Золотонісці розповіли, як долають наслідки буревію

Постраждалі від буревію люди не лишилися сам-на-сам зі бідою. 1 липня Черкащина опинилася в епіцентрі страшного стихійного лиха: центральною Україною пройшовся буревій. Чи не найбільше серед міст області постраждала Золотоноша: травмовані діти, пошкоджені будівлі, будинки без дахів, повалені паркові зоні, деякі заклади освіти частково розвалені. Вже другого липня міська влада приймає рішення про компенсацію збитків для постраждалих від лиха, розповідає Черкаси Today.

Оперативно, на номер гарячої лінії міської ради, надходять заяви про пошкодження домоволодінь. Було зібрано більше п’ятисот заяв від постраждалих, саме тому роботу розпочала комісія з надзвичайних ситуацій у складі представників управління ЖКГ, відділу надзвичайних ситуацій, економіки, архітектурного відділу. Представники влади побували у кожному домоволодінні, склавши акти огляду приміщень. На сьогодні владцями Золотоноші виплачено більш як 250 компенсацій на загальну суму 604 тисячі 530 гривень, виплати тривають і до сьогодні.

Олена Плічко, корінна жителька міста, зазначає, що комісія з надзвичайних ситуацій була у їхньому дворі вже за кілька днів після лиха. Представники міської влади одивилися все, оцінили збитки. І вже за кілька днів поштар принесла компенсація за дах, який у пані Олени постраждав найбільше.

Мешканка Золотоноші Людмила Федина, говорить, що якби не допомога міської ради, то сама б навряд впоралася. Адже отримала чималу компенсацію під час негоди. Жінка зізнається, що статків на перекриття даху вона не мала, а тому допомога зі сторони органів місцевого самоврядування була дуже потрібною.

Директор ЗОШ № 5 Олександр Курило наголошує, що його навчальний заклад серед закладів освіти постраждав найбільше. Хоча ЗОШ № 6 та 1, дитячий заклад «Ялинка» залишилися без даху та огорож, однак міська влада компенсувала збитки на ремонт. Що стосується ЗОШ № 5, то варто зазначити, що жодних коштів з батьків адміністрація не збирала. Повністю перекритий дах спортивного залу та початкових класів на суму 95 тисяч гривень, розпочато відновлення зовнішнього туалету та прибудинкової господарчої споруди на суму 39 тисяч гривень, розпочато заміну покрівлі основної школи, заплановано частковий ремонт даху майстерні.