Юні золотоніські інженери готуються до від’їзду на LEGO-чемпіонат в Данії [ВІДЕО]

Останні приготування здійснює сьогодні команда розробників робототехніки “Zolowizards” із Золотоніської гімназії. В ніч із середи на четвер українська делегація відлітає до данського Орхуса, де відбудеться Відкритий європейський чемпіонат FIRST LEGO League. На крупний форум з’їдуться 100 найкращих колективів талановитих дітей із п’яти континентів світу, де змагатимуться за перемоги у чотирьох номінаціях.

Право на поїздку на цю першість золотонісці здобули в березні після участі у Всеукраїнському фестивалі «ROBOfirst – більше ніж роботи!». Тоді столиця зібрала масштабну міжнародна подію, де талановиті, творчі, ерудовані діти віком від 6 до 16 років зі всієї України демонстрували свої вміння у сфері конструювання, робототехніки, програмування, інженерії і архітектури. За підсумками змагань “Zolowizards” здобула друге командне місце і перемогла у так званій грі роботів. Разом із нашою командою представлятимуть країну в Данії також черкащани із колективу Kiborgs.UA.

На самому світовому чемпіонаті журі оцінюватиме дітлахів з різних країн у чотирьох номінаціях. Головна складова – гра роботів, коли за 2,5 хвилини командний робот має виконати максимально можливу кількість місій та отримати за це відповідні бали. Розробляють діти свого вихованця самі, встановлюючи найрізноманітнішу кількість маніпуляторів та датчиків, котрі вміють визначати перешкоди, шляхи пересування та кольори на ігровому полі. Враховуватиметься також і естетична складова пристрою, адже за дизайн робота також здобуватимуться очки до загального доробку.

Читайте також: Сергій Різник » Найрозумніші діти України на фестивалі роботів

Третя складова оцінки на FIRST LEGO League – командні цінності. Організатори визначатимуть, як колектив взаємодіє, виконує поставлені на кожного завдання та обов’язки.

Окрім технологічного, важливим є питання й соціальне. Цього разу тема четвертого конкурсу для всіх однакова – “Пліч-о-пліч з тваринами”. Під час тривалої підготовки кожна команда мала дослідити якесь середовище існування тварин та знайти певне інноваційне рішення для допомоги їм.

Золотоніська команда звернула увагу на відкритий нещодавно на околиці міста Центр стерилізації безпритульних тварин. Ще на початку весни гімназисти за підтримки директора «Міського Водоканалу» (куди і входить новостворений Центр) Сергія Кузнєцова налагодили дружні відносини із керівником зоозахисної організації “Four Paws Ukraine” Олександрою Лісчишиною. Плідний діалог й народив нову для Золотоноші ідею. Вже 25 квітня усі навчальні заклади міста були обладнані спеціальними урнами під брендом проекту “DogFromBottle”, який передбачає і екологічну виховну складову, і практичну місію. Усі кошти від реалізації пластикових пляшок, викинутих учнями шкіл, направлятимуться на потреби пункту стерилізації.

Читайте також: Волонтери передали бірки для безпритульних собак, придбані за допомогою золотоніських дітей

Цей задум має майбутнє ще й через екологічний аспект в розрізі світової сміттєвої “пластикової” катастрофи. Подібний приклад дієвого партнерства між освітянами, комунальними службами та волонтерами золотоніські діти й презентуватимуть у Європі.

– Перш за все, ми їдемо набратися досвіду, заявити про себе, своє місто та свою країну на міжнародному рівні. Ну і, звісно ж, хочеться перемогти хоча б в якійсь номінації. Про членів нашої команди скажу просто – це унікальні діти з великим можливостями! Мені здається, що за такою молоддю майбутнє нашої країни. З них, я в впевнений, вийдуть конкурентноздатні й талановиті програмісти, маркетологи, конструктори, інженери. За цей рік вони повністю віддалися своїй справі, за що я їм дуже вдячний! Вони в мене молодці! Тримайте за нас кулаки, – коментує завтрашній від’їзд тренер команди, учитель фізики та інформатики Золотоніської гімназії Сергій Різник.

Сьогодні “Zolowizards” завантажує увесь свій технологічний парк. Вже за добу Софія ГрязонМаксим Пузєєв, Михайло Ткаченко, Денис Щепетний, Денис Скрипиця, Максим Чижик та Володимир Бакум повністю поринуть у в інженерний світ на батьківщині всесвітнього відомого конструктора. Керівники делегації – Сергій Різник та педагог-організатор гімназії Вікторія Котко. Окрім змагань на наших дітей очікують різноманітні екскурсії та відвідини найбільшого в світі парку LegoLand.

На прощання золотоніські інженери діляться своїм відео, яке презентуватимуть на європейському фестивалі: