Золотоніський колектор нарешті відвідав народний депутат [ФОТО]

Золотоноша дочекалася: після серії інформаційних скандалів довкола реконструкції колектора водовідведення на вулиці Шевченка, сюди нарешті завітав парламентар із Верховної ради України. Щоправда, не зовсім той, на чию появу вже майже рік безрезультатно очікують містяни. Запрошувати на зустріч обранця від 197 виборчого округу Владислава Голуба громадськість перестала вже давно через безперспективність подібного витрачання часу. Проте, як виявилось, місто таки має парламентарів, котрим зовсім небайдужа його доля та патова ситуація, в яку воно потрапило через коштовні політичні війни.

У четвер, з метою безпосередніх відвідин багатостраждальних об’єктів, що буквально не вилазять зі шпальт ЗМІ, до нас приїздив нардеп від фракції РПЛ Віктор Вовк. Поява його тут зовсім невипадкова, адже Золотоноша – мала батьківщина його батьків, тому це місто зовсім не чуже для нього. Зважаючи ж на численні згадки населеного пункту з трибуни ВР, той вирішив самотужки розібратися в обставинах та, цілком ймовірно, сприяти у вирішенні проблем, котрих справді нині вистачає: фактично заблокована робота з реконструкції колектора, зведення басейну та полігону сміття.

віктор вовк золотоноша 1

Приїхав до Золотоноші нардеп по обіді 20 серпня, в компанії з місцевими депутатами обласної ради Віктором Полозовим, Вадимом Гайовичем та Владиславом Кулінічем. Саме вони, разом із місцевими владцями, мали провести наочну екскурсію стратегічними об’єктами, довкола яких наразі і відбувається політична та юридична тяганина. Ще одного обласного депутата із золотоніською пропискою, Геннадія Лошкова, на зустрічі помічено не було.

віктор вовк золотоноша 2

Передусім делегація відвідала локацію, котра поки що не стала головною темою обговорень, проте дуже ризикує. Мова йде про будівництво міського басейну на базі Золотоніської гімназії. Розпочавшись торік, зведення споруди було фактично зупинене навесні через чергове подання народного депутата Голуба. Особливо дивує відповідальних осіб той факт, що освоєно за цей час було 5 мільйонів гривень, а вкрадено, як зазначають навколополітичні видання, цілих 7. Ситуація дещо схожа із колектором, позаяк на суму першого траншу в першу ж чергу було придбано усі необхідні для повного будівництва матеріали, про що й підписано відповідний акт виконаних робіт. Схожа і доволі вигідна, адже й тут можна прекрасно маніпулювати тезами про акт, навіть не читаючи його. В той же час рецепт політичного тиску вже пройдений: головне – подати скаргу. Далі все типово – відкриття кримінальної справи задля перевірки та вилучення всієї проектної документації, відповідне блокування подальших надходжень коштів. Сам об’єкт тим часом стоїть.

віктор вовк золотоноша 3

Наступна точка, вона ж і головна, – колектор. Ця тема останнім часом більш ніж на слуху. За поданням народного депутата було відкрито кримінальне провадження щодо його реконструкції. На думку парламентаря, місцеві комунальники незаконно освоїли 30 мільйонів гривень, сплативши держкоштами фактично невиконані роботи. Нікого на той час не хвилювало, що більшість суми – це будівельні матеріали на всю ділянку, тобто на декілька черг. Із першого ж траншу майже чотири мільйони були повернуті до держбюджету, а сам підрядник за свою безпосередню роботу отримав лише 446 тисяч гривень. При чому, мова йде про раніше виконані роботи під час аврального початку реконструкції влітку минулого року, коли внаслідок потужних злив старий колектор таки не витримав, утворивши провалля в декількох місцях. Стартувати довелось терміново, не очікуючи ні тендерів, ні благословення політиків на Грушевського, адже Золотоноша тоді ледь не опинилася в справжньому комунальному колапсі. Усі ж роботи, що виконуються підрядником протягом 2017 року, досі не оплачені.

віктор вовк золотоноша 4

Разом з тим, тут політичний вплив високого скаржника зіграв свою вирішальну роль: одразу ж після відкриття кримінальної справи були проведені обшуки та вилучена вся проектна документація. Провадження, до речі, було відкрите ще до фактичного завершення тендерних процедур, тобто міська влада і комунальники (читай – політичні противники, – ред.) вже завчасно вважалися крадіями. Більше того, вже за три тижні було здійснено “контрольний постріл”, коли до керівника “Водоканалу” Сергія Кузнєцова, заступника міського голови Олега Масла, а також до керівників ТОВ “Ресурстехнобуд” знову завітали правоохоронці, аби… вилучити вже вилучені раніше документи!

