Галина Карлик » Якою буде нова початкова школа?

З 1 вересня 2018 року всі першокласники країни навчатимуться за новим Державним стандартом початкової загальної середньої освіти, який покликаний змінити сутність української школи. Від початкової освіти передусім залежить, наскільки молоді українці віритимуть у себе, свій потенціал і свою спроможність змінювати Україну!

Пріоритетами початкової освіти у  «Новій українській школі» буде дитиноцентризм та визнання цінності дитинства. Центральною фігурою у класі є школяр! Діти від природи допитливі, талановиті, здатні розмірковувати над «серйозними» питаннями та висувати оригінальні ідеї. Роль вчителя – позиція вдумливого помічника, який скерує дослідницьку пізнавальну діяльність школярів. Вчитель сприятиме широким можливостям для вибору, досліджень, заохотить старанність і персональну відповідальність учнів. Навчання відповідатиме віковим особливостям школярів. Переважатиме рухова активність, в основі якої – ігрова і проектна  діяльність. Кожен тиждень у першому класі буде підпорядкований одній темі: «Осінь», «Таємниці космосу», «Числа в моєму житті» тощо. Кожен шкільний день закінчуватиметься обміном вражень, емоцій  від побаченого, почутого. Навчання першокласників без домашніх завдань збільшить час на рухову активність і творчість школярів.

Щоранку учні збиратимуться на ранкові зустрічі, де вчитимуться взаємної поваги між дітьми і дорослими, вмінню спілкуватися, вирішувати проблеми за допомогою слів, захищати свою позицію, презентувати себе. Ці 15-20 хвилин на початку дня знімуть стан тривожності та невпевненості, створять позитивну атмосферу в учнівському колективі на весь навчальний день у школі! На першокласників чекають комфортні класні кімнати, динамічне середовище в яких постійно змінюватиметься, щоб врахувати інтереси кожної дитини для роботи в групі, команді. Меблі та обладнання розташовані таким чином, щоб шестирічним школярам було зручно і безпечно навчатися.

З першого класу буде зосереджено увагу на формування здорового способу життя і створено умови для фізичного й психоемоційного розвитку, що надзвичайно важливо для молодших школярів. Школа стане місцем, безпечним для дитини, з атмосферою довіри і взаємоповаги, де немає насильства, цькування і дискримінації.

Перехід початкової освіти на якісно новий рівень можливий лише завдяки партнерським відносинам школи і батьків, залученню їх до організації навчально-виховного процесу як його рівноправних учасників.

Решта першокласників шкіл міста навчатимуться за оновленими програмами відповідно до державного стандарту початкової школи.

Галина Карлик,
методист методичного кабінету відділу освіти