“Біо-ТЕС забруднюватиме атмосферу менше, ніж шкільна котельня”, – Войцехівський

Теплоелектростанцію, яка працюватиме на соломі, тирсі та інших біоматеріалах, планують побудувати у промисловій зоні Золотоноші. Як повідомлялось днями, нову ТЕС планує спорудити інвестор із Монастирища – компанія «Котельно-механічний завод «Пархоменко», котра має неабиякий досвід виробництва котлів, а тепер планує взятися за будівництво електростанцій. За задумом інвестора, електроенергія може знадобитися золотоніській промисловості, зокрема – Індустріальному паркові, робота над спорудженням якого наразі триває.

– У проекті застосовуються австрійські технології, – розповів міський голова Віталій Войцехівський в коментарі “Прочерку”. – Це забезпечує високий рівень екологічності виробництва. Широко відомий факт: у Відні мало не в центрі міста стоїть сміттєспалювальний завод, який зовсім не шкодить довкіллю. Щоправда, наша ТЕС працюватиме не на смітті, а на гілках, соломі, відходах деревообробної промисловості тощо. Забруднюватиме атмосферу ТЕС навіть менше, ніж нині це робить котельня, яка опалює місцеву школу.

За інформацією посадовця, ТЕС має бути потужністю 13 МВт і зможе забезпечувати електроенергією мало не пів Черкаської області.

– Я вважаю, що це – один із кроків до енергетичної незалежності України, – зазначив Віталій Войцехівський. – Якби вдалося почати цю роботу років зо три тому й поставити по Україні пару десятків таких ТЕС, то зараз не стояло б питання про завезення вугілля з Донбасу…

Крім податків та створення робочих місць, інвестиція дасть Золотоноші також зиск і від соціальної угоди, яку планується укласти. Зараз розглядається питання про виділення для ТЕС земельної ділянки. За найкращих прогнозів, запрацювати підприємство зможе не раніше, ніж через два роки.