Підприємцям нагадали про належне оформлення трудових відносин

26 липня в приміщенні Золотоніського об’єднаного управління Пенсійного фонду відбувся семінар-нарада для 36 роботодавців міста та району. На зустріч, зокрема, запросили представників ПрАТ «Золотоношарембуд», ПП «Побут плюс 2006», ПП «Сільвер Фуд», ДП «Златодар». Тема діалогу – належне оформлення трудових відносин.

В якості доповідачів виступили головний державний інспектор праці Анатолій Фурса, головний державний ревізор-інспектор Золотоніської ОДПІ Надія Калина, заступник начальника Золотоніського об’єднаного управління ПФУ Олена Богдан, провідний юрисконсульт Золотоніського міськрайонного центру зайнятості Світлана Рухлядко.

Під час семінару обговорили актуальні питання співпраці, удосконалення спільної роботи щодо детінізації доходів, захисту соціальних гарантій найманих працівників та досягнення позитивного результату. Олена Богдан розглянула порядок подання звітності до органів ПФУ передбаченої законодавством, Надія Калина дала роз’яснення щодо порядку подачі повідомлень про прийняття працівників на роботу, правильність їх заповнення.

Золотоноша пенсійний фонд

Анатолій Фурса торкнувся питань реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України, а саме проведення інспекційних відвідувань та організація невиїзних інспектувань. Також інспектор праці звернув увагу на те, що Державна служба України з питань праці спільно з Міжнародною організацією праці впродовж квітня-серпня 2017 року проводить пілотну інспекційну кампанію щодо виявлення фактів незадекларованої праці у чотирьох областях України, зокрема і у Черкаській області. Основною метою проекту є не лише виявлення фактів неофіційного працевлаштування, але й з’ясування причин, які його зумовлюють.

Свтілана Рухлядко наголосила про своєчасне повідомлення про прийняття осіб які перебувають на обліку з метою уникнення дебіторської заборгованості перед Золотоніським МРЦЗ, згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на на випадок безробіття» та Закону України «Про зайнятість населення».

Під час зустрічі наголошено на відповідальності роботодавців за порушення чинного законодавства України про працю.