Підсумки дня – 20-22 травня [ФОТО, ВІДЕО]

Економіка. Делегація із дружнього саксонського міста Штольберг прибула у вівторок до Золотоноші, аби поглибити розпочату ще рік тому тісну співпрацю між двома громадами. Перебували посадовці в Україні три дні, за цей час встигнувши тісно познайомитись із лівобережним містом, побувати на його інфраструктурних об’єктах, а також сформувати своє бачення напрямків подальшої взаємодії. Наступний крок – обмін досвідом між лікарями та взаємні візити груп українських і німецьких школярів.

Stollberg Solotonosha 39

Політика. 24-річний Артем Кухаренко з села Подільського на Черкащині. Перше, що зробив, коли його обрали головою – встановив у центрі села безоплатний вай-фай. А ще придумав спосіб, як латати діри в асфальті, дає доброчинні концерти, аби облаштувати тренажерну залу для односельців. Його таланти довели його навіть до шоу Х-фактора. Але робить усе це не для того, аби прославитись, а щоб із його села люди не тікали, а жили щасливо. Про сільського голову дивіться в спецпроекті Вікна-Новини. 

Суспільство. Громадська ініціатива “Чистий Ліс”, зорганізована золотонісцями здійснила масштабне прибирання лісової зони біля Вільхів. 40 учасників  заходу вивели 3,5 тонни сміття вщент забитою вантажівкою. Завершити день приємним сімейним дозвіллям із кашею, юшкою, дитячими забавами та просто знайомством між різними родинами. Деталі акції очікуються згодом.

чистий ліс

Освіта. 13 – 14 травня батьківський актив Золотоніської спеціалізованої школи № 2 інформаційних технологій відвідав тренінг, що відбувся в Кропивницькому в рамках проекту Компас Демократії. Захід проводили за підтримки «Української регіональної платформи громадських ініціатив», фінансової підтримки Європейського Союзу та підтримки ГО «Територія успіху». Мета – сприяння впровадження демократичних змін на місцевому рівні у Кіровоградській та Черкаській областях. Наше місто представляли вчитель історії Марина Галат та члени батьківської громади (початкової, середньої та старшої ланки) Ксенія Літвінська, Марина Глушко та Алла Степанок.

компас демократії 8

Освіта.  До Дня Європи у СШІТ № 2 організовано навчально-розважальний квест “Україна – це Європа”. Кожен клас напередодні отримав випереджувальне завдання: у креативній та цікавій формі презентувати одну з європейських країн. Завершився захід традиційною українською кашею, яка є родзинкою будь-якого українського та європейського свята.

День Європи Золотоноша школа №2

Освіта. З нагоди Дня Європи в Україні в Золотоніській загальноосвітній школі №6 проведено ряд заходів. Учні розширили знання про історію та діяльність ЄС, вивчили та дослідили географію європейського континенту, ознайомилися з культурою та звичаями європейських країн, здобули практичні навички та вміння.

день Європи Золотоноша ЗОШ №6

Освіта. В Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся щорічний випуск юних талантів та обдарувань.

Будинок дитячої та юнацької творчості Золотоноша

Освіта. Будинок Школяра вітає з перемогою вихованку гуртка “ZoloДіти”, молодіжного мера міста Аліну Полегеньку зі здобутими відзнаками на Всеукраїнському конкурсі юних фотоаматорів “Моя країна – Україна!”. Аліна отримала два других місця в номінаціях “Жанрове фото” та “Фото рослин”.

аліна полегенька

Освіта. З нагоди Всесвітнього дня вишиванки, який традиційно відзначається в Україні у третій четвер травня, в шостій школі відбулась загальношкільна акція «Вишиванка в моєму серці». Небайдужі учні, вчителі, адміністрація школи одягнули вишиванки, аби підтримати українські народні традиції.

Освіта. В Черкасах відбувся обласний фестиваль «Духовні скарби Черкащини», на якому уже багато років вихованці інтернат них закладів області демонструють свої вокальні, хореографічні та акторські здібності. Цього року Золотоніську санаторну школу-інтернат на фестивалі представляв танцювальний колектив шестикласниць у складі Олексія Сущенко, Вікторії Стасенко та Дарії Шкурко з танцем «Черевички» (керівник Л.Г. Кондратенко) і шкільний театр «Точка зору» з фрагментом вистави «Повертайся живим» (кер. О.п. Сідєльнікова, О.В. Руденко).

Духовні скарби Черкащини

Освіта.  У Золотоніській ЗОШ №5 організований флеш-моб до Дня вишиванки. Діти та вчителі одягли яскраві вишиванки і залюбки долучилися до танцю. У кінці всі учасники побудували серце, символ своєї любові до України, та розкрили жовто-блакитний стяг.

День вишиванки Золотоноша школа №5

Освіта. З нагоди Міжнародного дня вишиванки у першій школі відбувся масовий флеш-моб для учнів 1-11 класів.

Золотоноша школа №1