Про абсурдність ситуації наголосив на зустрічі із містянами біля колектору депутат облради Віктор Полозов. Маючи чималий досвід в будівельних роботах, обранець зауважив, що такі дії не вписуються в жодні рамки, адже сам проект пройшов експертизу та був затверджений. За його словами, перевіряти законність процесу реконструкції можна і без таких радикальних методів, позаяк все-рівно вносити будь-які зміни туди просто нереально. “Якщо винні – судіть і карайте, але вилучити весь проект – це справжня диверсія”, – зазначив Полозов. Його слова доповнили представники проектної організації, котрі зазначили, що подальше виконання робіт без цих паперів нереальне апріорі.

віктор вовк золотоноша 5

– Обшуки були проведені не лише у комунальників та підрядників. Завітали, до речі, і до мене – на робоче місце та додому. Вилучили взагалі все – і паперові, і електронні носії. Якщо біля Собору можна було працювати всліпу, то біля будівлі Податкової, зауважу, це може мати жахливі наслідки, – коментує ситуацію Леся Дмитренко, керівник проектної організації “ДіПроект”.

За її словами, саме тут, в центрі міста, знаходиться перетин головних комунікацій міста – колектор, магістральні газопроводи, лінії електро- та водопостачання. Будь-яка помилка може бути фатальною. Крім того, чим більше об’єкт стоїть напівзбудованим, тим більше навантаження на старі ділянки. Ґрунт просідає вже в різних місцях, погрожуючи зруйнувати не лише залишки старого колектора, але життєво важливі комунікації.

віктор вовк золотоноша 6

Народний депутат Віктор Вовк із ситуацією, за мірою своїх можливостей, пообіцяв слідкувати, проте й зауважив, що впливати на хід проваджень права не має. Принаймні все, що залежить від нього, має намір здійснити. Мова йде хоча б про відповідні питання до правоохоронних органів, а також до своїх колег. На кону стоять не просто політичні амбіції окремих обранців, а дійсно загроза екологічної небезпеки, в якій може опинитися Золотоноша через столичні політичні ігри.

Також парламентар відповів на ряд інших питань від містян, зокрема про забезпечення мешканців ліками за державною програмою, а також про землі для ветеранів війни з Росією. З будь-якими проханнями чи запитами до нього порадив звертатися до обласного депутата Вадима Гайовича, через якого він і координує свої зв’язки із Лівоборежжям Черкащини. До звернень, мовляв, відкритий завжди. Як до письмових, так і до особистих, що й продемонстрував наочно цього вечора.

віктор вовк золотоноша 7

Завітала до колектора, до речі, і група громадських активістів, котра позиціонує себе цілком аполітичною, проте, як виявилось, дуже бурхливо реагує на критику в бік народного депутата Владислава Голуба від громадськості. До відкритого ґвалту не дійшло, а конкретне питання поставили лише одне (окрім традиційних популістичних гасел) – чому ж, мовляв, був підписаний акт про виконання робіт на колекторі в грудні, якщо ще досі не заасфальтована ділянка біля Собору. В цьому випадку керівник “Міського Водоканалу” Сергій Кузнєцов порадив обізнаним громадянам просто ще раз перечитати проект та врешті визначитись, які роботи входили в той акт, а які підрядник досі виконує за власний кошт.

віктор вовк золотоноша 12

Ґвалту ж не було, як стало зрозуміло потім, через банальне запізнення. За десять хвилин після закінчення зустрічі на місці раптово з’явились 12 активістів Національного корпусу. Рішуче налаштовані черкаські молодики зовсім трохи не встигли на основну частину, задовольнившись лише сварками із місцевими депутатами. Як і раніше (згадаємо їхній попередній візит на сесію міської ради), виявилось, що ситуацією хлопці не володіють зовсім. Про реальний стан справ в оточенні гостей активно розповідали міські депутати Віктор Душка та Валерій Федорець.

Містяни, тим часом, не хочуть вірити вже жодним столичним політикам, адже діяльність народного обранця від 197 виборчого округу зневірила у правильності державної політики більшість населення Золотоноші. Проте й мають велику надію, що їхній земляк Віктор Вовк таки хоч якось вплине на цей нерайдужний перебіг подій. Принаймні комусь це місто небайдуже.

віктор вовк золотоноша 8 віктор вовк золотоноша 9 віктор вовк золотоноша 10 віктор вовк золотоноша 11віктор вовк золотоноша 13 віктор вовк золотоноша 14 віктор вовк золотоноша 15