Золотоноша стала свідком довгоочікуваного діалогу мера та народного депутата [ФОТО, ВІДЕО]

День зустрічей, діалогу, провокацій, гумору, солідарності та надії – таким доволі насиченим суботнім днем для Золотоноші стало 29 липня для Золотоноші. Вчора відбулась головна подія тижня, котра в теорії мала розставити безліч крапок над “і” в рамках політичних відносин міста із місцевим народним депутатом, а також в питанні подальшої долі реконструкції багатостраждального старого колектора. Саме цього дня парламентар Владислав Голуб нарешті відкрито завітав до золотоніської громади задля діалогу, котрий тривав в сумі близько п’яти годин.

Про свої наміри щодо приїзду народний обранець оголосив у соцмережах ще в четвер, пообіцявши врешті пояснити деталі кримінальних справ та обговорити внесок кожного в життєдіяльність Золотоноші. Звістку містяни сприйняли з деяким ажіотажем, адже буквально по п’ятах бігали за нардепом протягом останніх 1,5 років запрошуючи на зустріч.

владислав голуб

віталій войцехівський

віталій войцехівський 03

Розпочалося все ще, нагадаємо, 24 лютого минулого року, коли Владислав Голуб у визначений час проігнорував зустріч із громадськістю. На телефонні дзвінки не реагував, його помічник нічого про місцезнаходження керівника розповісти не змогла. Прямо в приймальні тоді ж написав заяву до поліції про зникнення парламентаря активіст Володимир Шестак. З тих пір епопея тривала понад 17 місяців та містила в собі безліч депутатських звернень від міської ради із запрошенням до міста та кілька невдалих спроб зустрічі з політиком.

День зустрічей

Година “Ч” – 11:00, ділянка реконструкції колектору біля будівлі Податкової. Саме тут нещодавно утворилося чергове провалля після негоди, котре змусило змінити чимало планів міських комунальників. У четвер на цьому ж місці відбулась обласна комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Міські посадовці та комунальники спільно з фахівцями ОДА і рятувальниками узгодили подальший план дій щодо недопущення виникнення надзвичайної ситуації, котра загрожує Золотоноші у зв’язку із зупинкою робіт на колекторі. Ситуація довкола реконструкції системи водовідведення зайшла в глухий кут протягом декількох останніх місяців, адже роботи на стратегічному об’єкті через політичні скандали фактично зупинилися.

Підрядник, який здійснював заміну системи в 2017 році авансом, наразі лишився і без фінансування, і без проектної документації. Усі папери були вилучені раніше в рамках слідства, ініційованого народним депутатом Владиславом Голубом. Тоді, нагадаємо, було відкрито кримінальне провадження щодо реконструкції самоплинного колектора на вулиці Шевченка. На думку парламентаря, місцеві комунальники незаконно освоїли 30 мільйонів гривень, сплативши держкоштами фактично невиконані роботи.  Жодні аудиторські перевірки порушень поки що не знайшли.

Разом з тим, сам процес лишився в підвішеному стані. Після численних нагадувань про розкрадання коштів фінансування фактично припинене, а сама система вже буквально тріщить по швах. Зафіксовані декілька нових просідань на центральній вулиці, котрі в будь-який момент можуть утворити нове провалля. Ймовірна ж катастрофа полягає в тому, що вся техніка для перекачки відходів вже задіяна на ділянці біля будівлі Податкової. Крім того, поступово починають підтоплюватися підвали багатоповерхових будинків, що теж зовсім не додає оптимізму. Наразі вже досягнуто чіткі домовленості між міською владою, обласною та виконавцем робіт. Роботи активно відновлюються завтра, а гарантом того, що підрядник таки отримає кошти за роботу, виступив депутат обласної ради Віктор Полозов.

На місце зустрічі Владислав Голуб прибув цілком симптоматично з боку будівлі Райдержадміністрації в супроводі тамтешніх посадовців. Колона попрямувала прямо до колектора, де на гостей вже чекали містяни, а також гості з Черкас, котрі й стали там ледь не головними дійовими особами.

владислав голуб 02

День провокацій

Про можливість провокацій, котрі готуються, парламентар повідомив ще у процитованому нами вище Facebook-повідомленні. Як можна підготувати провокації ще до оголошення намірів приїзду політика – питання риторичне, яке варте ще чимало роздумів. Разом з тим, слід відзначити, що від самих жителів міста й району жодних натяків на конфлікти чи спроби перетворити діалог на ефектне шоу, помічено не було. Як зрозуміло стало відразу, усі учасники дискусії та слухачі були налаштовані на конструктив, адже питання перед містом наразі справді стоять критичні.

