На вулиці Незалежності відкрили дитячий майданчик [ФОТО]

Справжні дива небайдужості та солідарності продовжують демонструвати мешканці будинків 37 та 37а, що на вулиці Незалежності. У переддень травневих свят тут гуртом відкрили дитячий майданчик із гірками, гойдалками та справжнім батутом. Ідея створення цілого комплексу для найменших жителів прийшла місцевим восени минулого року, коли цей двір переміг на конкурсі, присвяченому Дню міста, отримавши в дарунок дві каруселі. Апетит, як зазначається у відомому крилатому вислові, під час їжі з’явився неабиякий, тому подібне заохочення від міської влади золотонісці вирішили використати на повну потужність.

Тетяна Орленко, депутат міської ради, на правах керівника проводить екскурсію територією нещодавно утвореного ОСББ «Незалежність», котре й об’єднало жителів двох п’ятиповерхівок заради спільної мети. Зареєстрували утворення 14 листопада, фактичну роботу почали близько трьох місяців тому. За цей час тут, окрім постійного проведення суботників з благоустрою, встигли встановити домофони, а наразі повністю замінюють освітлення у під’їздах, де зовсім скоро горітимуть вже енергоефективні лампи із датчиками руху. Працюють люди гуртом, вкладаючи у власне житло не лише ресурси фінансові, а й фізичні. Єдиний виняток – найнята прибиральниця, котра постійно слідкує за порядком як у дворі, так і на сходових майданчиках.

ОСББ Незалежність 1 [870_650]

– Взагалі, можна сказати, що почалося все ще з моменту ремонту дворового заїзду. Два роки тому ми взяли участь у програмі «Золотоноша власними руками», коли склалися на оформлення проекту, а міська рада здійснила асфальтування за бюджетні кошти. На фоні цієї краси вирішили продовжувати крокувати тим же напрямком – почали оновлювати лавочки, реконструювали майданчик для збору сміття. З торішніми змінами в законодавстві настало й розуміння, що пора самоорганізовуватись в ОСББ. Було страшнувато, адже обидвом будинкам вже майже по 50 років, стан був жахливим, починаючи з даху, закінчуючи підвалом. Але не побоялися. Тут в усіх спрацював головний девіз – якщо не ми, то хто ще наведе лад в нашій спільній домівці, – розповідає передісторію Тетяна Орленко.

За словами голови ОСББ, після перемоги на міському конкурсі з благоустрою жителі будинків самі ж наввипередки почали пропонувати свої варіанти щодо створення дитячого комплексу. Першопрохідцем став Андрій Береза з ідеєю придбання батуту. До нього фінансово одразу ж долучилися Іван Богатир, Ігор Романов та Артур Абрамов. Сама Орленко з власної ініціативи придбала турнік для занять спортом. Все це, включно з парканом, придбали ще взимку, аби зекономити спільні кошти. Примусових зборів ніхто не організував, все – по бажанню. Символічно, що найбільше допомоги надійшло від сімей, хто має дітей. Сюди ж додалися і жителі сусіднього будинку №35, котрий до ОСББ не входить.

ОСББ Незалежність 2 [870_650]

День Х настав після остаточного приходу тепла на територію Черкащини: субота в черговий раз зібрала мешканців для спільної справи. Подібні колективні вік-енди для місцевих вже давно стали традицією. Під час будь-якого колективного прибирання території двору ініціативні містяни створюють цілу серію приємних заходів для сімейного дозвілля, організовуючи солодкі столи для дітлахів, а також готуючи гуртом польову кашу, юшку чи м’ясо. На стає виключенням і зима, коли для малечі влаштовують ціле свято, дозволивши власноруч по-різдвяному прикрасити прилеглу до будинку територію.

– Велика подяка найактивнішим сусідам цього дня – Антону Наумовичу-Капрану та Олегу Подкічу, які виконали найбільший об’єм фізичної праці. А займатись, повірте було чим. Тут і монтаж, і зварювальні роботи, і столярні, і малярні. Допомагали цього дня всі за своїми можливостями. Хто пісок привіз, хто щебінь. Безмежно дякую родинам Лазоренків, Дейнег, Дармасюків, Тимошенків, Ворожків, Близнюків, Антоненків, Мірошніченків, Безпальчих, Шарап, Тарановських, Комишних, Остроглазових, Поїздників, Лішукових, Подкічів, Алізаде, Юдіних, Романових, Козликів… За те, що повірили в створення ОСББ, підтримують і морально, і фізично, і матеріально, – розповідає Тетяна Орленко, переживаючи, щоб не забути нікого із сусідів.

ОСББ Незалежність 3 [870_650]

Наступний крок в благоустрою двору – зведення альтанки. Ці плани поки що в більш віддаленій перспективі, адже, за словами голови об’єднання, людям також треба дати час для перепочинку. Нагальні ж питання продовжують вирішувати гуртом, колективно обговорюючи та шукаючи найкращі варіанти для реалізації тих чи інших ініціатив. Окремо Тетяна Орленко виділяє  бухгалтера ОСББ Тетяну Подкіч, без якої не утворилося б нічого, адже об’єм роботи саме на ній лежить колосальний. Відзначає вона й підтримку та розуміння від міської ради, її активну допомогу в будь-якому питанні у відповідь на ініціативи золотонісців.

– Знаєте, в наші часи ми звикли лише безперервно когось критикувати, сидіти й чекати, поки хтось за нас що зробить. А ми вирішили – маємо показувати приклад. Нашим дітям передусім. Вони виростуть в цьому дворі. І виростуть справжніми громадянами. І в цьому думка дійсно одностайна в усіх. Особливо підтримують старожили – ми, мовляв, бачимо і радіємо, що у вас все виходить. Ви кажіть, що робити, а ми вже якось долучимося, – резюмує Орленко.

ОСББ Незалежність 4 [870_650] ОСББ Незалежність 5 [870_650] ОСББ Незалежність 6 [870_650] ОСББ Незалежність 7 [870_650] ОСББ Незалежність 8 [870_650] ОСББ Незалежність 9 [870_650] ОСББ Незалежність 10 [870_650] ОСББ Незалежність 11 [870_650] ОСББ Незалежність 12 [870_650] ОСББ Незалежність 13 [870_650]