«Хто хоче – хай живе в своєму казковому світі. А ми щодня мовчки поринаємо в непочатий край буденної роботи», – інтерв’ю з Віталієм Войцехівським

В перший постсвятковий день міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський запросив на коротку, проте інформативну зустріч представників місцевих та черкаських ЗМІ. Мета – підбити певні підсумки весняної життєдіяльності громади, відзначити ініціативи місцевих жителів, а також розставити крапки над «і» щодо власної оцінки навколо останніх інфраструктурних, культурних та політичних новин в межах міста.

Зачепив посадовець питання початку реконструкції зовнішнього вигляду споруд навколо центральної площі, отримання медичної допомоги від німецьких партнерів, майбутнього анонсованої Муніципальної варти, відкриття пам’ятника Чорним Запорожцям. Окрема тема – дива солідарності місцевих жителів і чергові серії політичного тиску зовні.

– Незважаючи на потік травневих свят, що характеризуються чисельною кількістю вихідних днів, Золотоноша, як бачимо, зовсім не завмирає, щоденно продукуючи певні новинні приводи в різних сферах. Яку подію відзначили б за останній час особисто Ви?

– В першу чергу, напевне, згадаю початок реконструкції архітектурного ансамблю центральної площі, більш відомої нині як площа Героїв Майдану. Анонсовані роботи по будівництву великого фонтану та зеленої зони, хто б там що не казав, проводяться. Можемо щодня спостерігати, як поступово виростає фундамент майбутнього комплексу. Нещодавно депутатський корпус ще й висадив алею молодих дерев. Тому процес триває і скоро побачимо кінцевий результат, котрий має органічно вписатися в центральну частину Золотоноші.

Тим часом, нарешті розпочали і підведення навколишньої території під загальний стилістичний вектор. Перша ластівка – міський Будинок культури. Саме зараз стартувала реконструкція його фасаду. Разом з ним перебудова торкнулася і розважального закладу поруч. На черзі – ресторан «Весна» та Технікум ветеринарної медицини. Усі ці споруди будуть повністю оновлені під сучасний лад, що цілком відповідатиме зовнішньому вигляду нової площі.

реконструкція МБК

Початок робіт над фасадом МБК

– Наприкінці квітня, під час сесії міської ради, нарешті пролунало рішення про розподіл гуманітарної допомоги від німецьких партнерів, що була надіслана для потреб місцевої медицини. Наскільки важливою є подібна увага від європейців саме зараз?

– Так, увесь вантаж детально розподілено за потребами між міською «первинкою» та Центральною лікарнею. Думаю, задоволеними будуть всі – і персонал обох закладів, і пацієнти, адже користуватись там є чим. І незважаючи на уїдливі коментарі деяких «експертів», варто подякувати небайдужим жителям Німеччини, котрі вже півтора роки фактично живуть проблемами Золотоноші, намагаючись не лише допомогти матеріально, а й культурно та професійно. Наші друзі – Сільвіо Уліг, Марко Галлер, Леся Щербій та Микола Черінько – дійсно демонструють дива європейської солідарності, надихаючи на подальші конструктивні кроки всю команду місцевого самоврядування.

Щодо актуальності наданої допомоги. Вибачте, але чи можна ставити під сумнів потребу у тих самих німецьких ліжках, меблях, столах для операційних, ендоскопах та апаратах штучного дихання? До того ж, щоб зняти подальші сумніви, таки зауважу, що районна лікарня рішенням депутатів отримала значно більший перелік допомоги, аніж Центр первинної медицини. Не задля якихось політичних загравань, а через необхідність. ЦРЛ цього потребує більше. І, прошу відзначити, встановлення жодних табличок про жодне сприяння поки що не зафіксоване.

Читайте також: Депутати передали допомогу з Німеччини лікарні та первинці [ФОТО]

гуманітарна допомога штольберг 7 [870_650]

Частина партії обладнання від німецьких друзів

– Керівник управління УЖКГ Олександр Флоренко днями презентував на своїй сторінці у Facebook орієнтовний ескіз шеврону для фахівців майбутньої Муніципальної варти. Робота продовжується? Коли очікувати на появу цієї структури на вулицях міста?