Хоча й, будемо відвертими, народний обранець таки має дар провидця щодо провокацій, позаяк одна з них таки трапилася. Її, до речі, передбачав ще міський голова Віталій Войцехівський у п’ятничному повідомленні на своїй сторінці у Facebook, процитованому раніше в цьому матеріалі. Насправді, жодних конспірологічних версій, адже про цю загрозу гомоніли чимало золотонісців, котрі цікавляться політичним життям Черкащини. Мова йде про активістів Національного корпусу, котрі тиждень тому лише на дещицю запізнилися на зустріч із народним депутатом Віктором Вовком на тому ж таки колекторі. Доволі агресивно налаштовані хлопці тоді задовольнилися лише емоційними сварками із місцевими депутатами міської ради. Їхній візит, звісно ж, очікувався і цього дня, адже політичний рейтинг в області останнім часом здобувається цією силою саме подібними гучними акціями.

НК 01

НК 02

Хоч здавалося, що цього разу масовий захід має відбутися спокійно, проте конфлікт, за всіма законами жанру, виник несподівано. Причиною стало втручання в діалог депутата обласної ради та підприємця Віктора Полозова, котрий прийшов на зустріч зі свіжим номером газети “Черкаський Кур’єр”, котру небезпідставно пов’язують із народним обранцем. Обурений черговою серією брудних публікацій, він звернувся до нардепа, на що почув лише заклик щодо спілкування державною мовою. Більше додав керівник Національного корпусу Дмитро Кухаренко своєю ремаркою до Полозова, що той, мовляв, “сепар”. Чоловік, який своєю ж автівкою свого часу возив шини на Майдан, а також без розголосу вклав значні суми коштів на підтримку підрозділів, що боронять країну, на подібні репліки промовив відповідну ж фразу – “сам ти сепар”. Як і личить молодому політику, котрий лише набирає політичні бали, Кухарчук лишень пообіцяв “дати в морду” золотоніському депутату. До самої бійки не дійшло, позаяк ситуацію на контролю тримала поліція, проте черкаський активіст почув чимало оцінок в свій бік від золотонісців.

Після сутички Владислава Голуба таки вмовили переміститися до міського Будинку культури для спокійного діалогу перед громадськістю, адже зустріч на колекторі завдяки гостям вже мала всі шанси перетворитися на неординарну та скандальну. Власне, на вході до МБК сталася й друга частина “марлезонського балету” між Полозовим та Кухарчуком, котрий таки не лишив спроб ще раз атакувати свого опонента. Цей конфлікт теж вчасно розборонили. Сам герой політичного екшену оперативно опублікував повідомлення у Facebook, зауваживши, що міський голова “вкрав гроші на міському колекторі, але всі стрілки переводить на нардепа”, а також ще раз згадавши “сепаратиста Полозова”.

кухарчук

Все б нічого, та вже за декілька годин у Facebook з’явився рекламний (!) пост із тим самим повідомленням. Як бачимо, маркетингова служба НК працює дійсно оперативно. Сьогодні ж, як повідомляють в тому ж таки Національному корпусі, відбудеться запланована раніше їхня зустріч із золотонісцями. Антураж нетривіальний та давно відомий – намет на центральній площі та агітація. Зважаючи ж на сьогоднішню публікацію, так і хочеться порадити змістити свій “тимчасовий штаб” ближче до колектора, де “центр міста розритий розритий і тхне гівном”, адже, все ж таки, “Національний корпус бере ситуацію під особистий контроль”.

нацкорпус

День діалогу

Попри очікування містян на детальні обговорення долі колектору і уникнення справжньої екологічної катастрофи, майже годину присутні в залі слухали монотонну доповідь парламентаря із елементами історичних екскурсів. Замість чіткої дискусії про шляхи вирішення проблеми, глядачі мусили поринатися в особисті відносини Войцехівського і Голуба, а також дізнаватися, як місцева преса ще якихось півтора роки тому відзначала плідну співпрацю політика із міською владою.

До речі, тут таки не втримаємося і подякуємо народному обранцю за потужну рекламну кампанію інтернет-видання zolotonosha.ck.ua. За підсумками зустрічі навіть здається, що з вуст нардепа наш ресурс лунав частіше, аніж термін “колектор”. Принаймні цитат з наших матеріалів почуто достатньо. Ми дякуємо за таку активну увагу до місцевої преси і обіцяємо й надалі тримати руку на пульсі золотоніських проблем, публікуючи якомога більш розширені матеріали задля покращення якості доповідей парламентаря. Також маємо надію, що під час подальших спілкувань з виборцями політик не буде дискримінувати наших колег по цеху, акцентуючи увагу лише на інтернет-виданні “Золотоноша”, повністю ігноруючи не менш знакові регіональні видання, як-то “Черкаський кур’єр” та Черкащани Live.

Сама ж розмова, за великим рахунком, не відкрила нічого нового. Народний обранець промовив вже відомі тези про свій значний внесок в місцеве життя, про численні кримінальні справи на міських стратегічних об’єктах, про освоєння коштів, про пісок за 2700 гривень, а також про свою визначальну роль в боротьбі з корупцією. Відповіді і аргументація міського голови в більшості своїй залишились без уваги. Як і виступи керівника підрядної організації, що здійснює реконструкцію колектора, а також очільниці проектної організації.

