Підсумки дня – 11 травня [ФОТО, ВІДЕО]

Суспільство. З нагоди сьогоднішнього затвердження Радою ЄС законодавчої пропозиції щодо короткострокових віз для українців, жителі Золотоноші в знак солідарності оновили геральдичне оформлення центральної площі. Вже за годину після приємної новини із Брюсселя на площі Героїв Майдану урочисто підняли прапори України та Євросоюзу, аби символічно відзначити ще один крок набуття країною статусу повноправного члена європейської спільноти.

Освіта. Всесвітня Олімпіада з Робототехніки — World Robot Olympiad (WRO) — одна з найбільших олімпіад світу. Це ключова подія в області новітніх навчальних технологій та освітніх програм, де найкращі учасники святкують досягнення розуму. Для участі в міжнародних змаганнях у рамках фестивалю Robotica проводиться національний відбірковий етап World Robot Olympiad, у якому 6 травня взяла участь команда учнів СШІТ №2 у складі учня 10 класу Дмитра Кушнірука, учня 6 – Б класу Олександра Форостяна та тренера Ксенії Літвинської.

Команда змагалась у підготовчій категорії у змаганні Сумо.Автономні та Слалом. Дмитро Кушнірук увійшов у вісімку кращих сумоїстів серед 58 команд-учасників зі всієї України.

World Robot Olympiad

Освіта. 29 квітня відбулася урочиста подія у нашому місті – відкриття пам’ятника «Чорним запорожцям». Гімназійний козацький клас поряд із трьома іншими козацькими класами Черкащини взяли участь у цій події. Честь відкрити монумент було надано золотоніським гімназистам Єлизаветі Слюсар та Денису Щепетному.

пам'ятник Чорним Запорожцям

Освіта. 21 квітня в Корсунь-Шевченківському відбулася обласна олімпіада з трудового навчання серед учнів 8-10 класів спеціальних шкіл-інтернатів. Олімпіада проходила за напрямами швейної, столярної, слюсарної, взуттєвої, сільськогосподарської, будівельної справ та квітникарства.

Учні золотоніської спеціальної школи-інтернату вибороли почесні місця: 1 місце – учениця 8 класу Лещенко Руслана у номінації “швейна справа”. Вчитель Степанчук О.І.; 2 місце – учениця 9 класу Верещака Ірина у номінації “столярна справа”. Вчитель Ігнатенко В.О.; 2 місце – учениця 8 класу Золотаренко Тетяна у номінації “квітникарство”. Вчитель Середа С.В.

Золотоніська спеціальна школа-інтернат

Освіта. Будинок дитячої та юнацької творчості опублікував фотозвіт з виставки кращих робіт своїх вихованців. Презентація відбувалася 9 травня на території Парку Шевченка.

Будинок дитячої та юнацької творчості Золотоноша

Культура. Золотоніська дитяча музична школа продовжує публікувати записи відтворення своїми вихованцями відомих світових шедеврів музики. Цього разу черга дійшла до легендарного твору Лероя Андерсона “Bugler’s Holiday”.

Кримінал. Сьогодні в Золотоноші правоохоронці затримали керівника однієї з дільниць КП “Міський Водоканал” на хабарі. Той вимагав декілька тисяч гривень від власного ж підлеглого. За повідомленням прокуратури Черкаської області, чоловік зажадав половину заробітної платні у одного з працівників. Наразі вирішується питання про повідомлення особі про підозру та обрання запобіжного заходу.

Керівник комунального підприємства Сергій Кузнєцов, як колишній офіцер, на звістку відреагував жорстко, не цураючись своїх коментарів. За словами комунальника, що пролунали під час термінової прес-конференції із місцевими ЗМІ, подібним “фахівцям” точно не місце в структурі “Водоканалу”.

затримання

Надзвичайні ситуації. Сьогодні зафіксована найхолодніша ніч майже по всій Україні. У центральних, північних і східних областях заморозки спостерігалися не тільки на ґрунті, а й у повітрі, при тому, що вегетація повсюдно йде повним ходом, повідомляє Український Гідрометцентр. Найнижчі температури в повітрі були зафіксовані в Черкасах (-3,7) та Золотоноші (-2,9). Цієї ночі знову ймовірні заморозки у повітрі переважно у північних областях України.

Надзвичайні ситуації. Синоптики та рятувальники попереджають про штормове попередження на 11-13. Цими днями очікується  надзвичайний (5 клас) пожежної небезпеки.