В Золотоноші і районі встановлено зону спостереження за африканською чумою свиней

В радіусі 20 кілометрів навколо Золотоноші від сьогодні оголошено зону спостереження. Відповідне рішення декілька годин тому ухвалила спільна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Представники міської та районної рад, санітарники й силовики сьогодні зустрічалися через форс-мажорний випадок, котрий трапився напередодні.

У місті вчора виявили захворювання африканської серед декількох свиней, але про карантин наразі мова не йде, адже тварини перевозились транзитно. Задля убезпечення від катастрофічних наслідків наразі фахівці відповідних служб працюють згідно передбачених норм, а члени комісії тим часом оголосили про своє оперативне рішення – встановити зону нагляду в радіусі двох десятків кілометрів.

Це, зокрема, передбачає повну заборону торгівлі живими свинями, або продуктами зі свинини. Виняток, згідно із законом, передбачений лише для м’яса, отриманого на спецбійнях, котрі мають відповідний дозвіл. Також протягом цього періоду в превентивних цілях буде здійснено повний перепис поголів’я свиней як в місті, так і в районі – в межах утвореної зони. Це стосується як ферм, так і приватних господарств.