Золотоношу відвідав аташе Посольства Франції [ФОТО]

У вівторок Золотоніська гімназія зустрічала іноземного гостя – аташе з питань розвитку французької мови Посольства Французької Республіки в Україні Фабріса Петто. Однією з причин його робочого візиту було знайомство з навчальним закладом, в якому цього літа вперше планується проведення франкомовного літнього табору за участю носія мови – волонтера з Франції.

Навчальний заклад має багаторічний успішний досвід проведення літніх таборів ESL-camp з вивчення англійської мови, відтак франкомовний досвід стає новим викликом. Цю чудову нагоду золотонісці отримали, зареєструвавшись у міжнародній конкурсній програмі GoCamp та успішно пройшовши конкурсний відбір. Гімназія увійшла до переліку переможців-щасливчиків, для яких місія делегує волонтерів.

Фабріс Петто 01

Підбадьорені новими можливостями, школярі продемонстрували Фабрісу Петто свої здобутки у вивченні французької мови та всебічні таланти і традиційну українську гостинність: як і годиться, діти вручили запашний коровай та власноруч виготовлену ляльку в традиційному українському одязі. В свою чергу гімназистка Анна Пліс на знак поваги виконала акапельно Марсельєзу українською мовою (у перекладі Миколи Вороного), а вокальні колективи учнів подарували ряд пісень французькою мовою, учасники хореографічної студії «Успіх» – запальний гопак.

Директор гімназії Любов Денисюк висловила сподівання, що діти з не меншим запалом вивчатимуть французьку мову у процесі літнього табору. У цьому її підтримав і очільник шостої школи Олександр Пузєєв, який також долучається до роботи. У його навчальному закладі діти також вивчають французьку мову і бажають взяти активну участь в таборі разом зі своїми педагогами.

Фабріс Петто 02

Делегація завітала до LEGO-лабораторії, поспілкувавшись з майбутніми інженерами французькою мовою, відвідали шкільну їдальню, щоб упевнитися, що влітку і робота, і дозвілля, і харчування дітей та волонтера з Франції будуть забезпечені на високому рівні.

Завдяки ентузіазму учителя французької мови Надії Лівератос цей візит став можливим і поклав початок наступній  співпраці у сфері реалізації освітянських мовних та екологічних проектів. Сам аташе залишив  гімназії в подарунок навчальні матеріали, а у візитівці – схвальний відгук про своє гостювання.

Фабріс Петто 03

– Я провів надзвичайно приємні миті у товаристві учнів та їх вчителів.  Приємно, що зацікавленість у вивченні французької мови щодень зростає, а в майбутньому очікуються відмінні результати. Мої вітання молоді, яка говорить та співає францзькою, учням, які займаються робототехнікою і вже мають високі досягнення у цій царині, – прокоментував візит Фабріс Петто.

Фабріс Петто 04 Фабріс Петто 05 Фабріс Петто 06 Фабріс Петто 07