Партнери зі Штольберга приїхали до Золотоноші задля ремонту медичного пристрою [ФОТО]

Німецькі друзі Золотоноші несподівано та оперативно вирішили проблему зі спеціалізованою лампою у відеоендоскопічному комплексі, подарованому ними Центральній лікарні торік. Під час приватного візиту до міста, група волонтерів та фахівців з Європи встановила спеціально привезену запчастину та навчила місцевий персонал виконувати такі ж дії в майбутньому.

Лікувальний заклад у травні минулого року отримав в розпорядження пристрій, котрий покликаний на більш якісному рівні діагностувати хвороби золотонісців. Система складається з комп’ютера, відеопроцесора, монітора Sony, а також стійки з декількома видами відеограстроскопів, котрі дозволяють оцінити стан пацієнта візуально. Апарат з’явився тоді в нашому місті завдяки допомозі проекту “Українські партнерства Ерцгебірге”.

Казус у вигляді непорозуміння як одне одного, так і українських реалій, трапився під час останнього візиту гостей зі Штольберга. Тоді вони завітали також і до ЦРЛ задля оглядин переданої нещодавно допомоги від тамтешньої клініки міста Мелле. Лампа на гастроскопі, як виявилось, має свій ресурс та чіткий лічильник відпрацьованого часу: опісля критичної межі система не дозволяє її використовувати.

stollberg zolotonosha 1

Один з керівників громадської організації, Сільвіо Уліг, до ситуації поставився принципово та відповідально. Не очікуючи на реакцію та дії для вирішення проблеми з боку українців, волонтер вирішив зробити спонтанний подарунок, спеціально приїхавши до України під час своєї відпустки. Більше того, в цьому питанні вирішив йти далі, прихопивши в компанію ще чотирьох громадян Німеччини для знайомства з містом, а також для подальшого налагодження співпраці.

Приїхав сюди й кваліфікований технолог, котрий згадану вище лампу інсталював і навчив робити це в подальшому наших фахівців медичної діагностики – Олександра Булаха та Владислава Гаркавого.

До гурту візитерів долучилась і медична працівниця клініки Мелле, котра саме й працює з цим пристроєм. Завітала вона не випадково, адже один з наступних кроків співпраці Золотоноші із саксонськими землями – тісна взаємодія лікарів як первинної, так і вторинної ланки.

stollberg zolotonosha 3

– З приводу події можу сказати однозначно – нашим друзям дійсно не байдужі це місто і ця країна. Люди цілеспрямовано витрачають час свого відпочинку на допомогу золотонісцям. Крім того, хочеться таки зняти всі побоювання з приводу того, що сюди дарується лише непотріб. Зовсім ні! Так, техніка, звісно ж, вживана. Але вона працює чітко і якісно. По всім іншим питанням допоможемо вже ми. Ми готові співпрацювати, – коментує ситуацію на вході до ЦРЛ український координатор організації Микола Черінько.

За словами ж Сільвіо Уліга, Золотоноша нині представляє чималий, як для нього самого, так і для його земляків, інтерес в плані допомоги, співпраці, а також потенційних інвестиційних чи туристичних проектів. Особливо цю зацікавленість останнім підвищує майбутнє будівництво Індустріального парку.

stollberg zolotonosha 2 stollberg zolotonosha 4 stollberg zolotonosha 5 stollberg zolotonosha 6 stollberg zolotonosha 7