Підсумки дня – 13 травня [ФОТО]

ЖКГ. На вулиці Черкаській, навпроти Технічної школи Укрзалізниці, працівники “Міського водоканалу” сьогодні проводили аварійно-відновлювальні роботи на системі водопостачання. 

Золотоноша вулиця Черкаська

ЖКГ. Сьогодні здійснено частковий ремонт території, прилеглої до місточка через річку Золотоношку в районі вулиці Соборної. З приводу вкрай розмитої ділянки звернулись місцеві жителі, котрі щодня користуються цим скороченим шляхом. Комунальники зміцнили схил, поставили додаткові блоки для уникнення подальшого розмиття.

Золотоноша вулиця Соборна

Освіта. 11 травня на плацу Навчального центру Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота в селі Оршанець відбулося урочисте вручення обласної почесної відзнаки «Відмінник Захисту Вітчизни». Серед них нагороду отримали випускники загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 Віталій Бицак і Ярослав Солопко.

image-0-02-05-6d932053264ced699582df581db5e22abc745497bf1cb5b85312b93504d14177-V

Спорт. Золотонісців запрошують на спортивний табір SPORTS CAMP, котрий відбудеться в місті з 3 до 7 липня. В програмі анонсують приїзд 17 американських тренерів, котрі навчатимуть дітей чотирма найпопулярнішими видами спорту. Орієнтовна кількість учасників – 500. Реєстрація на сайті http://maximum.camp

Суспільство. Днями у Хмельницькому представники центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, громадських організацій з усієї України поділитися успішним досвідом взаємодії в організації юридичної підтримки мешканцям територіальних громад. Черкащину на зустрічі представив голова Подільської сільської ради Артем Кухаренко.

Артем Кухаренко

Цитата дня. Сергій Кузнєцов на своїй сторінці у Facebook додатково прокоментував події навколо позавчорашнього затримання керівника дільниці “Міського Водоканалу”:

Трохи додам з приводу вчорашньої неординарної події. Висловився вчора жорстко, інакше й не могло бути, адже коли чуєш про такий кричущий факт всередині комунального підприємства, емоції справді на межі. Минає доба і потроху дізнаємося різні версії того, що відбулося. Часто прямо протилежні. Тому до кінця слідства оцінок не робитиму сам та й інших закликаю. Час покаже. Якщо винен – буде покараний згідно закону. Тут навіть сперечатись марно.

Але хочу повернутись до іншого питання, яке бентежить не менше. В когось подив викликало, а хтось вже давно звик. Я про те, як оперативно і чітко один за одним почали з’являтись в інтернеті повідомлення із дещо зміщеними акцентами. Про те, що затримали керівника “Міський Водоканал” одного з райцентрів, що на хабарі спіймали керівника водоканалу (так, без кавичок і з маленької букви) в Золотоноші. Що там ще було? Ага, про викриття чергової корупційної схеми в місті і тому подібні приємні для декого фрази. На арені ті самі. І пан народний депутат відреагував оперативно, знову наставивши купу посилань на чиновників всіх рівнів. І його помічники в темпі порозкидали посилання на купу ресурсів.

А найбільше смішно, що сьогодні вранці гортаю стрічку Facebook, а там один із перших записів – вчорашнє переможно-викривальне повідомлення пана Голуба. І приміточка вгорі – “Suggested post”. Хто не зрозумів – це так позначається замовлена у Facebook рекламна кампанія. Так і будується кар’єра українського політика. Я пропоную ще замовити рекламу Вконтактє, Однокласніках і флаєри роздавати на вулицях міста. Щоб повний комплект був.

Сергій Кузнєцов

Цитата дня. Головний спеціаліст УЖКГ, автор статуту майбутньої Муніципальної Варти, Олександр Городинець, за мотивами останніх коментарів опублікував на своїй сторінці у Facebook декілька пояснень щодо передісторії голосування за цей проект:

Чотири місяці тривала кропітка робота над створенням «муніципалки»: вивчалася законодавча база, досвід інших міст, де вже створені і успішно діють подібні організації (таких, до речі, нарахували близько двох десятків), проводились консультації із спеціалістами у різних сферах, що передбачені в Статуті. За весь цей час жодних офіційних зауважень чи пропозицій від громадськості чи будь-яких організацій на адресу робочої групи не надійшло.

В лютому проект Статуту був винесений на розгляд депутатів. Які нібито обрані не задля представлення власних амбіційних цілей та заробляння популістичних дивідендів. Але це вже питання риторичне… Перейдемо до справи.

Вперше депутатам не вдалося набрати необхідної кількості голосів, тому це питання відклали на місяць, до наступної сесії, щоб досконаліше вивчити проект Статуту, внести свої правки та побажання. Для цього навіть створили комісію, яка б і мала спільно з робочою групою напрацювати правки до документу і подати на розгляд сесії. Минали дні, проте ЖОДНИХ дій з боку народних обранців із числа противників Варти не було ні видно, ні чути. Повторюю: противники створення варти відклали рішення на місяць, пообіцявши створити комісію, і жодної разу так і не прийшли;) Тобто, виступити проти – виступили. Свої пропозиції надати мабуть часу не було. В той же час, незважаючи на цей своєрідний саботаж, робоча група відредагувала проект Статуту, внесла в нього пропозиції, які лунали на комісіях, і повторно подала на розгляд депутатам Статут у новій редакції.

Обговорення проекту вже на березневій сесії було не менш жвавим але й не більш продуктивним. Знову ж таки лунали пропозиції знову перенести голосування з цього питання, ще на один місяць, знову створити комісію. Цього разу більшість депутатів не підтримала чергове відтягування часу, більшістю голосів створила комунальне підприємство Золотоніської міської ради «Муніципальна варта» та своїм рішенням затвердила його Статут.

Початок застосування практики популізму відомий здавна, так само як і звичайна праця, але чомусь вступати в полеміку та прагматизувати найулюбленіша благородна “праця” гільдії обранців, аніж праця рутинна, монотонна але послідовна.

Як говорив Роллан Ромен “Праця – це єдиний титул істинного благородства”.

Олександр Городинець