Відбулось перше засідання комісії щодо скандальної ділянки на Обухова

Одразу дві важливі наради відбулися вчора в двох сусідніх будівлях на Садовому проїзді – в міській раді та РДА. Обидві містили свої важливі питання, проте після обох лишилося більше питань, аніж відповідей.

Першу зустріч організували в залі засідань міськради, де засідала спецкомісія, створена на попередній сесії, з питання ймовірного будівництва ТЕС на вулиці Обухова. Хоч мова йде в цілому про долю ділянки, а про будь-які реальні кроки з початку самого будівництва (рішення депутатів, надання проекту тощо) досі не йшлося, депутати в травні цілком логічно пішли на зустріч побажанням громади, утворивши цю комісію.

Попри очікування, на обговорення з’явилося лише… 10 осіб. Проте й питання кворуму цього разу зовсім і не стояло, адже голова комісії Валерій Федорець пояснив присутнім, що мета цієї зустрічі – збір всіх звернень та листів, котрі стосуються зазначеного питання. Також обранець вкотре зауважив, що крім резонансної ТЕС, існують і чимало інших варіантів використання скандальної земельної ділянки. Наприклад, нині є цілком реальні шанси на виробництво там сонячної електроенергії. До того ж, нагадаємо, попри численні заяви й гасла, в зимовому рішенні міської про саму ТЕС не йшлося. Велося тоді про розробку детального плану території. Без неї жодних інвестиційних кроків очікувати годі. Якими будуть ці кроки – питання інше. Для цього, власне, до думки громади й мають намір прислухатися.

За словами ж учасників зібрання, опісля його завершення певним присутнім золотонісцям, що називають себе громадськими активістами, не зовсім сподобався хід наради. Мовляв, судячи з їхніх емоційних повідомлень у соціальних мережах, деякі з них очікували на чергове шоу, заливши будівлю навіть дещо засмученими.

Наразі ж спостерігається тенденція переходу питання виробництва електроенергії з альтернативних джерел в конструктивне русло. Чи всіх це влаштовує? Тут питання риторичне і залежить, на жаль, від трохи вищих політичних кіл. Про дату наступного засідання після опрацювання всіх звернень оголосять за тиждень до його проведення.

Майже одночасно відбулись більш насичені перемовини і в залі засідань Райдержадміністрації. Дилема, що виникла у жителів міста, полягала в тому, що Золотоніська ЦРЛ чомусь вже не перший опалювальний сезон платить за послуги з тепплопостачання столичній приватній структурі в півтора  рази дорожче, ніж могла б платити місцевому комунальному підприємству, потім просячи додаткові кошти із місцевого бюджету.

На прямі запитання, чому з бюджету комерційній структурі сплачується 1440 гривень за гігакалорію замість 968, очільники району та лікарні заводили голосну риторику про все, окрім самої суті: про історію відносин з містом, а також про якісь старі образи. Чому ж сотні тисяч гривень переплачено, чому ці зекономлені кошти не можна було направити на зарплати чи премії працівників, поки що відповіді не отримано. Політики та громадські активісти теж утримались від коментарів, мовчки залишивши зал опісля.