“За нинішні роботи на колекторі ще ніхто нікому не платив”, – Флоренко

Кошти за роботи на колекторі водовідведення, котрі тривають наразі на частині вулиці Шевченка, підрядник не отримував. Розрахунок відбуватиметься тільки після остаточного завершення нинішнього етапу та перевірки як з боку замовника, так і з боку технагляду. Про це розповів керівник золотоніського управління ЖКГ Олександр Флоренко у відповідь на чутки, що останнім часом активно розповсюджуються довкола об’єкту.

За словами комунальника, отриманий наприкінці минулого року транш із держбюджету був використаний на повну закупівлю труб, а також на розрахунок з підрядником за фактично виконану на той час роботу. Замовником робіт і розпорядником коштів є КП “Міський водоканал”. Окрім труб також закупили колодязі, плити, люки та інші будматеріали, які необхідні для проведення робіт. Процес реконструкції найбільш аварійних ділянок, нагадаємо, розпочався ще влітку.

– Матеріали закуплені, перші кроки, здійснені раніше, профінансовані. Повернули державі 6 мільйонів, які фізично не могли витратити, адже за один грудень зробити бодай щось складно. Нинішній етап реконструкції, як і передбачено законом, підрядник виконує поки що безоплатно. Завершать роботи – буде перевірка, буде відповідний висновок, – коментує ситуацію Флоренко.

Також посадовець не минув відповісти на репліки з боку деяких представників громадськості щодо безвідповідальної витрати коштів на невеликій ділянці реконструкції, котру розрили повторно.

Читайте також: Колектор водовідведення: куди і скільки витрачено коштів? [ІНФОГРАФІКА]

– По-перше, будь-які помилки – це вже проблеми виконавців. Їхнє виправлення виконується за власний кошт, тому на державні гроші це не вплине ніяк. По-друге, це навіть і помилкою можна називати лише з “натяжкою”. Справа напевне в нашій прискіпливості, адже, перевіряючи ділянку, виявили деякі неточності в порівнянні з проектом. Не критичні, але тут питання принципове, – пояснив суть питання керівник УЖКГ.

Також Флоренко повідомив, що вже днями рух на вулиці Шевченка буде відкритий, слідом настане й час ремонту Благовіщенської. Ця багатостраждальна вулиця прийняла на себе удар у вигляді транспортного потоку під час реконструкції системи водовідведення. Поточний ремонт хоч і розпочався навесні, та був відкладений через тендерну процедуру. Деякі ділянки потребують повної заміни, тому й вартість робіт перевищує допороговий рівень. В таких випадках, на жаль, доводиться чекати.

– Є законодавство, від якого нікуди не подінешся. Зобов’язані були оголосити конкурс, провели торги лише днями. Тепер потрібно чекати ще два тижні, поки система його остаточно затвердить. Тоді й нарешті почнемо, – розповідає посадовець.

Торкається очільник комунальників і питання загального стану золотоніських доріг. За його словами, наразі шляховики намагаються охоплювати ямкові ремонти, а також капітальне будівництво проїзних частин на окремих вулицях. За останні два роки “з нуля” були зведенні дороги на вулицях Горького, Нова, Промислова, Луї Пастера, Привокзальна, Панаса Мирного, Карпенка-Карого.

– Часто чую агресивні поради перейняти досвід того ж Чорнобаю чи інших міст. Але перед цим завжди прошу порівняти, скільки вулиць за останні два-три роки отримали нове дорожнє покриття там, і скільки в Золотоноші? Претензій до якості укладання на цих об’єктах, до речі, немає, – говорить Флоренко.

Мова ж про ряд центральних шляхів поки що вестися не може з двох причин: аварійний стан колектора системи водовідведення, ремонт якого вплине на 7 км вулиць нашого міста, та аварійний стан системи водопостачання, ремонт якої частково вплине на 120-140 км доріг нашого міста. Фінансування обох цих проектів наразі вирішується.

– Погодьтесь, було б нелогічно зараз вкладати величезні кошти на нові вулиці, якщо через рік-два їх знову доведеться перерити. Проект існує, про це говорилось неодноразово. Очікуємо повне завершення робіт по колектору, оновимо водогін, тоді й черга капітального будівництва доріг має настати, – резюмує посадовець.