Петиція Кузнєцова: золотонісці повідомляють про свою непричетність до підписання

Доволі цікавих обертів набирає скандал довкола петиції щодо звільнення директора золотоніського КП “Міський Водоканал” Сергія Кузнєцова, зареєстрованої на порталі Єдиної системи місцевих петицій за авторством жителя Золотоноші Бориса Даценка. Звернення громадян, як відомо, було оприлюднене наприкінці травня. Лише цього тижня, за декілька днів до закінчення терміну, воно нарешті набрало необхідну кількість голосів для офіційного розгляду міською владою. Про подію одразу ж відрапортували містяни, що називають себе громадськими активістами, а також веб-сайт, який нині пов’язують із персоною місцевого народного депутата.

Ситуацію вчора вже встиг прокоментувати міський голова Віталій Войцехівський, якому і належить розглядати петицію через деякий час. Посадовець під час спілкування із журналістами здивувався передусім переліком підписантів, серед яких лунали громадяни із незвичними прізвищами “ОСББ Соборний” та “місто Чорнобривців”. Як виявилося, ці дивні помилки були квіточками перед подіями вже сьогоднішніми, коли почали надходити дзвінки від обурених містян, що знайшли себе в зазначеному списку.

На сьогодні відомо принаймні про три випадки скарг золотонісців на незрозумілу появу їхніх прізвищ в числі підписантів. Мова йде про жителів міста Василя Грицая, Віктора Фурдигу та Олександра Іллічова. Усіх трьох з автором петиції Борисом Даценком пов’язує або проживання в одному будинку, або колишнє місце роботи. Крім того, за словами того ж Іллічова, з яким вдалося зв’язатися сьогодні, свої особисті дані він таки надавав Даценку на його ж прохання. Останній тоді мотивував свій запит необхідністю його підпису задля підтримки в питанні належного оформлення об’єднання співласників багатоквартирного будинку. Усі ж троє вчора дізналися вперше про скандальну петицію від своїх знайомих, котрі й помітили їхні прізвища у списку тих, хто її підписав.

Саме ОСББ (членом якої є і Кузнєцов), як тепер вже зрозуміло, лунає не випадково і в коментарях постраждалих, і в тексті самої петиції. Нещодавно мешканці будинку на Соборній 7 вже проводили екстрені збори задля висловлення недовіри формальному керівникові об’єднання Борису Даценку та обрання нового голови. Згідно зі скаргами жителів, той очолив ОСББ, провівши фактично фіктивні збори із залученням дуже підозрілих підписів у протоколі, про що обіцяли скаржитись до правоохоронних органів. Спілкуватись із своїми ж сусідами очільник об’єднання бажання не виявив на жодній із зустрічей, лише методично проводивши фото та відеофіксацію. Одна зі світлин тоді зв’явилася і в інтернеті, в політичних цілях. Тим часом, зібравши кворум, золотонісці тоді таки обрали нового голову.

Фото Бориса Даценка, використане в політичній інтернет-війні

Сам нинішній керівник об’єднання Олександр Козицький на запитання щодо появи в списку підписантів пункту “ОСББ Соборний” категорично відповідає, що жодних колективних рішень на рахунок цієї петиції не було. Хто і навіщо підписав цей документ від імені цілого будинку, не розуміє.

Автор петиції Борис Даценко

Плутанина в цьому переліку не закінчується, адже доволі цікавим є дрібний технічний нюанс. Якщо автором петиції (за текстом) виступає Даценко Борис Михайлович, то зареєстрував її на порталі користувач із обліковими даними “Корнієнко Борис Михайлович”. Він же й першим її підписав. Що ж це за особа, поки що не може відповісти жоден із співрозмовників видання.

Як би там не було, скандальна петиція вже зіграла свою роль в інформаційній кампанії, що методично проводиться останніми місяцями. Тему цього документу, заснованого на доволі спірних тезах, намагаються активно підтримувати цими днями як начебто незалежні громадські активісти, так і не менш за них незалежні інформаційні ресурси. Останню серію золотонісці очікують завтра, прочитавши сенсаційну новину на сторінках свіжої безкоштовної газети, що за будь-якої погоди знаходить прихисток в їхніх поштових скриньках.

Тим часом самі жителі Соборної 7 вже анонсують позачергові збори будинку цієї п’ятниці, під час якої обіцяють висловити свою думку та оприлюднити ще чимало цікавої інформації.