минулого навчального року не стало двох їхніх колег, котрі залишили цей світ внаслідок хвороб. Хвилиною мовчання присутні згадали вчителів українською мови СШ №1 Людмилу Головату та фізичної культури школи №6 Василя Іванченка.

Детальні статистичні підсумки попереднього періоду підбила начальник відділу світи Ольга Строкань під час свого півгодинного звіту. За її словами, на сьогодні повністю збережена мережа всіх дитячих садочків, де виховується 1094 дитини на 791 місці. Проблема переповнення існує, тому, зважаючи на ініціативи та рекомендації Уряду, освітяни звертатимуться за фінансуванням на 2018 рік до депутатів міської ради. Це дасть змогу відкрити нові групи та розвантажити ДНЗ.

Особливими успіхами нині можуть похизуватися дитячі садочки «Берізка» та «Струмочок». Перший здобув перемогу на Всеукраїнському конкурсі, презентувавши спортивний зал, другий – отримав срібло серед ТОП-100 кращих ДНЗ країни за свою групову кімнату. Орієнтири наступного періоду для всіх дошкільних установ вже окреслені. 2017-2018-й визначено роком родини. Посеред інших, опорні дитячі садочки «Ялинка» та «Сонечко» активно працюватимуть на згадану тему, вишукуючи нові форми та методи роботи з батьками.

Середня школа має на сьогодні прогнозований учнівський контингент в розмірі 2735 учнів, що означає вже чергове підвищення кількості учнів. Наступний рік оголошено Кабміном роком фундаментальних змін в навчальному процесі за рахунок створення опорних шкіл, переоснащення навчальних закладів, перегляду шкільних програм та заробітних плат. Усі випробування будуть точно не страшними для золотонісців, адже на варті освіти стоїть досить потужний колектив із 494 педагогічних працівників.

Головний негатив попереднього року полягає в деякому падінні результатів наших учнів на ЗНО. Хоча й Золотоноша таки лишається серед лідерів області за цим показником. Заслуга в цьому покладається ще й на активну методичну роботу на всіх рівнях, котра постійно сприяє як підвищенню фахового рівня вчителів, так і підкоренню нових вершин їхніми вихованцями. Фраза не голослівна, адже, наприклад, в обласному рейтингу предметних олімпіад Золотоноша посіла друге місце, лише не встигнувши за величезною кількістю черкаських дітей. Один хлопець привіз друге місце зі Всеукраїнської олімпіади з економіки (Віталій Веремієнко, СШ №1, вчитель – Наталія Кодак), а троє стали стипендіатами обласної ради. Не відставали і в науковій діяльності. Цього року Черкаси побачили презентацію 22 робіт Малої академії наук від золотоніських учнів. Самі ж вчителі написали 52 (!) методичні посібники на конкурс «Освіта Черкащини», а також розробили 34 серії цифрових ресурсів для проведення уроків з використанням комп’ютерної техніки. Найбільше відзначились гімназія, СШІТ №2, ЗОШ №№ 3, 6 та садочок «Сонечко».

Традиційно на високому рівні перебуває спортивна складова середньої освіти (регулярна участь в змаганнях з баскетболу, стрітболу, шахів, футболу, в іграх Сокіл «Джура»), активна волонтерська робота (допомога людям похилого віку, а також співпраця з учасниками АТО), позашкілля. За останній пункт, як завжди, впевнено відповідають Будинок школяра, ДЮСШ та навчально-виробничий комбінат.

Нагадала Ольга Строкань і про стару проблему у вигляді відсутності автобуса в парку відділу освіти. Транспорт потрібний нагально (постійна участь спортивних команд у змаганнях, талановитих дітей в наукових конкурсах), проте програма «Шкільний автобус» поки що не розрахована на міста обласного підпорядкування.

Очільник області Юрій Ткаченко відзначив дуже насичене подіями освітянське життя Золотоноші, подякувавши усім вчителям та кожному керівникові, зауваживши на чималих зусиллях, які ті вкладають у якість освіти, не боячись втілювати в життя новації та роблячи все можливе разом із міською владою. Також він підтримав слова Ольги Строкань щодо розширення мережі дитячих садочків, натякнувши на майбутні спільні зусилля державного, обласного та міського бюджетів щодо будівництва нового закладу.

Головний лейтмотив промови від посадовця полягав у факторі, котрий, на його думку, як ніщо інше демонструє інтенсивний поступ золотоніської освіти. За словами Ткаченка, постійне зростання кількості учнів говорить про те, що батьки із навколишніх населених пунктів, прагнучи до надання справді якісної освіти своїм дітям, таки звертають увагу в першу чергу на місто.

Користуючись нагодою, обласні гості відзначили деяких педагогів. Грамоти Черкаської обласної ради отримали Ольга Строкань, Черкаської ОДА – Світлана Буряк та Ольга Сідєльнікова, відзнаку «200 років з Дня народження Тараса Шевченка» – Валентина Строкань та Лариса Дегтяренко, «Черкаській області 60 років» – Світлана Литвиненко та Галина Даценко.

Читайте також: