Підсумки дня – 4-5 травня [ФОТО, ВІДЕО]

Економіка. Міська рада ухвалила рішення про передачу інвентаря та медичного обладнання на баланси Золотоніського міського центру первинної медико-санітарної допомоги та Золотоніської ЦРЛ. Гуманітарний вантаж від німецької клініки Нільс-Стенсен, що базується в містечках Мелле та Брамше (Південна Саксонія), був надісланий в березні координаторами організації «Друзі України Ерцгебірге» Сільвіо УлігомЙєнсом Унгером та Миколою Черіньком. До переліку увійшли меблі, технічне обладнання та корисні лікарські засобі. Організувала та оплатила проїзд і розмитнення вантажу українська сторона.

гуманітарна допомога штольберг 7 [870_650]

ЖКГ. На перехресті 23 Вересня та Дібрівської з’явились “лежачі поліцейські” та нові дорожні знаки. Комунальники просять учасників дорожнього руху враховувати дорожню ситуацію при русі на цій ділянці дороги.

золотоноша вулиця 23 вересня

Суспільство. 30 квітня делегація молоді Черкащини, до якої долучився і Молодіжний клубу журналістики із Золотоноші, відвідала Чигиринщину, на 22 річницю вшанування героїв Холодного Яру, присвячену 100-річчю вільного козацтва та української революції. Молодь розгорнула найбільший прапор України в області розміром 20 на 15-м. Також відвідали Мотроненський монастир у с.Мельники поряд з Холодним Яром. Побували у селі Буда, де побачили знаменитий тисячолітній дуб Залізняка та багато іншого. Молодь дякує організаторам такої чудової поїздки – управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА.

Освіта. 5 травня до пожежно-рятувальної частини завітали на екскурсію вихованці ДНЗ «Калинка». Під час екскурсії діти ознайомилися з правилами пожежної безпеки, розширили уявлення про роботу пожежників, про способи гасіння пожеж та транспорт спеціального призначення. Заступник начальника частини розповів, як підрозділ реагує на сигнал тривоги, як від їхньої швидкості і злагоджених дій залежить життя людей. Найбільше дошкільнятам запам’яталися відвідини гаража з технікою та устаткуванням. Під час екскурсії звернули особливу увагу дітей на причини виникнення пожеж та їх запобігання, розповіли, як правильно діяти у разі пожежі.

ДПРЧ Золотоноша

Освіта. Учні 1-Б класу санаторної школи-інтернату відвідали золотоніську військову частину – 156 зенітний ракетний полк. Малюкам показали військову зброю, техніку, познайомили з процесом розбирання автоматів.

156 зенітний ракетний полк

Освіта. 28 квітня учні 1-Б класу гімназії були особливо схвильовані та зосереджені, тому що мало відбутися чудове і довгоочікуване шкільне свято «Прощання з Буквариком». Свято радісне і водночас з присмаком суму. Актова зала школи була святково прикрашена буквами алфавіту, квітами, різнокольоровими кульками. Сьогодні нам (вчителям і батькам) було трішки сумно, адже діти прощалися із своєю першою навчальною книжкою. На свято завітали батьки, дідусі, бабусі, директор гімназії Любов Денисюк та її заступник Світлана Буряк. Батьки учнів були трошки спантеличені: виявляється, діти вміють дуже гарно співати! Інакше і не могло бути, адже до свята пісні з учнями готувала Тетяна Слюсар – талановитий учитель музики.

золотоніська гімназія

Надзвичайні ситуації. З настанням весни до нас прийшли травневі свята і масовий відпочинок в лісових масивах. Тому зростає ризик виникнення пожеж внаслідок розпалювання багать, куріння, необережним поводженням з вогнем. Подібні дії призводять до забруднення навколишнього середовища, а вогонь може перекинутись на ліси. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років, а про збитки годі й казати – лік може йти на мільйони. Величезної шкоди пожежі завдають фауні – гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки.

Кожному відвідувачу лісу районний відділ ДСНС нагадує правила поведінки в лісі: не розводьте вогнище в лісі, відпочивайте лише у спеціально відведених лісових зонах відпочинку; не підпалюйте суху траву на полях та галявинах у лісі, не кидайте непогашені сірники або недопалки; не користуйтеся в лісі різними піротехнічними виробами:петардами, бенгальськими вогнями, феєрверками, «китайськими» ліхтариками та інше; не заїжджайте безпосередньо в ліс механічними транспортними засобами, іскри від них можуть викликати пожежу; не залишайте на сонці пляшки, залишки скла та сміття, що легко загоряються і можуть спричинити пожежу; не стріляйте з вогнепальної зброї у пожежонебезпечний період; не влаштовуйте поблизу лісу різноманітні вогняні шоу.