Золотоноша і Штольберг підписали офіційний меморандум про співпрацю [ДОКУМЕНТ]

Українська Золотоноша та німецький Штольберг після понад річного налагодження партнерських стосунків нарешті оприлюднили спільну угоду, підписану міським головою Віталієм Войцехівським та бургомістром Марселем Шмідтом. Меморандум щодо співпраці передбачає подальше зміцнення офіційних відносин та підтримки в галузях економіки, освіти, охорони здоров’я, професійної підготовки, розвитку обох міст в питаннях міського планування, землекористування, охорони навколишнього середовища, туризму, культури, суспільних відносин. Також передбачається спільна реалізація конкретних проектів щодо співробітництва та обміну. Зокрема, міста-партнери прагнутимуть до регулярного обміну на політичному рівні: окрім офіційних зустрічей обидві сторони запрошуватимуть одна одну на особливі, урочисті чи святкові події. 

У сфері економіки ці міста підтримуватимуть свої установи в плані реалізації взаємних візитів, а також сприятимуть встановленню двосторонніх контактів із підприємствами. Окремо надаватимуть інформаційну підтримку, а також рекомендуватимуть територію партнера, як місце ведення економічної діяльності.

Заклади охорони здоров’я прагнутимуть до обміну та співробітництва в побудові систем медичного обслуговування. В діяльності ж загальноосвітніх навчальних закладів передбачається обмін школярами та співробітництво в галузі науки, техніки та професійної освіти. Окрім того, підтримуватимуться творчі, спортивні та культурні молодіжні програми.

Окрема тема – природа та туризм. Міста-партнери сприятимуть діалогу та обміну досвідом в екологічному менеджменті, охороні навколишнього середовища, наукових дослідженнях та моніторингу довкілля. Вивчатимуться питання забезпечення енергією з відновлювальних джерел, оптимізації споживання енергії та ресурсів у будівельному секторі, збереження водних ресурсів, екологічно сприятливої модернізації, а також використання еко-транспорту.

Читайте також: Золотоніський ансамбль запросили на день міста до Словаччини [ФОТО]

Туристичні ж організації обох міст обопільно надаватимуть підтримку в реалізації промо-діяльності, спрямованої на формування позитивного туристичного іміджу міст. Також передбачається підтримка взаємної участі мистецьких колективів на місцевих фестивалях та святах.

Як відомо, на початку травня минулого року представники саксонського міста Штольберг завітали до Золотоноші в рамках розпочатої тоді ж співпраці. Презентували сучасний ендоскопічний комплекс для Центральної лікарні та пообіцяли сприяти двосторонній та всеосяжній роботі обох міст у найрізноманітніших сферах. З того моменту німецькі партнери поверталися до міста неодноразово: вже в липні надали чимало гуманітарної допомоги для Пожежної частини, лікарні та Соціального центру, а у вересні відвідали фестивальні заходи з нагоди Дня міста. Переймати досвід на практиці їздила й золотоніська делегація посадовців та фахівців різних сфер.

Цієї весни наша Центральна районна лікарня та міський Центр первинної допомоги отримали чималий вантаж медичного обладнання від тамтешньої клініки Нільс-Стенсен, а наприкінці травня Золотоношу відвідали й очільники самого Штольберга на чолі мером Марселем Шмідтом. Перебували посадовці в Україні три дні, за цей час встигнувши тісно познайомитись із лівобережним містом, побувати на його інфраструктурних об’єктах, а також сформувати своє бачення напрямків подальшої взаємодії. Наступний анонсований крок – обмін досвідом між лікарями та взаємні візити груп українських і німецьких школярів.

На початку серпня двоє податківців із Золотоноші – Вадим Дзюбан та Аліна Черінько – розпочали місячне стажування в німецькому Плауені. Поїздка організована громадською організацією “Українські партнерства Ерцгебірге” на чолі з Сільвіо Улігом. Окрім золотонісців, котрі вирушають завтра, з іншого боку кордону до нас мають приїздити очільники Плауена на вже третій Всеукраїнський фестиваль патріотичної пісні, котрий проведуть цього року в парку Шевченка з 8 до 10 вересня.