Олександр Флоренко » Про матеріальну допомогу після буревію

Вчора на сесії міської ради було прийнято рішення, яке надало виконавчому комітету можливість виплатити матеріальну допомогу для постраждалих від стихійного лиха. Але майже одразу в інтернеті деякі містяни почали критикувати це рішення та наполягати, що воно з’явилося дуже пізно. А тому вирішив написати кілька слів стосовно цієї ситуації.

Протягом всіх днів після буревію в міську раду постійно надходять заяви про матеріальну допомогу. Тільки вчора їх було кілька. Всі ці заяви опрацьовують мобільні групи. Всього по місту було створено п’ять мобільних груп. Працювати почали на другий день після стихійного лиха. Виїжджали на місце, рахували кожну шиферину, цеглину, елементи пошкодженого паркану тощо і складали на все це 2 акти – акт огляду і дефектний акт.

Наразі в міську раду вже надійшло більше 500 заяв. Це доволі трудомісткий процес і забирає дуже багато часу. На 300 заяв у нас пішло близько 10 днів. При тому, що ми працювали зранку і до вечора, дуже часто в позаробочий час.

Перші 505 тис грн компенсують постраждалим вартість шиферу, який було пошкоджено тільки на житлових будинках. В другій черзі будуть містяни, які написали свої заяви пізніше десятого дня після буревію, або ті які ще не встигли опрацювати. В третій, якщо нам хоч трохи допоможе держава, будуть багатоповерхівки та всі інші збитки (сараї, гаражі, паркани, тощо). 

Також хочу додати, що всі люди, які стоять на обліку в територіальному центрі соціальної допомоги (це передусім одинокі інваліди та пенсіонери), отримали допомогу в перші години та перші дні після буревію. 

Жодна людина, яка звернулася до міської ради за допомогою в ремонті свого житлового будинку, не залишиться в цій біді сам на сам.

Олександр ФЛоренко

Олександр Флоренко,
начальник Управління ЖКГ,
депутат міської ради