Робоча група міськвиконкому почала процес реєстрації Муніципальної варти

На черговій сесії Золотоніської міської ради, що відбулася минулого вівторка, депутати ухвалили рішення про створення комунального підприємства “Муніципальна варта” та своїм рішенням затвердили його статут. Необхідність зумовлена потребою удосконалення норм щодо підтримки належного рівня громадського порядку в рамках проведення реформ місцевого самоврядування. Актуальність створення Муніципальної варти сумнівів не викликає, про що свідчило жваве обговорення серед посадовців, депутатів та громадськості.

– Створення Муніципальної варти – вимога часу і потреба суспільства. Ні для кого не секрет, що поліція досі на стадії реформування, а останнім часом у місті почастішали випадки псування чи пошкодження комунального майна. Згадаймо лише побиті ліхтарі у Меморіальному парку, пошкоджені та викрадені сміттєві урни біля фонтанів та на алеї троянд, підпали сміттєвих баків по всьому місту, викопані кущі троянд на Садовому проїзду, котрі лишень нещодавно висадили. Попереджувати подібні випадки й буде покликане комунальне підприємство, адже ми повинні берегти те, що маємо. Друга складова, яку в певній мірі має вирішити підприємство, – соціальна: працевлаштування учасників АТО, – коментує подію начальник управління ЖКГ Олександр Флоренко.

За словами ініціаторів, проект рішення про створення муніципальної варти розроблявся з метою удосконалення існуючої системи захисту прав і свобод членів територіальної громади міста, її власності, природного середовища, забезпечення благоустрою, а також інтересів самої громади від протиправних посягань.

– Відповідно до статуту, одними з головних завдань Муніципальної варти є охорона комунальної власності, дотримання правил благоустрою, проведення роз’яснювальної  роботи з власниками МАФів, закладів громадського харчування та обслуговування, установ та організацій незалежно від форм власності, а також фізичними особами та підприємствами, які часто забувають про благоустрій прилеглої території, або чинять інші дії, що суперечать чинному законодавству у сфері благоустрою, поводження з відходами, – розповідає суть автор проекту Олександр Городинець.

Особливо комунальник підкреслює, що це варта – не каральний орган, чи засіб адміністративного впливу на підприємців, громадян та керівників організацій. В повноваженнях Муніципальної варти передбачено попереджувати осіб та направляти  матеріали до відповідних структур. В разі ж протиправних посягань на власність територіальної громади, чи на самих громадян здійснюватимуться й заходи з перешкоджання чи запобігання вчиненню правопорушення з можливим затриманням порушника та невідкладним повідомленням про це органи поліції.

Читайте також: Олександр Городинець » Чи потрібна Золотоноші муніципальна поліція?

Головним фактором у забезпечені охорони громадської безпеки, на думку авторів, є співпраця з органами поліції – зі штабом та керівництвом відділку. Ця співпраця полягатиме в розробках маршрутів патрулювання  та інших оперативних заходах, що стосуються забезпечення громадської безпеки, попередження вчинення злочинів.

– Це – одне із головних завдань варти, оскільки за дев’ять місяців минулого року спостерігаємо зростання злочинності на 120% в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року. Спільно з працівниками поліції в межах законодавства розроблятимуться та вживатимуться додаткові організаційно-профілактичні заходи для поліпшення попереджувально-профілактичної роботи. Внаслідок цього прогнозується зменшення вчинення адміністративних та кримінальних правопорушень на 30-50%, – зазначає Городинець.

В той же час, не роблять таємниці і з того, що Муніципальна варта як підприємство, яке підзвітне депутатам ради та членам територіальної громади, має на меті отримання прибутку від певних видів господарської діяльності. Утворення, за словами Олександра Флоренка, не повинно бути бездонною «діркою» у міському бюджеті. Статутом вже передбачені певні види діяльності в межах чинного законодавства, на частину з яких підприємство повинно буде отримати відповідні ліцензії в органів, що здійснюють подібне ліцензування.