Делегація працівників культури відвідала словацьке місто-побратим [ФОТО]

У далекому 2007 році між містами Золотоноша і Лученець (Словаччина) було підписано Договір про співпрацю. Після тривалої перерви цей зв’язок поновився – тамтешня влада запросила золотонісців на святкування 770-ї річниці Дня міста, аби ті представити Україну на фестивалі. Як відомо, ніщо так не характеризує народ країни, як її культура. Тому й вирішили, що презентуватиме Золотоношу на святі театр пісні «Золоті ворота». Очолили українську делегація заступник міського голови з гуманітарних питань Світлана Суддя та депутат міської ради Андрій Штанько.

Вітала гостей пріматор (так називають у Словаччині міського голову) Лученця Александра Півкова. На офіційному прийомі золотонісці презентували їй сувеніри з нашого міста, продукцію місцевих товаровиробників та українську ляльку-мотанку. На самому фестивалі, який проводили 17-20 серпня, серед делегацій із Чехії та Угорщини, українська вирізнялась своєю колоритністю – місцеві жителі лишились в захваті від українських вишиванок та національного вбрання.

Світлана Суддя представляла Золотоношу на сцені виключно українською мовою, без перекладача і з державним прапорцем у руці. Як вона відзначила, словаки нашу мову розуміють, як і ми їхню, адже маємо деякі схожі слова. За три дні спілкування навіть керівництво міста почало розуміти українську мову.

– Коли наш колектив вийшов на сцену –  це було щось неймовірне, – розповідає Суддя, – Спочатку площа була майже порожня. Тільки-но місцеві почули українську мову, площа одразу ж почала наповнюватись. Наших артистів дуже підтримували, вигукували «Браво!», просили виступити на біс. Згодом жителі міста Лучанець зазначали, що в українців та словаків є багато спільних пісень. Після почутого, до нас підходили сім’ї українців, які працюють там лікарями. Було дуже приємно познайомитись і спілкуватись із цими людьми. Вони були раді нас бачити. Фотографувалися, плакали, не хотіли відпускати взагалі. А виступ нашого театру пісні пересічні жителі знімали на відео, а потім фотографувалися. Загалом українська делегація у місцевих викликала фурор. Виступ так сподобався пріматорці і її команді, що вони люб’язно запросили наш колектив художньої самодіяльності ще раз на майбутній фестиваль із концертною програмою.

Вже зовсім скоро словаки відвідають Золотоношу на Фестивалі чорнобривців та Всеукраїнському фестивалі патріотичної пісні.

– Місто Лученець надзвичайно гарне, – додає заступник міського голови. –  Втім,  наше місто не менш квітуче, зелене, просторніше і рідніше. На третій день перебування там, нам захотілося додому, частіше почали згадувати рідну Золотоношу, колег. Хоча нам дуже сподобалось, але за роботою дуже сумували. Приїхали і одразу ж приступили до виконання своїх обов’язків. Готуємося до п’ятого Всеукраїнського фестивалю патріотичної пісні та до зустрічі іноземних делегацій. Яких саме – поки що секрет.

Ольга Климченко