Червнева сесія міської ради: закинута будівля, медичні непорозуміння, комісія по комунальникам

Чергова сесія міської ради відбулася 20 червня, зібравши 30 депутатів із 34-х. Почали своє засідання обранці із приємної місії, передавши почесні грамоти від Федерації футболу України. Голова ФФУ Андрій Павелко, відзначив двох золотонісців за вагомий внесок у розвиток регіонального футболу. До числа нагороджених потрапили головний спеціаліст відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Микола Строкань, а також тренер місцевої дитячо-юнацької спортивної школи Сергій Чмир.

Одне з перших питань – заслуховування звіту про стан злочинності від Золотоніської місцевої прокуратури. Її представник, Костянтин Сапейко, ознайомив присутніх із сухою статистикою, наголосивши на тому, що у 2017 році на території міста й району спостерігається зниження рівня як злочинності в цілому, так і питомої ваги тяжких злочинів. Водночас, наявний факт збільшення кількості саме розкритих злочинів. Разом з тим, силовик зазначив, що грабежі та розбійні напади мають нині тенденцію до поширення. Серед приємного – позитивні зрушення у сфері злочинів проти транспортних засобів, а також у наркообігу. Цьогоріч затримано вже шестеро осіб, котрі підозрюються у збуванні наркотичних засобів, 24 – у зберіганні з метою для особистого вживання.

Золотонісців, проте, останнім часом турбує й майнове питання, пов’язане із прокуратурою. Про це нагадав Володимир Мірошниченко, звернувши увагу на будівлю колишнього гуртожитку на Шевченка 171. П’ятиповерхівка в самому центрі міста, котра роками стояла порожньою, останніми місяцями погрожує перетворитись на справжній притон та джерело пошуку гострих вражень для місцевої молоді. За відсутності вікон й дверей, підлітки сюди не цураються заходити цілими групами ледь не цілодобово, добиваючи останні шибки прямо посеред дня.

Об’єкт став предметом суперечок вже давно, адже знаходиться він у власності Генпрокуратури, котра, на жаль, наводити лад в спустошеному велеті не збирається, проте й передавати на баланс міста відмовляється. На попередніх сесіях депутати вже зверталися до цього центрального органу, проте досі жодних кроків у вирішенні проблеми не споглядається. Хоч ситуація довкола гуртожитку і не знаходиться в компетенції місцевої прокуратури, проте обранці ще раз передали свої побажання, плануючи повернутися до цього питання наступного разу. Окрема вимога до силовиків від міського голови – хоча б щільно забити всі двері та вікна на першому поверсі.

Фінанси

Ухвалили депутати рішення про місцеві податки і збори на території Золотоноші. Зважаючи на поступове підвищення мінімальної та середньої заробітної плат, вирішено трохи зменшити коефіцієнти податків, аби лишити їх майже на тому ж рівні, що й нині. Не підвищено в цілому й ставки податків на землю. Виключення – підприємства недержавної і некомунальної форми власності, що мають в постійному користуванні землю

Має місто і деякі приємні надходження від обласного бюджету, які тамтешні депутати адресно розподілили між районами та містами обласного значення Черкащини. Посеред чималого списку, відзначимо майбутню заміну вікон для учнів п’ятих класів ЗОШ №3, капітальний ремонт амбулаторії №2 Центру первинної медико-санітарної допомоги (вулиця Благовіщенська), а також виконання комплексної програми санаторного лікування учасників АТО.

Перевиконання бюджету

Найбільш палкі дискусії виникли під час голосування про розподіл коштів від перевиконання міського бюджету. Долю 40 тисяч на благоустрій Золотоноші та потребу в їх отриманні доводив перед присутніми Олександр Флоренко, котрий ще й виконує роль начальника управління ЖКГ. Найбільше дивує комунальника стереотипне ставлення як широких мас, так і певних обранців до процесу життєдіяльності міста. Благоустрій, мовляв, – це не просто придбати щось і забути. Є постійні витрати на освітлення, поточні ремонти доріг, оплата електроенергії, спожитої системою вуличного освітлення, утримання парків, скверів, пам’ятників, цвинтарів та зон відпочинку, замовлення і розробка проектно-кошторисної документації. Наразі УЖКГ вже має заборгованість перед балансоутримувачами в розмірі 170 тисяч гривень.

