Золотоніські депутати разом з мером відвідали зенітників в зоні АТО [ФОТО]

Міський голова разом з групою депутатів приватно завітав на позиції воїнів золотоніських воїнів, котрі нещодавно приїхали на ротацію до зони проведення АТО. Делегація у складі Віталія Войцехівського, Сергія Кузнєцова, Валерія Федорця та Віктора Душки відвідала Донбас минулого тижня. Мета поїдки цілком логічна – деяка допомога військовим, а також банальна людська увага до земляків.

Військова частина опинилася в Золотоноші після початку війни на Сході, до цього дислокуючись в східних регіонах країни. Опинившись в оточенні сепаратистів, військові зуміли вивести свою високотехнологічну зброю без втрат, зберігши особовий склад і зброю. Після довгого перебування фактично у полі вздовж лінії фронту, для підрозділу два роки тому знайшли місце основного базування, розпочавши процес передислокації до нашого міста. Приїздили сюди у жахливі умови, адже військове містечко під час процесу демілітаризації часів Януковича перетворилося у справжні руїни. За цей час власними титанічними зусиллями, а також за допомогою місцевих комунальних служб та небайдужих золотонісців територія частини змінилася суттєво.

Інтегрувалися нові жителі міста і до тутешнього життя. Для Золотоноші ж поява декількох сотень нових сімей стала явищем неординарним, проте й, на думку міського голови, позитивним.

– Всі військові та члени їхніх сімей вже давно стали своїми, золотонісцями. Приємно відзначити їхню активну участь в багатьох місцевих культурних та спортивних подіях. Волейбольна команда, футбольна, брейн-ринг, Ліга Сміху! Місто омолодилося, діти військових ходять в наші школи та садочки, ніхто нікого навіть не думає ділити на місцевих і немісцевих, – розповідає Віталій Войцехівський.

Разом з тим, опинившись на мирній території, зенітники продовжують нести бойові чергування, адже один з підрозділів полку постійно дислокується в зоні АТО. Саме на позиції золотоніських військових, котрі місяць тому виїхали на ротацію, й завітали гості з нашого міста. Часи нестачі банальних речей, обмундирування та харчування минули, проте для наших воїнів дуже важливою є увага. Це й стало головним чинником відвідин.

01

Екіпаж під проводом незмінного водія Олексія Дробязка привіз набори інструментів для більш якісного налагодження побуту. Мова йде, зокрема, про такі звичні речі, як сокири, пилки, колуни, молотки, електроди для зварювання, гвіздки, вапно та тисячу мішків. Не забули взяти з собою й гостинці від золотонісців. Як не крути, але домашні смаколики на позиціях зайвими не будуть ніколи. Пиріжки, помідори, огірки, чимало ковбасних виробів від піщанської агрофірми «Маяк»: це все бодай в чомусь та й підтримає бойовий дух воїнів. Він же, за спостереженнями учасників поїздки, нині на дуже високому рівні.

– Ми, звісно ж, були дуже раді побачити земляків. А ще більш приємно бачити їх живими, здоровими згуртованими та по-бойовому налаштованими. Хоч вони й знаходяться в постійній небезпеці, – резюмує посадовець.

Взаємодія зі Сходом наразі не закінчується, адже на черзі вже традиційний візит двох десятків дітей з прифронтової Авдіївки на відпочинок до Золотоноші.

020304