Двоє податківців із Золотоноші місяць стажуватимуться в Німеччині

Цієї неділі до німецького Плауена прибуде автобус із двома незвичними пасажирами. Мова йде про двох фахівців із Золотоноші, котрі цілий місяць набиратимуться досвіду від представників тамтешньої місцевої влади. Мета поїздки – детальне ознайомлення із усіма аспектами самоврядування одного з міст Саксонії, набуття чималого досвіду в управлінських та фінансових процесах всередині локальних громад.

Сама поїздка організована громадською організацією “Українські партнерства Ерцгебірге” в рамках розпочатої ще рік тому співпраці Золотоноші із німецькими партнерами на чолі з Сільвіо Улігом. Якщо на початку мова йшла лише про містечко Штольберг, з яким вже давно налагоджені дуже тісні контакти (вже, до речі, нарешті готовий та узгоджений проект справжнього Меморандуму про співпрацю), то наприкінці минулого року до дружніх контактів почав до даватись і Плауен, що розташовується неподалік кордону з Чехією. Географія співпраці розширилась в листопаді, коли й розпочалися перемовини про налагодження дружніх контактів з цим містом. 

Відповідь не змусила себе довго чекати, тому наразі вже маємо принаймні два взаємних візити задля подальшої координації дій. Окрім золотонісців, котрі вирушають завтра, з іншого боку кордону до нас мають приїздити очільники Плауена на вже третій Всеукраїнський фестиваль патріотичної пісні, котрий проведуть цього року в парку Шевченка з 8 до 10 вересня.

Перша ж серія безпосередньої співпраці розпочнеться по факту в понеділок, коли свої “робочі дні” на німецькій ниві самоврядування розпочнуть двоє працівників золотоніської ОДПІ – Аліна Черінько та Вадим Дзюбан. Це, до речі, цілком синхронізується із намірами німців в питаннях співпраці, адже одна з головних задач, окрім матеріальної допомоги та інвестицій, – інтелектуальний вклад у нашу громаду, котрий передбачає досить глибокий обмін досвідом в найрізноманітніших сферах.

Вибір саме цих представників Золотоноші також не випадковий. Головне – бездоганне знання німецької мови в обох. Філологічні ж здібності множаться на достатнє розуміння фінансового та економічного аспектів діяльності місцевих громад в Україні. Саме на цьому і мають зосередити увагу гостей посадовці Плауена, поступово знайомлячи українців з досвідом роботи в цих сферах. Занурюватимуть їх поступово в питання управління комунальними підприємствами, процесами надходження і розподілення субвенцій, якісним розподіленням локальних ресурсів.

Як відомо, на початку травня минулого року представники саксонського міста Штольберг завітали до Золотоноші в рамках розпочатої тоді ж співпраці. Презентували сучасний ендоскопічний комплекс для Центральної лікарні та пообіцяли сприяти двосторонній та всеосяжній роботі обох міст у найрізноманітніших сферах. З того моменту німецькі партнери поверталися до міста неодноразово: вже в липні надали чимало гуманітарної допомоги для Пожежної частини, лікарні та Соціального центру, а у вересні відвідали фестивальні заходи з нагоди Дня міста. Переймати досвід на практиці їздила й золотоніська делегація посадовців та фахівців різних сфер.

Цієї весни наша Центральна районна лікарня та міський Центр первинної допомоги отримали чималий вантаж медичного обладнання від тамтешньої клініки Нільс-Стенсен, а наприкінці травня Золотоношу відвідали й очільники самого Штольберга на чолі мером Марселем ШмідтомПеребували посадовці в Україні три дні, за цей час встигнувши тісно познайомитись із лівобережним містом, побувати на його інфраструктурних об’єктах, а також сформувати своє бачення напрямків подальшої взаємодії. Наступний анонсований крок – обмін досвідом між лікарями та взаємні візити груп українських і німецьких школярів.