муніципальна-варта– Рішення про створення комунального підприємства сесія міської ради прийняла ще місяць тому. Далі – деякі бюрократичні моменти з приводу реєстрації та ліцензування. Більшість депутатів – за. Потребу бачать як обранці, так і жителі міста, адже це – вимога часу і потреба суспільства. Можна сотню разів критикувати когось, викладати в Мережу чергові фото зруйнованих чи понівечених комунальних об’єктів, лаяти поліцію. А можна встати і щось робити. Дякуючи тому, що у виконкомі є дійсно фанати благоустрою Золотоноші, ідея Муніципальної варти жива. Не дивлячись на політичні інсинуації тих, хто будучи проти цього рішення, так жодного разу й не зібрався на комісію зі своїми пропозиціями. Як показала практика, висувати політичні гасла дуже легко. А дійсно пропрацювати проблему громадської безпеки в місті та висунути свої дієві ідеї – от це складніше!

Читайте також: Робоча група міськвиконкому почала процес реєстрації Муніципальної варти

Наразі автори працюють над розробкою штатного розпису, отримання усіх необхідних дозволів, затвердженням логотипів, печаток, форми, а також вибором керівника КП. Про подальші новини обов’язково інформуватимемо.

– В передостанній день квітня Золотоноша урочисто відкрила довгоочікуваний пам’ятник Чорним Запорожцям, що увіковічнив історичне місце легендарного бою під час зимового походу армії УНР. Наскільки важливою з культурної точки зору стала ця подія?

– В першу чергу тут варто подякувати голові Черкаської ОДА Юрію Ткаченку. У вирі економічних новацій регіону, на фоні всіх політичних подій, не забуває він і про історію рідного краю, намагаючись постійно нагадувати молодому поколінню про його славетні сторінки. Події, що передували встановленню цього пам’ятника, справді дуже знакові саме в наші часи, коли країна знову боронить свою територіальну цілісність в неоголошеній війні.

Золотонісці здавна шанують свою історію, тому цей монумент точно не загубиться в архітектурній спадщині міста. Ще один історичний епізод, про який цілком не зайвим буде згадувати вже нашим нащадкам. З інфраструктурної ж точки зору теж маємо приємні моменти – завдяки встановленню пам’ятника оновлено сквер Неверовського, ще більше облагороджено зелену зону, інстальовані нові лавочки для сімейного відпочинку. З усіх боків самі плюси!

пам'ятник чорним запорожцям 16

– Минулий тиждень для Золотоноші завершився святом гумору з гірким присмаком, коли колективи місцевої Ліги Сміху екстрено зібралися на гала-концерт задля допомоги своєму колезі…

– Так, подія справді сколихнула всіх, адже в біді опинився життєрадісний, гіперактивний, молодий Валентин Баранник, фахівець Управління праці, син знаних у місті вчительки та медика. Долучилися відразу ж до допомоги, звісно, всім миром. Але після оперативного втручання хлопець ще переживе тривалий процес реабілітації, тому вже наступного дня після звістки мій кабінет ледь не штурмували капітани усіх команд нашої Ліги Сміху (Валентин – член команди «Слуги народу», – прим. ред.) із пропозицією провести гала-концерт кращих номерів сезону. Ви знаєте, напевне, що кожне подібне шоу в нас несе в собі передусім благодійну мету, адже щоразу вся виручка від квитків передається на користь золотонісців, що потрапили в біду. Цього разу, незважаючи на нестачу часу, зібратися з силами для місцевих гумористів було справою честі.

Захід провели. Вийшло справді душевно і маю велику надію, що Валентину ця допомога стане в нагоді. Головне ж – вкотре продемонстрована солідарність золотонісців. Хоча й не всіх… Чесно кажучи, дуже сколихнув учасників та деяких глядачів цинічний коментар одного з юних депутатів міської ради щодо того, що замість поїздки до Карпат для переможців сезону Ліги Сміху, всі учасники мають отримати путівки до Дахау… Зрозуміло, що заробляти вподобання у соцмережах чи махати прапорами значно легше, аніж створити щось справді дієве. Але поставлю конкретне питання всім критикам – а хто з них зможе організувати серію заходів, котра б раз на місяць давала на виході по два десятки тисяч гривень додаткової допомоги для хворих містян? Чи здатен хтось із них хоч якось консолідувати громаду на конструктив?