Головний камінь спотикання в процесі дискусії – тимчасово незадоволені прохання Центральної районної лікарні, керівництво якої звернулося до міської ради з приводу придбання центрифуги. Питання поки що перенесене на місяць, а за цей час депутати комісійно відвідають медичну установу, ознайомившись врешті зі звітом про використання субвенції. За словами Віталія Войцехівського, ця проблема гостро стоїть давно, адже надати такі цифри місто просить ледь не щомісяця, регулярно зустрічаючись із керівництвом ЦРЛ. Виникають сумніви і стосовно ефективності використання коштів, про що посадовець наголосив, нагадавши знову про відсутність логіки при організації теплопостачання до лікарні. Замість 968 гривень за гігакалорію, яку міг би сплачувати заклад місцевому підприємству, вже тривалий період столичній фірмі перераховуються кошти за цінами 1440 грн. Це вже – кілька сотень тисяч різниці.

Таке рішення викликало бурю емоцій у заступника головного лікаря Володимира Коваля, котрий біля трибуни заявив, що на сьогодні допомога від міста – нуль. Свої слова доповнив тезою про те, що більшість із присутніх в разі якихось проблем зі здоров’ям молить Бога, щоб той надав сил медикам для лікування. Міський голова в свою чергу зауважив, що листи-прохання від медичного закладу нікуди не поділися і до них відповідна комісія повернеться після ознайомлення із цифрами по субвенції, а також обговорення ситуації з теплопостачанням. Щодо «нульової» допомоги посадовець надав суху відповідь у вигляді цифр: 7 мільйонів субвенції, 125 тисяч на комп’ютерне обладнання, 372 тисячі на капітальний ремонт приміщення на першому поверсі ЦРЛ, 150 тисяч на проект капремонту операційної. Це – лише 2017 рік.

Комунальна сфера

Ділянку на вулиці Баха 67 передали в оренду на 49 років для будівництва та обслуговування житлового багатоквартирного будинку. Відразу ж, прямо під час сесії, новому розпоряднику вручили й офіційний припис щодо наведення благоустрою перед гуртожитком. В десятиденний термін там має бути покошений весь бур’ян.

Повернулись депутати і до питання минулої сесії щодо створення комісії, яка б мала проаналізувати діяльність управління ЖКГ та КП «Міський Водоканал», зважаючи на ініційовані народним депутатом численні кримінальні справи. З приводу попереднього голосування зауваження зробили юристи, вгледівши недотримання процедури у вигляді конфлікту інтересів. Саме тому попереднє рішення було скасоване, а за створення комісії проголосували знову. За пильність у таких тонких формальних питаннях подякував присутнім сам очільник УЖКГ Олександр Флоренко, адже, мовляв, через послідовні дії «друзів» комунальникам й без цього додалося чимало проблем, тому не вистачало ще й відповідати за конфлікт інтересів. Також він закликав усіх обранців проголосувати «за», відкинувши будь-які емоції та підтримку, почуту неодноразово ще до сесії. І УЖКГ, і «Водоканал», за словами їхніх керівників, готові продемонструвати будь-яку документацію. Наостанок депутат Ігор Нелін ще раз нагадав, що комунальне підприємство після нашумілого тендеру по колектору водовідведення було детально перевірене трьома правоохоронними органами. Ніхто з них порушень не знайшов.

Різне 

Серед інших питань маємо рішення про організацію та проведення конкурсу з вибору керуючої компанії індустріального парку «Золотоноша», а також ряд депутатських звернень та пропозицій. Ігор Ракітін передав прохання від жителів міста щодо покращення зовнішнього вигляду краєзнавчого музею, стан якого нині не зовсім задовільний. Ця історична установа, як виявилося під час обговорення, отримає не скоро не лише нове обличчя, а й нову адресу. Після того, як фахівці завершать ремонт у «погорілій» будівлі на розі Садового проїзду та Незалежності (колишній архів та ЦНАП), саме сюди має переїхати музей. Зі старої ж будівлі на вулиці Черкаській зроблять житловий будинок, передавши його категорійним мешканцям Золотоноші.

Оксана Міхновська поскаржилася на постійні війни за паркувальні місця із таксистами в центрі міста. Маючи квоти в розташуванні декількох транспортних засобів, перевізники часто займають ледь не всю паркову перед Торговим центром, фактично обмежуючи потреби відвідувачів ринку та магазинів навколо. Цю конфліктну ситуацію, на думку депутата, варто вирішити або контролем за кількістю автівок таксистів, або ж збільшенням лімітів і відповідним збільшенням орендної плати до бюджету міста. Крапки над «і» має розставити анонсована зустріч із керівниками фірм-перевізників.

Тетяна Орленко стурбована зменшенням потоку автобусів в напрямку Києва у зв’язку з перекриттям черкаської дамби. Потребу в додаткових рейсах нині вивчають в місцевому АТП. Депутат Олексій Слюсар запропонував проводити в парку вельми корисні вечірні кіносеанси для молоді на патріотичну тематику.