Чистий прибуток ДП «Златодар» у 1-му кварталі 2017 року склав 393 тисячі гривень

Чистий прибуток ДП «Златодар» (входить в систему держрезерву України), що знаходиться в місті Золотоноша Черкаської області, склав 393 тисячі гривень. Такий результат підприємство отримало за підсумками роботи в першому кварталі поточного року. Про це повідомив генеральний директор ДП «Златодар» Валерій Буркацький.

Загальний прибуток всіх аграрних підприємств  Державного агентства резерву України, за його словами, у звітному періоді сягнув рівня 1,9 млн. грн. Даний показник на понад 10% вищий, ніж за аналогічний період 2016 року.

– Завданням для «Златодару» на цей рік було збільшення рівня прибутковості на 20%. Не без гордості можу сказати вже зараз, що цей затверджений показник підприємство перевиконає. На разі, ми – флагмани серед аграрних підприємств Держрезерву по фінансовим показникам та динаміці розвитку. Зокрема, результат першого кварталу перевершив запланований показник рівня прибутковості підприємств на 1310%», – наголосив керівник підприємства.

Такому результату, за словами Валерія Буркацького, посприяли завантаженість потужностей підприємства, що в окремі періоди перевищували 100%, та збільшення обсягів виготовлення промислової продукції, зокрема хлібо-булочних виробів.  Не останню роль в цьому зіграла й можливість підприємства значну частину свого прибутку спрямовувати на модернізацію та енергоефективні технології.

– Ще минулого року в системі держрезерву було прийнято рішення про регулярне спрямування частини доходу на модернізацію потужностей та перехід на енегроефективні технології. Проста заміна ламп на LED освітлення, приміром, надало змогу в перші ж місяці заощадити до 30% вартості енергоносіїв. Окрім того, ми оновили деяке обладнання нашої  лабораторії. Це дає змогу оперативно та якісно проводити аналіз продукції, що надходить на зберігання на підприємство. Це корисно, в першу чергу, для держави, адже все державне зерно, що надходить на зберігання, проходить детальний аналіз на якість. Тільки якісне зерно приймаємо на зберігання. Для комерційних компаній, що на правах орендарів використовують потужності «Златодару», таке обладнання також є важливим, адже дає змогу визначити всі показники якості зерна як на момент його прийняття підприємством на зберігання, так і на момент його повернення власникові», – зазначив Буркацький.

Нагадаємо, в систему держрезерву України входить 10 підприємств аграрного напрямку, потужності яких дозволяють не лише зберігати зерно, а й переробляти його на комбікорми, муку та готову продукцію.  В квітні цього року очільник Держрезерву Вадим Мосійчук на прес-конференції заявив про створення Наглядових рад на всіх підприємствах системи як перший важливий крок в консолідації нафтових та аграрних потужностей шляхом створення холдингів «Агрорезерв» та «Нафторезерв». Така трансформація дасть можливість значно підвищити ефективність підприємств,  збільшити їх капіталізацію, знизити інвестиційні ризики та запровадити ефективне централізоване  фінансово-економічне управління.

Довідково. ДП «Златодар» – одне з найстаріших підприємств Черкаського регіону та системи держрезерву України. Його історія починається у 1904 році. З січня 2001 року Золотоніський комбінат хлібопродуктів входить до системи Державного матеріального резерву України. В грудні 2003 року Золотоніський комбінат хлібопродуктів перейменовано в державне підприємство «Златодар», до складу якого увійшов Іваньківський цукровий завод потужністю 1500 тон переробки цукрових буряків за добу. На сьогоднішній день ДП «Златодар» – одне з найпотужніших підприємств системи Державного агентства резерву України. Територія комбінату – 27 га, зернова місткість – 97,4 тис. тон, в т.ч. елеватор – 33,1 тис. тон. До складу комбінату входить Пальмірське підзвітне хлібоприймальне підприємство з місткістю для зерна 36,5 тис. тон. Комбінат виконує весь комплекс операцій з зерном: його приймання від виробника, очищення від домішок з доведенням до відповідних кондицій, сушіння, зберігання та відвантаження споживачеві. Загальна потужність зерносушарок – 226 планових тон на годину.