Читайте також: Колективи Ліги сміху влаштують гала-концерт для порятунку свого колеги

В будь-якому разі, щиро дякую всім учасникам, всім глядачам. Громада вкотре показала свою монолітність перед спільними проблемами. Валентину ж бажаю лише швидшого одужання. Цього чекають всі!

– Наступний гарний приклад громадської небайдужості спостерігаємо вже в комунальній сфері. Мова наприклад про ОСББ «Незалежність», де зовсім нещодавно було встановлено цілий комплекс для дитячого дозвілля. Ця подія для Золотоноші унікальна?

– Маю надію, що ні. Відкриття такого майданчика цілком підпадає під останні тенденції Золотоноші у вигляді плідної співпраці влади та громади. Можна кричати і чогось чекати, а можна спільними зусиллями творити щось нове. Як і склалося на вулиці Незалежності, де жителі показали всім містянам яскравий приклад солідарності та зовсім іншої свідомості.

Передісторія проста: двір двох будинків (№№ 37, 37а, – прим. ред) отримав торік перемогу на конкурсі з благоустрою, що проводиться в нас традиційно на День міста. Подарунок – дві дитячих каруселі. Люди живуть там гіперактивні, з великим  бажанням творити щось для себе і для своїх дітей. Створили ОСББ, не побоялися, змогли. Наперебій штурмували голову об’єданння, депутата міської ради Тетяну Орленко щодо зведення цілого дитячого комплексу. Самі склалися, самі придбали решту обладнання та будматеріалів. Їхні діти вже мають якісне дозвілля. Прекрасний європейський приклад!

ОСББ Незалежність 1 [870_650]

– Минулого тижня знову з’явилася інформація від нардепа Владислава Голуба про кримінальні справи проти золотоніських посадовців. Маємо щось новеньке чи мова йде про старі справи?

– В народі кажуть: “Наша пісня гарна-нова, починаймо іі знову”. Щоб золотонісці хоч якось запам’ятали людину, яка повинна представляти їхній округ в парламенті, молодий чоловік про себе періодично та методично нагадує. Про гарні справи, мабуть, нема чого розповісти, то він вирішив за традицією ініціювати порушення кримінальних справ. Статус народного обранця дозволяє. Сам ініціював, сам тепер і нагадує про них.

Труби на колекторі, зауважу, перераховували вже і вздовж, і впоперек, а розбіжностей з документами так і не виявили. Невикористані кошти повернуті державі ще в грудні.  Мабуть, на думку парламентаря, чим гучніші заяви він буде робити і чим до вищих посадовців буде звертатися у тегах, тим більше люди будуть вірити. Але, мушу розчарувати – чим більше таких гучних заяв, тим менше їм золотонісці вже й вірять….

– … в той же час у місцевих співрозмовників часто спостерігається подив, чому народний обранець так жодного разу не згадав про порушену ще в 2015 році кримінальну справу по чищенню річок Суха Згар та Золотоношка? Виринають вже й питання з приводу ремонту Центральної районної лікарні. Чому існує табу на подібні заяви – бо замовник районна, а не міська влада?

– Своїм питанням ви самі й відповіли, взагалі-то. Знаєте, ми вже й жартуємо на цю тему: для уникнення проблем на всіх об’єктах, які ремонтуються в місті, треба мабуть вдячні ставити таблички: “Здійснено за сприяння народного депутата”. Тоді, дивись, і перестануть порушуватись кримінальні справи. Але це жарти, звісно. Якщо серйозно, кожен народний обранець обов’язково має чимось запам’ятатися виборцям. Нинішній, на відміну від попередників, вирішив замість конструктивноі роботи просто нагадувати про себе через різного роду заяви, які стають не просто дивними, а дедалі смішними. Коли людина не розуміє, які проблеми хвилюють виборців, або хоча б де знаходяться ті об’єкти, про які він говорить, це дійсно виглядає несерйозно.

Вже й не хочеться реагувати на ці всі примітивні політичні ігри. Хто хоче – хай живе в своєму казковому світі. А ми щодня мовчки поринаємо в непочатий край буденної роботи. І за неабияку наснагу я дякую всім, хто творить. Щодня. Я ж наостанок скажу лише одне: час іде, змінюються народні обранці, змінюються міські голови. Золотоноша ж завжди була містом самобутнім і незвичайним. І такою вона буде завжди!