Так і не дійшли учасники розмови консенсусу, чому ж кримінальна справа по колектору була відкрита за поданням народного обранця ще до фактичного підписання угоди, звідки ж насправді були взяті ціни на будівельні матеріали, чому ледь не кожної п’ятниці з трибуни Верховної ради лунають різноманітні звинувачення. На один з подібних фактів, до речі, не почули містяни жодних ремарок народного депутата. Мова йде про скандальну квітневу заяву Владислава Голуба на ранковому засіданні ВРУ.

Тоді, нагадаємо, до парламентаря надійшла звістка від помічниці про виявлення підозрілого пакунку на дверях його громадської приймальні. Поруч із викликом поліції (що й цілком логічно), парламентар поспішив прямо в залі оголосити про погрози його життю та звинуватити в цьому особисто Віталія Войцехівського, Юрія Ткаченка та Віктора Полозова, заявивши ще й про вихід із фракції БПП. Біда лише в тому, що вже за декілька годин виявилось, що автор “подарунку” – місцевий “особливий” чоловік, який буквально штурмує черкаські видання своїми написаними від руки ідеями державотворення та пропозиціями. Подібні “записки” добродій надіслав і до відомого політика, маючи надію на бодай якусь відповідь.

Міський голова запропонував хоча б вибачитись за подібну заяву на всю країну, на що народний обранець аргументував страхом його помічниці Інни Ключки, яка й виявила пакунок. Яке ж відношення мають побоювання цієї жінки до таких неоднозначних заяв самого нардепа, пояснень надано не було. Сама Ключка у згаданому раніше повідомлені Дмитра Кухарчука написала коротку ремарочку в коментарях, мовляв, “про ляща (Полозову, – прим. ред.) – то сильно”. Сильно чи ні, але сильнішим таки був “стенд-ап” Владислава Голуба та істерика помічників з приводу невинних записок не зовсім здорової людини.

День гумору

Проте й, як виявилось, справді “сильно” було вже наприкінці. Принаймні одна єдина фраза викликала більше сміху в залі МБК, аніж найбільш яскраві номери Ліги Сміху попереднього сезону, котра проводилась саме тут. Коли до мікрофона дістався один із особистих політичних ворогів парламентаря – Віктор Полозов, – на деякий момент парламентар вчергове дещо втратив рівновагу, зумівши вперше за цей день справді здивувати всіх золотонісців. Виважений політик із закордонною освітою, знавець англійської та французької мов, член постійної делегації України у Парламентській асамблеї Ради Європи не знайшов нічого кращого, аніж відповісти на аргументи опонента дуже неординарною скаргою до золотонісців. Віктор Полозов, як виявилось, і про що є відеодокази, цитуємо народного обранця: “послав мене на@уй”! Ледь втримавши сміх залу, сам Полозов спокійно пояснив, що в житті кожного є людина, яку хтось колись “посилав”, якщо вона того заслуговує. Разом з тим, чимало присутніх лишились вкрай неприємно враженими таким вербальним сюрпризом гостя.

День солідарності

Наприкінці ж зустрічі міський голова закликав золотонісців підтримати благодійну традицію залу міського Будинку культури, аби в черговий раз гуртом допопомогти людині. Мова йде про жительку міста Дарію Фесун, що нині бореться з онкологічною хворобою. До всіх всіх присутніх пролунав заклик забути на мить про особисті непорозуміння та сконцентруватися на мить на долі землячки. Скринька, що була оперативно встановлена в холі, зібрала цього дня майже 13 тисяч гривень. Серйозний і зосереджений вигляд чоловіка хворої, Романа, змусив більшість присутніх забути про пережиті щойно політичні емоції та усвідомити про те, що все це – ніщо в порівнянні з людським життям! Золотонісці в черговий раз демонструють дива солідарності. І саме в цьому наше місто, як здається, справді непереможне!

День надії

На виході з МБК містяни отримали ще більше причин для роздумів, дехто ж зазначав, що тепер зрозуміло, чому депутат так вперто ігнорував такі відкриті зустрічі. Сам конкретний діалог далі плавно змістився в більш вузьку локацію – до міської ради. Там міський голова та парламентар в компанії з комунальниками і підрядниками таки намагались знайти конкретний рецепт виходу із патової ситуації. Колектор, незважаючи ні на що, ремонтується ще від п’ятниці, а подальша його стратегічна доля вже залежить в тому числі і від допомоги політика. Хоча й, як показує досвід Золотоноші, міста обласного значення можуть прекрасно обходитись і без подібного сприяння (аби тільки не заважали), проте й будь-яка допомога буде не зайвою. Принаймні сам народний обранець після діалогу пообіцяв бодай якось сприяти у виділенні другого траншу на реконструкцію. Міський голова тим часом висловлює надію на подальший конструктив у відносинах міста на нардепа.