2700 чи 161: за яку ціну купували пісок для колектору? [ДОКУМЕНТ]

Питання реконструкції міської системи водопостачання знову пролунало на всю країну із вуст народного депутата 197 виборчого округу Владислава Голуба. Після численних перевірок, кримінальних справ, обшуків та вилучення документів народний обранець звернувся до міністра екології, наголосивши на нецільовому використанні державних коштів, виділених на цей об’єкт торік. Одним із зауважень стала чимала вартість піску, котрий, за словами парламентаря, купувався за доволі захмарну ціну – 2700 гривень. 

Деяку відповідь на цю дилему надають документи, отримані редакцією із власних джерел. Мова йде про видаткові накладні, які засвідчують неодноразову закупівлю генеральним підрядником піску у черкаського ТОВ “Гран Бетон”. Згідно з цими документами, вартість матеріалу щоразу була незмінною і складала 161,25 гривень без ПДВ за кубічний метр. Наразі в розпорядженні є принаймні дев’ять засвідчень подібних транзакцій, що відбулися протягом лютого-березня. За словами ж людини, яка надала ці документи, в ціну піску вже додано й вартість доставки до Золотоноші.

Цікавою була й теза народного обранця стосовно ринкової ціни піску, котра на його думку складає 60 гривень. За даними ж із відкритих джерел, його вартість в кар’єрах становить в середньому 90 гривень за тону. В переведені на кубічні метри ціна піску без доставки – 140-180 грн.

Тим часом своє офіційне звернення парламентар відправив до всіх можливих органів та закликав Кабмін, щоб той припинив виділяти кошти на ремонт стратегічного аварійного об’єкта нашого міста. Вже зараз доля подальшого фінансування знаходиться під великим питанням. Місто ж ризикує залишитись із аварійним об’єктом, що може поховати під землею центральну вулицю, наодинці, без державної підтримки. Цю новину про пісок, до речі, підхопили й місцеві політики та активісти, отримавши ще один привід для численної риторики. Поки що ж видається, що така інформаційна бомба ризикує стати звичайним фейком, тобто продовженням чорного піару проти місцевої влади.

01 02 03 04

05