“Біо-ТЕС забруднюватиме атмосферу менше, ніж шкільна котельня”, – Войцехівський

Теплоелектростанцію, яка працюватиме на соломі, тирсі та інших біоматеріалах, планують побудувати у промисловій зоні Золотоноші. Як повідомлялось днями, нову ТЕС планує спорудити інвестор із Монастирища – компанія «Котельно-механічний завод «Пархоменко», котра має неабиякий досвід виробництва котлів, а тепер планує взятися за будівництво електростанцій. За задумом інвестора, електроенергія може знадобитися золотоніській промисловості, зокрема – Індустріальному паркові, робота над спорудженням якого наразі триває.

– У проекті застосовуються австрійські технології, – розповів міський голова Віталій Войцехівський в коментарі “Прочерку”. – Це забезпечує високий рівень екологічності виробництва. Широко відомий факт: у Відні мало не в центрі міста стоїть сміттєспалювальний завод, який зовсім не шкодить довкіллю. Щоправда, наша ТЕС працюватиме не на смітті, а на гілках, соломі, відходах деревообробної промисловості тощо. Забруднюватиме атмосферу ТЕС навіть менше, ніж нині це робить котельня, яка опалює місцеву школу.

За інформацією посадовця, ТЕС має бути потужністю 13 МВт і зможе забезпечувати електроенергією мало не пів Черкаської області.

– Я вважаю, що це – один із кроків до енергетичної незалежності України, – зазначив Віталій Войцехівський. – Якби вдалося почати цю роботу років зо три тому й поставити по Україні пару десятків таких ТЕС, то зараз не стояло б питання про завезення вугілля з Донбасу…

Крім податків та створення робочих місць, інвестиція дасть Золотоноші також зиск і від соціальної угоди, яку планується укласти. Зараз розглядається питання про виділення для ТЕС земельної ділянки. За найкращих прогнозів, запрацювати підприємство зможе не раніше, ніж через два роки.

comments powered by HyperComments