Мешканці ОСББ “Соборний” розповіли про конфлікт із колишнім головою об’єднання

Про епопею створення ОСББ у багатоповерхівці №7 по вулиці Соборна у редакції нашого тижневика точилися розмови не один тиждень: одні мешканці будинку телефонували, інші приходили і ділилися наболілим. Але матеріал все відкладали, аби уточнити та з’ясувати деякі нюанси. Хоча ще тоді, під час візиту мешканців багатоповерхівки портрет Бориса Даценка – головного «героя» у цій історії вимальовувався досить чітко.

Варто зауважити, що намір створити об’єднання співвласників багатоповерхівки мешканці виявили одними з перших, разом із будинками по Січовій, 25, Шевченка, 68, Панаса Мирного, 5. Та, як у тій байці, коли між друзями немає згоди, то й діло їхнє приречене на провал. Жителі інших будинків, які довели справу з оформленням ОСББ до логічного завершення, вже мають власні здобутки і напрацювання, а «Соборний» -лихоманить. «Вірусом», який не дає спокою 30-квартирнику, є самовисуванець та колишній голова об’єднання Борис Даценко.

“У травні мешканці нашого будинку, в якому всього 2 під’їзди, зібралися на загальні збори, ініціаторами яких була більшість мешканців будинку. Ми хотіли послухати звіт голови ОСББ Бориса Даценка, який перебуваючи на  даній посаді  жодного разу не провів загальних  зборів мешканців будинку. На зібрання були запрошені міський голова Віталій Войцехівський, представники управління ЖКГ, депутати міської ради, – розповідає Сергій Кузнєцов. – Та Борис Михайлович не захотів спілкуватися з громадою, проігнорував збори. Однак проводив відеозйомку – спочатку з балкона своєї квартири, а потім безпосередньо навкруг людей, котрі зібралися. У співвласників квартир зібралось багато питань до голови ОСББ, але ані  відповідей, ані звіту по діяльність ОСББ за 7 місяців так ніхто і не почув. Борис Михайлович був зайнятий відеозйомкою, лише в кінці зборів вигукнув про те, що збори були нелегітимними. За тиждень потому Даценко вирішив провести «легітимні». Розвісив оголошення. Та зібралися представники лише 6-и квартир, бо решта була на попередніх. А хто ж буде ходити щотижня з одного й того ж питання? У червні, через місяць, мешканці знову зібралися на загальні збори, де вирішили переобрати самовисуванця Бориса Даценка та правління ОСББ, висловити йому недовіру. Головою об’єднання обрали Олександра Козицького. Потім подали документи на реєстрацію ОСББ і заяву до правоохоронних органів щодо проведення досудового розслідування про незаконне заволодіння Борисом Даценком документами на будинок, які він до цього часу не віддає Олександру Козицькому. Більше того, склав «липовий» протокол загальних зборів, на яких секретарем значиться його дружина, пан Даценко вписав у нього навіть тих, які не те що були відсутні, а й взагалі про зібрання не знали. Згідно з цим сфальсифікованим документом він заключив договір з ПрАТ «Янтарь» на обслуговування багатоповерхівки та звільнив себе від оплати за квартиру. Мешканці дізналися про це лише тоді, коли їм почали надходити платіжки. Але ніхто не розумів, чому голова ОСББ самостійно приймає рішення, яке має виноситись на голосування? Для чого створювати ОСББ, якщо гроші як   і раніше  ідуть на рахунок іншої, приватної структури?

Під час головування Бориса Михайловича, аби отримати комусь з мешканців якусь довідку у нього, треба було дотримуватися спеціальної процедури: у телефонному режимі завчасно домовитися про зустріч, потім замовити документ і лише згодом його отримати. Аудієнція проходила за межами власного помешкання голови, на нейтральній території. То хто у місті князює? А про його неперевершений хист «великого комбінатора» багато військовослужбовців запасу знають не зі слухів…”

Збори громади на Соборній 18-22. Саме тут вперше було підняте питання взаємовідносин в ОСББ “Соборний”

Цю гіпотезу підхопив і повідав колишній начальник фінансового відділу військової частини Петро Бузенко, який працював під командуванням Бориса Даценка. За його словами, при розформуванні Золотоніського зенітно-ракетного полку, колишній командир переводився у Вінницю для продовження служби. Але з якихось своїх, власних міркувань він дав завдання начфіну закупити 3 комп’ютери у навчальний клас. На цій офісній техніці майбутні зенітники віртуально закріплювали здобуті теоретичні знання. Та дивним було те, що в накладній стояло прізвище підприємця Іллі Мірошнікова, який до комп’ютерів ніякого діла не мав, а займався реалізацією жалюзей. Проконсультувавшись з Геннадієм Рудьом, який був фахівцем у цій справі, з’ясувалося, що ці три компи можна придбати за 5,5 тисяч та ще й отримати 10% знижку від загальної суми – 60 тисяч грн, яка стояла у накладній.

– Виходячи з цього, я написав рапорт, у якому детально все це виклав, – емоційно, ледве стримуючи себе, пригадує події 11-річної давнини Петро Бузенко. – Але Борис Михайлович видає мені нову накладну, де вже вказано придбати на один комп’ютер більше, але знову ж таки у ФОП Мірошнікова. Пригадую, на зборах тоді Сергій Кузнєцов поставив питання: а як же щодо гарантійного ремонту, обслуговування. На що ми всі почули чітку відповідь, що для цього є сервісні центри. Наказ є наказ. Перерахували гроші. Через деякий час, коли Борис Михайлович уже був у Вінниці, цією справою зайнялася військова прокуратура. Мені інкримінувалася корупційна діяльність. Через 18 років служби я міг попросту вилетіти із Збройних Сил без ніяких пільг, пенсії, ще й з клеймом корупціонера. Почалися судові засідання, на жодне з яких Борис Даценко не з’явився. Та мої товариші – Косточка, Кузнєцов, Борисов виступили свідками, підтримували мене і наводили факти, що підтверджували мою невинність. Так я отримав лише зауваження. Але з того часу у мене особливе відношення до цієї людини, яка так цинічно може підставити підлеглого заради власної наживи.

У ході бесіди зі спокійним розважливим Олександром Козицьким, який нині очолює ОСББ на Соборній, 7, з’ясувалося, що левова доля роботи в організації об’єднання належить Олександрові Шкурку. Він був обраний першим головою ОСББ «Соборний». Та через всілякі плітки, не важко здогадатись хто їх розповсюджував, про те, що Олександр візьме кредит на ОСББ і виїде за кордон змусили цю амбіційну порядну людину скласти повноваження.

За словами мешканців «Соборного», за час правління Бориса Михайловича податкова інспекція двічі накладала штрафні санкції по 180 гривень на ОСББ через несплату податків. Та й нинішня ситуація з привласненням паспорта будинку та інших правоустановчих документів не підлягає здоровому глузду і виправданню.

– За 2 місяці правління нового керівника ОСББ на рахунку  вже накопичився стартовий капітал. Підзбираємо ще коштів і почнемо реалізовувати заходи з енергозбереження. Шкода, що втратили деякий час і кошти. Але саме в таких ситуаціях розкриваються люди, одні дбають про будинок – інші про себе.

Наразі у справі Бориса Даценка відкрито кримінальне провадження про підробку документів згідно зі ст.358 ч.1 за номером 12017250150000651 від 1.06. 2017 року.

Алла Капля, тижневик “Златокрай”